Ухвала від 26.11.2015 по справі 812/1630/15

11.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 листопада 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/1630/15

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., перевіриши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до прокуратури Луганської області, заступника прокурора Луганської області Бондаренка С.О. про визнання протиправними дій, -

ВСТАНОВИВ:

24 листопада 2015 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, який просив визнати протизаконними дії прокуратури Луганської області та заступника прокурора Луганської області Бондаренка С.О. в частині написання відповідей на його заяви.

Перевіривши матеріали адміністративного позову на відповідність ст. ст. 105 та 106 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення адміністративного позову без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Згідно з ч.2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Оскільки позивачем до суду надано адміністративний позов, у якому не зазначено ім'я (найменування) відповідачів, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, щодо кожного окремо, доказів про сплату судового збору або клопотання про звільнення від сплати судового збору (відповідно до ч.1 ст.106 КАС України), не надано доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовані позовні вимоги (відповідно до ч.2 ст.106 КАС України), не надано до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів (відповідно до ч.3 ст.106 КАС України), суд дійшов висновку про подання ОСОБА_1 адміністративного позову без дотримання вимог, встановлених ст.106 КАС України.

Відповідно до ч 1. ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Також з адміністративного позову вбачається, що позивач, як він зазначив, звертався до прокуратури Луганської області зі скаргами. Зі змісту адміністративного позову не можливо визначитися, до юрисдикції якого суду відноситься розгляд даного позову.

Так, відповідно до ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до ч.3 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи:

1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України;

2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства;

3) про накладення адміністративних стягнень;

4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.

За таких підстав, для з'ясування підсудності даної справи адміністративному суду, суд пропонує надати позивачу копії скарг від 18.08.2015, 20.08.2015, 21.08.2015, 27.08.2015, 28.08.2015, 08.09.2015, 09.09.2015, 10.09.2015 та копії відповідей прокуратури на дані скарги.

Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до прокуратури Луганської області , заступника прокурора Луганської області Бондаренка С.О. про визнання протиправними дій залишити без руху.

Надати позивачу у строк 10 календарних днів, з дня отримання копії ухвали про залишення без руху для усунення недоліків шляхом надання адміністративного позову, викладеному відповідно до вимог ч.1 ст.106 КАС України відповідно до кількості відповідачів, доказів про сплату судового збору, надання доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовані позовні вимоги, надання копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів, а також запропонованих судом копії скарг від 18.08.2015, 20.08.2015, 21.08.2015, 27.08.2015, 28.08.2015, 08.09.2015, 09.09.2015, 10.09.2015 та копії відповідей прокуратури на дані скарги.

Роз'яснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву буде повернуто позивачу зі всіма доданим до неї документами.

Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.

СуддяОСОБА_2