Ухвала від 25.11.2015 по справі 916/4526/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про відмову у порушенні провадження

у справі про банкрутство

"25" листопада 2015 р.Справа №916/4526/15

За заявою боржника ОСОБА_1 акціонерного товариства „Насінницький Радгосп „Перше Травня” (68811, Одеська обл., Ренійський район, с. Лиманське, вул. Шкільна, буд. 6-Б; код ЄДРПОУ 05406296)

про порушення справи про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” №4212-У1 від 22.12.2011р.

Суддя Грабован Л.І.

Суть спору: про визнання банкрутом

Представники:

від боржника: ліквідатор ОСОБА_2

арбітражний керуючий ОСОБА_3

Публічне акціонерне товариство „Насінницький Радгосп „Перше Травня” (далі - ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня”) звернулось до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” №4212-У1 від 22.12.2011р. (т. 1 а.с. 4-7) з посиланням на те, що враховуючи заявлені і визнані вимоги кредитора та проведену інвентаризацію, вартості майна боржника, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення відповідних вимог.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 16.11.2015р. (т. 1 а.с. 1) прийнято заяву ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” про порушення провадження у справі про банкрутство до розгляду; зобов'язано боржника надати оригінали документів, доданих до заяви про порушення справи про банкрутство; докази дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

24.11.2015р. до господарського суду Одеської області арбітражним керуючим ОСОБА_3 надано лист № 01-21/60 від 23.11.2015р. (т.1 а.с. 127), в якому повідомлено про згоду стосовно призначення ліквідатором у справі № 916/4526/15.

25.11.2015р. до господарського суду Одеської області арбітражним керуючим ОСОБА_3 надано заяву на участь у справі № 916/4526/15 (т. 1 а.с. 133) з доданими до неї документами (т. 1 а.с. 134-147).

До заяви про порушення провадження у справі про банкрутство заявником додано Статут ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” (т. 1 а.с. 9-30); протокол № 1/2015 загальних зборів ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” (т. 1 а.с. 31-34), відповідно до якого вирішено затвердити рішення про ліквідацію Товариства, обрати ліквідаційну комісію у складі: ОСОБА_2 - ліквідатор, затвердити запропонований порядок та строки ліквідації Товариства та порядку розподілу між акціонерами майна, що залишилось після задоволення вимог кредиторів, а саме: встановити строк для заявлення вимог кредиторами терміном в два місяці з моменту публікації повідомлення в спеціалізованих друкованих засобів масової інформації; ліквідатору вжити заходів щодо письмового повідомлення протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення про припинення Товариства шляхом ліквідації, орган, що здійснює державну реєстрацію Товариства; стягнення дебіторської заборгованості; письмового повідомлення кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені чинним законодавством строки; інвентаризації майна Товариства, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявити та вжити заходи щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб; пов'язаних з ліквідацією Товариства, передбачених ст.ст. 105, 111 ЦК України; повідомлення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про прийняття рішення про припинення Товариства шляхом ліквідації; звільнення працівників Товариства відповідно до чинного законодавства України; складання ліквідаційного балансу, після завершення розрахунків з кредиторами, забезпечення, його затвердження загальними зборами Товариством або судом; у разі, якщо вартості майна Товариства, що ліквідується, виявиться недостатньо для задоволення вимог кредиторів, звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство підприємства відповідно до ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; встановити, що виплата грошових сум кредиторам, у тому числі за податками, єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, а також акціонерам провадиться у порядку черговості, встановленому ст. 112 ЦК України та ст. 89 Закону України „Про акціонерні товариства”;

детальну інформацію про юридичну особу (т. 1 а.с. 35-38) без найменування органу, що її оформив;

оприлюднення відомостей з ЄДРЮОФОП № 325 (20) 2015р. (т. 1 а.с. 39);

заяву до ДПІ у Ренійському районі ГУ ДФС в Одеській області про ліквідацію або реорганізацію платника податків від 30.09.2015р. форми №8-ОПП (т. 1 а.с. 40);

акт перевірки достовірності поданих страхувальником відомостей про види економічної діяльності, в тому числі основний вид економічної діяльності від 02.09.2015р. Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України (т. 1 а.с. 41);

акт перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України № 23 від 02.09.2015р. (т. 1 а.с. 42-44);

інвентаризаційний опис № 1 основних засобів від 25.08.2015р. (т. 1 а.с. 45-47);

лист № 11-13-03842 від 13.07.2015р. Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській області (т. 1 а.с. 48-49);

відомості про всі рахунки ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня”, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах (т. 1 а.с. 50);

постанови ВДВС Ренійського районного управління юстиції про арешт коштів боржника ВП № 47771104 від 26.06.2015р. (т. 1 а.с. 51-54);

перелік кредиторів ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” станом на 01.10.2015р., вимоги яких визнаються боржником (т. 1 а.с. 55);

спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва (т. 1 а.с. 56-57);

рішення господарського суду Одеської області від 22.08.2013р. по справі № 916/1490/13 (т. 1 а.с. 58-61), від 02.03.2015р. по справі № 916/3974/14 (т. 1 а.с. 72-75), від 24.02.2015р. по справі; 916/3975/14 (т. 1 а.с. 84-87);

постанови Одеського апеляційного господарського суду від 26.12.2013р. по справі № 916/1490/13 (т. 1 а.с. 62-69), від 14.05.2015р. по справі № 916/3974/14 (т. 1 а.с. 76-82), від 14.05.2015р. по справі № 916/3975/14 (т. 1 а.с. 88-95);

постанови ВДВС Ренійського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження ВП № 40897913 від 11.11.2013р. (т. 1 а.с. 70-71), ВП № 48120754 від 14.07.2015р. (т. 1 а.с. 83), ВП № 47771104 від 05.06.2015р. (т. 96-97);

заяву ТОВ „Агро-виробничий центр” про визнання грошових вимог від 30.09.2015р. (т. 1 а.с. 98-99);

договір купівлі-продажу № 13/01-2 ДПТК від 13.01.2014р. (т. 1 а.с. 100-103); перелік товарів, що постачаються продавцем (т. 1 а.с. 104-105); видаткові накладні № 2 від 14.01.2014р. (т. 1 а.с. 106), № 3 від 14.01.2014р. (т. 1 а.с. 107), від 21.03.2013р. № 13030145 (т. 1 а.с. 109), від 21.03.2013р. № 13030146 (т. 1 а.с. 110); довіреність №1 (т. 1 а.с. 108).

Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно ч.ч.1, 4 ст.2 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій боржників регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Згідно ч.2 ст. 10 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.

Ч.5 ст.11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачені особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником та вказано: якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Такий порядок передбачений нормами ст.ст. 105,110,111 ЦК України, ч.ч. 2, 3 ст. 91 ГК України, ст.ст. 33, 34, 35 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”.

Так, комісією з припинення юридичної особи (комісією з реорганізації, ліквідаційною комісією), головою комісії або ліквідатором повинні бути проведені наступні заходи:

- прийняття рішення про припинення юридичної особи та протягом трьох робочих днів письмове повідомлення органів, що здійснюють державну реєстрацію шляхом подання (надіслання рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстраторові оригіналу або нотаріально засвідченої копії зазначеного рішення;

- оприлюднення на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців рішення засновників (учасників) юридичної особи про припинення із зазначенням строку заявлення кредиторами своїх вимог, який не може становити менше двох і більше шести місяців;

- призначення комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), голови комісії або ліквідатора;

- розгляд кожної окремої вимоги кредитора, прийняття відповідного рішення та надсилання його кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання такої вимоги;

- вжиття всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується та письмове повідомлення кожного з боржників про припинення юридичної особи;

- вжиття заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється;

- забезпечення проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється у випадках, встановлених законом;

- закриття відокремлених підрозділів юридичної особи (філій, представництв) та відповідно до законодавства про працю здійснення звільнення працівників юридичної особи, що припиняється;

- закриття рахунків, відкритих у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи;

- повернення органам державної влади, органам місцевого самоврядування ліцензій, документів дозвільного характеру та інших документів, також печаток та штампів;

- своєчасне надання ліквідаційною комісією (ліквідатором) органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування;

- складення ліквідаційною комісією (ліквідатором) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами проміжного ліквідаційного балансу, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду;

- затвердження ліквідаційного балансу учасниками юридичної особи згідно положень ч. 8 ст. 111 ЦК України.

Дотримання визначених вимог та сукупність вказаних дій із доданням доказів їх проведення є підставою для звернення ліквідатора (ліквідаційної комісії) із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” про банкрутство та є об'єктом дослідження у справі про банкрутство за особливою процедурою, що порушується в порядку норм цієї статті Закону.

При цьому, докази необхідно додати до заяви про порушення справи про банкрутство на день звернення до суду.

Положеннями ч.ч. 1, 2, 3 ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визначено форму та зміст заяви про порушення справи про банкрутство та перелік обов'язкових документів, доданих до неї.

Так, ч.3 ст.11 Закону на боржника покладений обов'язок додати до заяви: установчі документи боржника - юридичної особи; бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату; перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором; перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна;

перелік майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна боржника, їх ім'я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційні коди юридичних осіб або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), суми їх грошових вимог, підстави виникнення зобов'язань, а також строки їх виконання згідно із законом або договором;

довідку органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) стосовно наявності або відсутності на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу;

перелік осіб, що мають невиконані зобов'язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов'язань, терміну виконання та підстав виникнення;

відомості про всі рахунки боржника, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити;

відомості про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити;

протокол загальних зборів (конференції) працівників боржника, відповідне рішення первинної профспілкової організації боржника (за наявності кількох первинних організацій - їхнє спільне рішення), на яких обраний представник працівників боржника для участі у справі про банкрутство, якщо такі збори (конференція) відбулися до подачі заяви боржника до господарського суду;

копію спеціального дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, а в разі закінчення терміну дії такого дозволу - довідка про наявність у боржника матеріальних носіїв секретної інформації (технічної документації, виробів, їхніх дослідних зразків тощо);

рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство;

інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника.

Із доданих до заяви про порушення справи про банкрутство ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” вбачається, що 20.07.2015р. проведено загальні збори ПАТ, що оформлено протоколом №1/2015, на яких прийнято рішення про ліквідацію боржника, однак ліквідатором не надано доказів письмового повідомлення реєстратора про прийняття цього рішення (надіслання рекомендованим листом з описом вкладення державному реєстраторові оригіналу або нотаріально засвідченої копії зазначеного рішення) та відповідного витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. До заяви додано ксерокопію сторінки з назвою Оприлюднення відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. №325(20) за 2015р., з якої неможливо встановити дату опублікування оголошення про прийняття рішення щодо ліквідації ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” за рішенням засновника.

При цьому суд зазначає, що у Спеціальному витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, сформованому господарським судом 12.11.2015р. (т.1 а.с.112-114) міститься інформація про перебування боржника в стані припинення за рішенням засновників, однак відомості стосовно дати надходження від органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України до державного реєстратора документів (повідомлень, інформації), передбачених Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, у зв'язку з припиненням ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” відсутні.

Відсутні відомості щодо розгляду кожної окремої вимоги кредитора, прийняття ліквідатором відповідного рішення та надсилання його кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання такої вимоги.

Боржником не підтверджено проведення ліквідатором заходів щодо інвентаризації майна ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” на виконання рішення загальних зборів, оформленого протоколом №1/2015 від 20.07.2015р. у порядку, визначеному ст. 10 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Положенням про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженому Наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014р. №879, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.10.2014р. за №1365/26142, п.6 якого передбачено охоплення суцільною інвентаризацією всіх видів зобов'язань та всіх активів підприємства незалежно від їх місцезнаходження з урахуванням того, що інвентаризаційні описи, акти інвентаризації, звіряльні відомості оформлюються відповідно до вимог, установлених Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05. 1995 року № 88, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.06.1995 року за № 168/704 (із змінами), для первинних документів з урахуванням обов'язкових реквізитів та вимог, передбачених цим Положенням.

Інвентаризаційний опис основних засобів, наданий боржником (т.1 а.с.45-47) складений лише відносно основних засобів. Ліквідатором не надано інвентаризаційних описів фіксування наявності готівки, грошових документів, бланків документів суворої звітності, фінансових інвестицій, а також повноти відображення грошових коштів на рахунках у банку (реєстраційних рахунках), дебіторської та кредиторської заборгованостей, зобов'язань, коштів цільового фінансування, витрат і доходів майбутніх періодів, забезпечень (резервів), які створюються відповідно до вимог національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку у державному секторі, міжнародних стандартів та інших актів законодавства. (п.15 Положення).

При цьому, у балансі 01.10.2015р. (т. 1 а.с. 56-57) в графі оборотні активи містяться показники „гроші та їх еквіваленти” в сумі 66 000 грн. (рядок 1165).

Крім того, суд зазначає, що у заяві про порушення провадження у справі про банкрутство, боржник зазначає, що як вказано в інвентаризаційному опису №1 основних засобів від 25.08.2015р. вартість майна підприємства, яке знаходиться у його власності складає суму в розмірі 344 336 грн. Однак, належних і допустимих доказів у порядку ст.ст.33,34 ГПК України, на підтвердження відсутності інших активів (довідок реєстраційних органів, інвентаризаційних описів) ліквідатор не надав.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта (т. 1 а.с. 115-123) № 47438161 від 12.11.2015р., сформованої господарським судом Одеської області, у вказаних реєстрах містяться відомості щодо речових прав боржника на домоволодіння, нежитлові будівлі, майновий комплекс та інше нерухоме майно.

Ліквідатором не надано відомостей щодо забезпечення проведення незалежної оцінки майна боржника відповідно до положень ч. 4 ст.111 ЦК України та п.11.5 Статуту ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” , у якому викладена вимога щодо проведення оцінки майна в разі припинення товариства або пояснення причин не проведення такої оцінки.

Відсутні відомості щодо закриття відокремлених підрозділів юридичної особи (філій, представництв) та відповідно до законодавства про працю здійснення звільнення працівників ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” або інформація про відсутність таких.

Не надав ліквідатор доказів повернення органам державної влади, органам місцевого самоврядування ліцензій, документів дозвільного характеру та інших документів, печаток та штампів.

Відсутні докази здійснення повідомлення ліквідатором Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про прийняття рішення про припинення на виконання рішення загальних зборів ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня”, оформленого протоколом №1/2015 від 20.07.2015р.

Показники балансу на 01.10.2015р. (т.1 а.с.56-57), який підписаний ОСОБА_2 як керівником, незважаючи на те, що з 20.07.2015р. вказана особа діяла як ліквідатор ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” в порушення вимог ч. 9 ст. 8 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, містить відомості щодо поточної кредиторської заборгованості за розрахунками з бюджетом в сумі 1300 грн. (рядок 1620), з оплати праці - 3000 грн. (рядок 1630), тоді як перелік кредиторів (а.с.55) відомостей щодо вказаної заборгованості не містить, тобто судом виявлено розбіжності балансових даних з матеріалами заяви.

Крім того, суд зазначає, що в порушення вимог ч.3 ст.11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” боржником не надані відомості про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити; протоколу загальних зборів (конференції) працівників боржника, відповідне рішення первинної профспілкової організації боржника (за наявності кількох первинних організацій - їхнє спільне рішення), на яких обраний представник працівників боржника для участі у справі про банкрутство, якщо такі збори (конференція) відбулися до подачі заяви боржника до господарського суду;копії спеціального дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, а в разі закінчення терміну дії такого дозволу - довідка про наявність у боржника матеріальних носіїв секретної інформації (технічної документації, виробів, їхніх дослідних зразків тощо) , або інформації про відсутність таких.

У матеріалах заяви відсутнє рішення учасників боржника про затвердження проміжного ліквідаційного балансу та звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство, прийняття якого вимагають положення ч.8 ст. 111 ЦК України, ч.3 ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

У судовому засіданні 25.11.2015р. ліквідатором боржника на запитання суду усно повідомлено, що ним до заяви про порушення справи про банкрутство ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” в порядку ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” надано всі документи, підтверджуючі дотримання боржником порядку ліквідації юридично особи.

Викладені обставини свідчать про недотримання ліквідатором ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” вимог чинного законодавства щодо проведення процедури добровільної ліквідації юридичної особи, передбаченої ст. 105,110,111 ЦК України, що виключає можливість порушення проведення у справі про банкрутство такого боржника у порядку ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. При цьому суд враховує позицію Верховного Суду України, викладену у постанові від 10.06.2008р. у справі №15/682-б про необхідність дотримання процедури добровільної ліквідації юридичної особи.

Також суд зазначає, що документи, які підтверджують дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України повинні бути додані до заяви про порушення справи про банкрутство на день звернення до суду та документи, які підтверджують наявність або відсутність майна та майнових активів боржника не можуть бути надані суду після порушення справи, оскільки на відміну від позовного провадження, порушення справи про банкрутство тягне за собою ряд правових наслідків.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно ч. 2 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.

За положеннями ч. 3 ст. 16 цього Закону у разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози.

Ч. 6 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

Ч. 7 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо: заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; за наявності підстав, передбачених статтею 15 цього Закону.

Згідно ч. 1 ст. 15 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду з інших підстав, передбачених ст.63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обгрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

Приймаючи до уваги те, що боржником (заявником) не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня”, оскільки не надано доказів дотримання порядку ліквідації юридичної особи у повному обсязі відповідно до законодавства України, господарський суд відмовляє ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” у порушенні провадження у справі про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до положень ч.8 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених Законом.

Враховуючи викладене, кандидатура арбітражного керуючого ОСОБА_3 для призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство ПАТ „Насінницький Радгосп „Перше Травня” визначена автоматизованою системою, судом не розглядається.

Керуючись ч. 1 ст. 15, п. 1 ч. 7 ст.16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” №4212-У1 від 22.12.2011р., п. 3 ст.63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у порушенні провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 акціонерного товариства „Насінницький Радгосп „Перше Травня” (68811, Одеська обл., Ренійський район, с. Лиманське, вул. Шкільна, буд. 6-Б; код ЄДРПОУ 05406296).

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття згідно ч. 4 ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Копію ухвали надіслати: арбітражному керуючому ОСОБА_3 (54030, м. Миколаїв, вул. Кірова, 244), до ВДВС Ренійського районного управління юстиції Одеської області (68800, Одеська обл., м. Рені, вул. 28-го Червня, 125), відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, легалізації громадських формувань Ренійського районного управління юстиції в Одеській області (68800, Одеська обл., м. Рені, вул. 28-го Червня, 125).

Суддя Л.І. Грабован