Ухвала від 25.11.2015 по справі 820/15950/14

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову в заміні сторони виконавчого провадження

25 листопада 2015 р. № 820/15950/14

Харківський окружний адміністративний суд у колегіальному складі:

головуючого судді - Полях Н.А.,

суддів - Бездітка Д.В., Сагайдака В.В.,

розглянувши у письмовому провадженні заяву Приватного акціонерного товариства "Теплоенергетичний центр Роганського промвузла" про заміну сторони виконавчого провадження по справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства "Теплоенергетичний центр Роганського промвузла" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

Заявник, Приватне акціонерне товариство "Теплоенергетичний центр Роганського промвузла" звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із заявою в якій просить суд: - замінити сторону на стадії виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 22.10.2014 року по справі №820/15950/14, а саме Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (03150, м. Київ, вул. Димитрова, 24) на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19).

Через канцелярію суду 10.11.2015 року, від Приватного акціонерного товариства "Теплоенергетичний центр Роганського промвузла" надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження.

Сторони в судове засідання не прибули.

Відповідно до ч. 2 ст. 264 КАС України суд вважає, що неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Судом розглянуто справу у письмовому провадженні відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, оскільки відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, визначені цією статтею, і прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутні потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.

Відповідно до ч. 1 ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Аналогічні приписи закріплені також ч. 4 ст. 8 Закону України "Про виконавче провадження", відповідно до якої, у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до пункту 16 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1073/2011, Комісія є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, поточні та вкладні (депозитні) рахунки в установах банку та печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Суд зазначає, що відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців регулюються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі за текстом - Закон).

Відповідно до статті 33 Закону юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням державного органу, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Міністерства юстиції України запис державну реєстрацію припинення юридичної особи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг відсутній.

Указом Президента України від 27.08.2014 року № 692/2014 Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг ліквідовано, без визначення правонаступника.

Відповідно до положень Указу Президента України від 27.08.2015 року № 694/2014 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" та Указу Президента України від 10.09.2015року №715/2014 "Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг не визначено правонаступником Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Таким чином, враховуючи положення чинного законодавства суд приходить до висновку, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг не є правонаступником Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

А отже, суд приходить до висновку, що відсутні підстави для задоволення зазначеної заяви.

На підставі викладеного, керуючись ст. 160, 264 КАС України, суд,-

Керуючись ст. ст. 24, 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства "Теплоенергетичний центр Роганського промвузла" про заміну сторони виконавчого провадження по справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства "Теплоенергетичний центр Роганського промвузла" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги з поданням її копії до апеляційної інстанції.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючого суддя Полях Н.А.

судді Бездітко Д.В.

ОСОБА_1