26 листопада 2015 року
м. Полтава
Справа № 816/4634/15
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Молодецький Р.І., перевіривши матеріали адміністративного позову Державного підприємства "Підприємство Комсомольського виправного центру управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області (№ 136)" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області про зобов'язання вчинити дії, -
23 листопада 2015 року Державне підприємство "Підприємство Комсомольського виправного центру управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області (№ 136)" звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області про:
- визнання боргу у сумі 209173,08 грн безнадійним податковим боргом;
- зобов'язання Кременчуцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Полтавській області вчинити дії по списанню боргу Державного підприємства "Підприємство Комсомольського виправного центру управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області (№ 136)" у сумі 209173,08 грн, із зазначенням такого списання в картках рахунків підприємства.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Пунктом 2 частини першої статті 106 встановлено, що у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Позивачем у поданій позовній заяві не зазначено номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти та/або не повідомлено суду про їх відсутність.
Відповідно до вимог статті 105 Кодексу адміністративного судочинства адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви позивач поміж іншого просить визнати борг у сумі 209173,08 грн безнадійним податковим боргом.
Таким чином, вказані вимоги позивача про визнання боргу у сумі 209173,08 грн безнадійним податковим боргом, не відповідають вимогам частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В силу приписів статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI (у редакції із змінами, внесеними Законом України від 22 травня 2015 року №484-VIII, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (частина 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір").
Отже, позивач мав сплати судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру за кожну вимогу немайнового характеру.
В той же час, позивачем не додано до позовної заяви документ про сплату судового збору у розмірі визначеному Законом України "Про судовий збір", що підтверджується актом Полтавського окружного адміністративного суду від 23.11.2015 року № 68.
Таким чином, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
Позовну заяву Державного підприємства "Підприємство Комсомольського виправного центру управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області (№ 136)" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області про зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
Позивачу у надати строк для усунення недоліків до 09 грудня 2015 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документа про сплату судового збору у розмірі, передбаченому Законом України "Про судовий збір"; позовної заяви із зазначенням номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є та змісту позовних вимог згідно з частиною четвертою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, з її копіями відповідно до кількості відповідачів.
Копію ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.І. Молодецький