Постанова від 24.05.2011 по справі 2а-1038/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" травня 2011 р. Справа № 2a-1038/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Григорука О.Б.

при секретарі Рудій В.О.

за участю сторін: представника позивача - Олійника Я.М., представника відповідача - Бабчука П.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1

до відповідача: Івано-Франківської обласної державної адміністрації

про визнання рішення неправомірним, збов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання рішення неправомірними та зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням обласної тимчасової комісії Івано-Франківської обласної державної адміністрації по перевірці правильності видачі посвідчень "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС" обласною тимчасовою комісією Івано-Франківської ОДА від 29 квітня 1998 року позивачу неправомірно визначено категорію 3 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримав, з обставин викладених в позовній заяві, позов просив задовольнити.

Представник відповідача судовому засіданні щодо задоволення позовних вимог заперечив, посилаючись на те, що рішення ґрунтується на висновках проведеної перевірки, прийнятих у відповідності до чинного законодавства, вважає позовні вимоги необґрунтованими та безпідставними, в задоволені позову просив відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, розглянувши матеріали адміністративної справи матеріали, дослідивши та оцінивши надані суду письмові докази та інші матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до довідки Управління Державної пожежної охорони Управління МВС України в Івано-Франківській області від 14 квітня 1998 року № 53, ОСОБА_1 період з 18 липня по 03 вересня 1986 року в складі Івано-Франківського батальйону протипожежної служби (в/ч 63) приймав участь у ліквідації наслідків аварії в 30- ти кілометровій зоні Чорнобильської АЕС, проводив дезактивацію приміщень 4-го енергоблоку( 3-тя зона), в інші дні перебував на чергуванню в караулі пожежегасіння та виконував господарські роботи в наметовому містечку біля с. Оране.

В серпні 1991 році позивачем отримано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році серії А. В 1993 році, взамін посвідченню ОСОБА_1 , видано посвідчення такого ж статусу, 2-ої категорії.

На виконання Постанови КМУ від 04.02.1997 р. № 135 розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації №184 від 26.03.1997 року було утворена тимчасова комісія по перевірці правильності видачі посвідчень "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та затверджено її Положення.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про перевірку правильності видачі посвідчень "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" від 04.02.1997 року №135 визнано за необхідне провести у період до 1 травня 1998 року перевірку правильності видачі посвідчень "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС". При цьому, зобов'язано Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації для проведення цієї перевірки утворити тимчасові комісії та затвердити відповідні положення

Рішенням обласної тимчасової комісії по перевірці правильності видачі посвідчень "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" від 29.04.1998 року підтверджено статус позивача - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році та перереєстровано відповідне посвідчення з категорії 2, серії А на категорію 3, серії А.

Відповідно до абз. 4 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про перевірку правильності видачі посвідчень "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" від 04.02.1997 р. № 135 та Положенням про обласну тимчасову комісію по перевірці правильності видачі таких посвідчень встановлено, що тимчасові комісії розглядають первинні документи, на підставі яких видано посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС", заслухавши пояснення громадян, представників державних органів, громадських організацій, перевіряють інші докази.

Згідно абз.3 п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року № 51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" посвідчення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС видаються державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади на підставі одного з таких документів: посвідчення про відрядження в зону відчуження; військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження; довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).

Судом встановлено, що при прийнятті рішення тимчасовою комісією, яким ОСОБА_1 було перереєстровано посвідчення з категорії 2 на категорію 3, позивач не викликався на засідання комісії, також не було проведено дослідження первинних документів, які були підставою для надання позивачу 2-ої категорії як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, таким чином спірне рішення приймалось без врахування усіх обставин, що мали значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Даний факт підтверджуються протоколом засідання обласної тимчасової комісії по перевірці правильності видачі посвідчення “Учасника по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС” від 29.04.1998 року.

Крім того, рішення обласної тимчасової комісії по перевірці правильності видачі посвідчення "Учасника по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" від 29.04.1998 року прийняте тільки щодо підтвердження статусу та категорії учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, при цьому ним не вирішувалось питання вилучення відповідного посвідчення.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що оскаржуване рішення прийнято протиправно, без врахування усіх обставин, що мали значення для прийняття рішення, без врахування права позивача на участь у прийнятті даного рішення.

Отже, позовні вимоги позивача щодо визнання рішення обласної тимчасової комісії Івано-Франківської облдержадміністрації по перевірці правильності видачі посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" від 29.04.1995 року неправомірним, суд вважає обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволенню.

Щодо позовних вимоги позивача про зобов'язання Івано-Франківську облдержадміністрацію поновити статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році та видати посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у1986" категорії 2 серії А, необхідно зазначити наступне.

Відповідно до рішення Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році, при Міністерстві праці та соціальної політики України від 29.09.2010 року ОСОБА_1 визначено статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 та видано відповідне посвідчення.

Таким чином, суд вважає вказані позовні вимоги, такими, що не підлягають задоволенню, оскільки посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" категорії 2 серії А видане ОСОБА_1 28.10.2010 року.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення засідання обласної тимчасової комісії по перевірці правильності видачі посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС" від 29.04.1998 року в частині, що стосується перереєстрації посвідчення громадянина ОСОБА_1 .

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Григорук О.Б.

Постанова складена в повному обсязі 30.05.2011 року.