ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"07" червня 2011 р. Справа № 2a-1064/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Грицюка П.П.
при секретарі Кузишин Р.М.
за участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом прокурора Богородчанського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Богородчанському районі
до приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед",
треті особи Богородчанська районна державна адміністрація, державний реєстратор Богородчанської районної державної адміністрації
про визнання протиправним рішення, скасування записів про державну реєстрацію внесення змін від 29.12.2010 року та зобов'язання вчинення дій,-
28 березня 2011 року прокурор Богородчанського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Богородчанському районі звернувся з адміністративним позовом до приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед", Богородчанська районна державна адміністрація, державний реєстратор Богородчанської районної державної адміністрації про визнання протиправним рішення власника приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед" про визнання протиправним рішення, скасування записів про державну реєстрацію внесення змін від 29.12.2010 року та зобов'язання вчинення дій
Прокурор в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.
Представник позивача в судовому засіданні пояснив, що ініційоване приватним підприємством "Прайм Експортсолос Лімітед" внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців недостовірних відомостей про місцезнаходження юридичної особи позбавляє органи державної податкової служби можливості здійснювати контроль за господарською діяльністю підприємства та може призвести до отримання незаконних доходів, з ухиленням від сплати податків, зборів та інших загальнообов'язкових платежів до бюджету, що завдає шкоди інтересам держави. Подані відповідачем відомості щодо місцезнаходження юридичної особи є неправдивими, вчинені без наміру створити будь-які законні правові наслідки, оскільки згідно довідки ГВПМ Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську від 02.02.2011 року підприємство не знаходиться за адресою реєстрації, натомість за цією адресою знаходиться ряд суб'єктів підприємницької діяльності та Богородчанський РЕМ, котрі не укладали з приватним підприємством договори оренди приміщень. А тому внесені державним реєстратором у зв'язку з цим зміни до Єдиного державного реєстру підлягають скасуванню. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідачу направлено копію ухвали про відкриття провадження від 30.03.2011 року на адресу зазначену в позові та підтвердженій витягом з Єдиного державного реєстру (а.с. 10-13). Дані матеріали 06.04.2011 року повернуто на адресу суду із довідкою підприємства поштового зв'язку, якою зазначено причини повернення: „ за зазначеною адресою немає”.
Частина 4 статті 33 КАС України передбачає, що у разі відсутності осіб, які не беруть участь у справі, за адресою місцезнаходження (місце проживання) зазначеного в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб - підприємців, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Відповідно до вимог частини 11 статті 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Представник третьої особи Богородчанської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився. Подав суду клопотання, де просить розгляд справи проводити без його участі, за наявними матеріалами у справі. Проти задоволення позову не заперечує.
Представник третьої особи державний реєстратор Богородчанської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що приватне підприємство "Прайм Експортсолос Лімітед" 30.01.2002 року зареєстроване виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області як юридична особа із місцезнаходженням товариства у Донецькій області, м.Маріуполь, Іллічівський район, вул.Сєчєнова,63 А.
Уповноваженою особою приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед" державному реєстратору виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області подано документи для проведення реєстраційної дії щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах.
Державним реєстратором виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області на підставі поданих документів здійснено запис про внесення змін про юридичну особу, до установчих документах, за №12741050005007192 від 29.12.2010 року і запис про державну реєстрацію внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах, за №12741070006007192 від 29.12.2010 року та зазначено нове місцезнаходження юридичної особи - Івано-Франківська область, Богородчанський район, смт. Богородчани, вул. Шевченка, 47 (а.с.12).
У зв'язку з зміною місцезнаходження відповідача дане товариство знято з обліку, а реєстраційну справу передано по територіальності державному реєстратору Богородчанської районної державної адміністрації Івано-Франківської області.
Працівниками ГВПМ Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську в порядку здійснення заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження платника податків здійснено виїзд за юридичною адресою підприємства - Івано-Франківська область, Богородчанський район, смт. Богородчани, вул. Шевченка, 47 та встановлено відсутність товариства за адресою реєстрацією, оскільки за вказаною адресою знаходиться ряд суб'єктів підприємницької діяльності та Богородчанський РЕМ, котрі не укладали з приватним підприємством договори оренди приміщень, про що складено довідку №990/7/26-33/481 від 02.02.2011 року.
Повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням від 02.02.2011 року направлено державному реєстратору Богородчанської районної державної адміністрації Івано-Франківської області, котрий 10.02.2011 року вчинив запис в ЄДРПОУ за №11041430007000635 про внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб -підприємців регулює спеціальний нормативно-правовий акт - Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” N 755-IV від 15.05.2003р.
Відповідно до вимог ст.3 даного Закону його дія поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців -це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру (ч.1ст.4 Закону).
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи -підприємця (ст.5 Закону).
Відповідно до вимог ст.8 даного Закону установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.
Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру (ст. 16 Закону).
Відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України. В Єдиному державному реєстрі містяться, зокрема, і відомості щодо місцезнаходження юридичної особи (ст.17 Закону).
Стосовно позовної вимоги про скасування рішення приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед" про зміну місцезнаходження товариства, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв"язку з здійсненням суб"єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв"язку з публічним формуванням суб"єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно із ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Відповідно до ч.2 ст.50 КАС України позивачами в адміністративній справі можуть бути і суб'єкти владних повноважень. Громадяни, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця або особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, встановлених законом.
Вказані норми передбачають право суб'єкта владних повноважень на звернення до суду з позовом лише у випадках , чітко визначених законодавством.
Так, відповідно до п.п.20.1.12 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Пунктом 67.2 статті 67 Податкового кодексу України передбачено право органів державної податкової служби звертатися в установленому законом порядку до суду про винесення судового рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
При цьому доводи представника позивача про те, що право податкового органу на звернення до суду з вимогою про визнання протиправним рішення власника товариства про внесення змін до установчих документів щодо зміни місцезнаходження підприємства передбачено ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”не знайшли свого підтвердження у судовому засіданні. Так, в ст.10 зазначеного Закону визначено, що органи державної податкової служби здійснюють ряд функцій, а саме: 1) здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів; 2) забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; 3) контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; 4) здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів; 5) ведуть облік векселів, що видаються суб'єктами підприємницької діяльності при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах та щомісяця подають інформацію про це місцевим органам державної статистики; здійснюють контроль за погашенням векселів; видають суб'єктам підприємницької діяльності дозволи на відстрочення оплати (погашення) векселів із зазначених операцій; 6) забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; 7) аналізують причини і оцінюють дані про факти порушень податкового законодавства; 8) проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України; 9) за дорученням спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю проводять перевірки своєчасності подання та достовірності документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, інших платежів в порядку, встановленому законом; 10) передають відповідним правоохоронним органам матеріали за фактами правопорушень, за які передбачено кримінальну відповідальність, якщо їх розслідування не належить до компетенції податкової міліції; 11) подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна; звертаються до суду в інших випадках, передбачених законом; 11-1) подають до судів позови про застосування санкцій, пов'язаних із забороною організації і проведення азартних ігор на території України; 12) проводять роботу, пов'язану з виявленням, обліком, оцінкою та реалізацією у встановленому законом порядку безхазяйного майна, майна, що перейшло за правом успадкування до держави, скарбів і конфіскованого майна; 13) контролюють дотримання виконавчими комітетами сільських і селищних рад порядку прийняття і обліку податків, інших платежів від платників податків, своєчасність і повноту перерахування цих сум до бюджету; 14) розглядають звернення громадян, підприємств, установ і організацій з питань оподаткування та, в межах своїх повноважень, з питань валютного контролю, а також скарги на дії посадових осіб державних податкових інспекцій в порядку, встановленому законом, здійснюють апеляційні процедури узгодження податкових зобов'язань; 15) подають відповідним фінансовим органам та органам Державного казначейства України звіт про надходження податків, інших платежів; 16) здійснюють контроль за наявністю марок акцизного збору на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання і реалізації; 16-1) здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів; 17) надають відповіді на запити платника податків із додержанням вимог, встановлених Податковим кодексом України та іншими законами України; 18) виконують функції, передбачені пунктом 17 статті 8, а також інші функції, пов'язані із здійсненням відповідними підрозділами податкової міліції повноважень, передбачених статтею 21 цього Закону; 19) при отриманні органом податкової міліції інформації у випадках, встановлених законом, приймають рішення про проведення позачергової податкової перевірки платника податку без його попереднього попередження, якщо органом податкової міліції отримано інформацію про ухилення такого платника від оподаткування.
Оскільки ні Податковим кодексом України, ні Законом України “Про державну податкову службу в Україні” не передбачено право Державній податковій інспекції в Богородчанському районі звертатися до суду із вимогами про визнання протиправним рішення власника приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед" про внесення змін до установчих документів юридичної особи, суд зазначає, що позивачем обрано спосіб захисту своїх прав, який не відповідає змісту прав Державної податкової інспекції в Богородчанському районі щодо визнання протиправним рішення власника про внесення змін до установчих документів юридичної особи відповідно до чинного законодавства. Відтак, позов у цій частині позовних вимог не підлягає задоволенню.
В той же час слід відмітити, що відповідно до п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України “Про практику розгляду судами корпоративних спорів”№13 від 24.10.2008 року до компетенції адміністративних судів як публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень відповідно ст.17 КАС України відносяться спори про визнання недійсними установчих документів господарського товариства та припинення юридичної особи, які порушуються за позовами органів Державної податкової служби України та інших суб'єктів владних повноважень, що здійснюють контроль за діяльністю товариства, а також органів, що здійснюють державну реєстрацію юридичних осіб.
При цьому, суд зазначає, що орган державної податкової служби відповідно до п.67.2 ст.67 Податкового кодексу України вправі звернутися до суду про винесення судового рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.
Скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи здійснюється в порядку, визначеному ст.31 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців”, відповідно до якої у разі постановлення судового рішення щодо скасування рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу про внесення змін до установчих документів юридичної особи, або про визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи суд у день набрання законної сили судовим рішенням надсилає його державному реєстратору для внесення запису про судове рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.
Таким чином, оскільки відсутні судові рішення про скасування рішення засновників (учасників) приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед" або уповноваженого ними органу про внесення змін до установчих документів приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед", або про визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед", то немає правових підстав скасувати записи про державну реєстрацію змін за №12741050005007192 та за №12741070006007192.
В той же час суд зазначає, що записи про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу - приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед" за №12741050005007192 від 29.12.2010 року та за № 12741070006007192 від 29.12.2010 року не відносяться до змін, які пов'язані із змінами в установчих документах.
Наведене підтверджується і самими записами та назвами реєстраційних дій -“Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах”(а.с.12). Поряд з цим в ст.88 Цивільного кодексу України стосовно вимог до змісту установчих документів зазначено, що у статуті товариства вказуються найменування юридичної особи, органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до товариства та виходу з нього, якщо додаткові вимоги щодо змісту статуту не встановлені цим Кодексом або іншим законом. У засновницькому договорі товариства визначаються зобов'язання учасників створити товариство, порядок їх спільної діяльності щодо його створення, умови передання товариству майна учасників, якщо додаткові вимоги щодо змісту засновницького договору не встановлені цим Кодексом або іншим законом. А відтак, відсутня вимога щодо обов'язкового зазначення місцезнаходження товариства.
Крім того, в контексті ст.29 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” зміна місцезнаходження юридичної особи не відноситься до змін до установчих документів юридичної особи.
Так, в ч.1 ст.29 даного Закону наведено перелік документів, які повинна подати юридична особа для проведення державної реєстрації змін до установчих документів, а саме: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів; два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.
Відповідно до ч.2 ст.29 даного Закону у разі внесення змін до статуту, які пов'язані із зменшенням статутного капіталу (статутного або складеного капіталу) юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення плати за публікацію у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації відповідного повідомлення.
У разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається або копія рішення про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників), завірена в установленому порядку, або нотаріально засвідчена копія заяви фізичної особи про вихід зі складу засновників (учасників), або нотаріально засвідчена копія документа про перехід чи передання частки учасника у статутному капіталі товариства, або нотаріально посвідчений договір про такий перехід чи передання, або рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) зі складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи (ч.3 ст.29 даного Закону).
У разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи на підставі факту смерті фізичної особи - засновника (учасника) та відмови інших засновників (учасників) у прийнятті спадкоємця (спадкоємців) померлого до складу засновників, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи або відповідна довідка органу реєстрації актів громадянського стану чи судове рішення про оголошення громадянина померлим (ч.4 ст.29 даного Закону).
У разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною найменування юридичної особи, крім документів, які передбачезмін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи на підставі факту смерті фізичної особи - засновника (учасника) та відмови інших засновників (учасників) у прийнятті спадкоємця (спадкоємців) померлого до складу засновниківні частиною першою цієї статті, додатково подається свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (ч.5 ст.29 даного Закону).
У разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною мети установи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається копія відповідного судового рішення (ч.6 ст.29 даного Закону).
Відтак, з урахуванням наведеного, до змін в установчих документах юридичної особи відносяться: зміни до статуту, які пов'язані із зменшенням статутного капіталу (статутного або складеного капіталу) юридичної особи; зміни до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи; зміни до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи на підставі факту смерті фізичної особи - засновника (учасника) та відмови інших засновників (учасників) у прийнятті спадкоємця (спадкоємців) померлого до складу засновників; зміни до установчих документів, які пов'язані із зміною найменування юридичної особи; зміни до установчих документів, які пов'язані із зміною мети установи.
Таким чином, не підлягають задоволенню позовні вимоги скасування записів про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу щодо зміни місцезнаходження приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед" за №12741050005007192 від 29.12.2010 року та за № 12741070006007192 від 29.12.2010 року.
Оскільки відсутні підстави для скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи - приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед", то не підлягають задоволенню і позовні вимоги про зобов'язання державного реєстратора Богородчанської районної державної адміністрації Івано-Франківської області внести зміни до відомостей про юридичну особу щодо зміни місцезнаходження приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед", а також вчинити інші дії, пов'язані з такою зміною, а саме: передати реєстраційну справу приватного підприємства "Прайм Експортсолос Лімітед" державному реєстратору за попереднім місцезнаходженням юридичної особи та у зв'язку з цим зняти з обліку.
За змістом ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ ОСОБА_2
Постанова складена в повному обсязі 10.06.2011 року.