Ухвала від 01.07.2010 по справі 22ц-4265/10

Справа № 22ц- 4265 Головуючий у І-й інстанції - Копняк С.М.

Категорія: 57 Доповідач в 2-й інстанції - ОСОБА_1

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2010 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Львівської області

у складі: головуючого - Каблака П.І.

суддів - Крайник Н.П., Монастирецького Д.І.

при секретарі - Безп'ятко О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Жовківському р-ні Львівської області на постанову Жовківського районного суду Львівської області від 13 жовтня 2009 року,

ВСТАНОВИЛА:

Оскаржуваною постановою частково задоволено позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Жовківському р-ні Львівської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести виплату державної допомоги дитині війни в повному обсязі. Визнано бездіяльність відповідача протиправною, в частині ненарахування підвищення до пенсії, передбаченої ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року. Зобов'язано відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу - з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року. В решті позовних вимог відмовлено за безпідставністю.

Відповідач в апеляційній скарзі ставить питання про скасування постанови суду та ухвалення нової про відмову в позові в повному об'ємі, посилаючись на те, що при постановлені рішення суд вийшов за межі позовних вимог, оскільки позивач просив нарахувати та виплатити недоплачену йому як дитині війни державну допомогу, а не підвищення до пенсії, як зазначено в резолютивній частині постанови. На думку апелянта, законодавством не приведені у відповідність відповідні положення ЗУ «Про Державний бюджет на 2007 рік» у зв'язку із визнанням їх неконституційними та відсутністю нормативного акту, який визначає розмір мінімальної пенсії за віком для визначення даного підвищення, встановлення розміру надбавки до пенсії виходить за межі компетенції органу Пенсійного фонду України.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до Положень про Пенсійний фонд України, про управління ПФУ в районах, містах і районах у містах, управління забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, безпосередньо призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії та інші виплати відповідно до чинного законодавства.

Отже, управління є належним відповідачем, оскільки зобов'язане було і без звернення пенсіонера (дитини війни) здійснювати перерахунок та виплату підвищення до пенсії після прийняття Конституційним судом України 09.07.2007 року рішення про неконституційність положень Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», що призупинили дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щодо порядку підвищення до пенсії дітям війни та відновлено їх право на підвищення пенсії до 30 % мінімальної пенсії за віком.

На час виникнення спірних правовідносин розмір мінімальної пенсії за віком визначався лише ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і згідно з цією нормою мінімальна пенсія за віком дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для осіб, що втратили працездатність.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про прожитковий мінімум» такий застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком.

Отже, при визначенні розміру підвищення пенсії відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» повинен застосовуватися розмір мінімальної пенсії за віком, визначений ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Поновлення порушених прав позивача з точки зору вимог Конституції України (ст.ст.8, 19, 22), не може залежати від фінансового становища відповідача та його неналежного фінансування з бюджету.

Щодо доводів апелянта про вихід судом за межі позовних вимог, то такі не заслуговують на доведеність, оскільки відповідно до ч.4 ст. 111 КАС України, за правилами якого суд розглядав даний спір, в попередньому судовому засіданні суд визначає факти, які необхідно встановити для вирішення спору і які з них визнаються сторонами, а які належать доказувати, вчиняє інші дії, необхідні для підготовки справи до судового розгляду. З врахуванням письмових заперечень та клопотань відповідача судом встановлено характер спірних правовідносин та факти, як необхідно встановити для вирішення спору - належність нарахувань та виплата позивачу щомісячної надбавки до пенсії як дитині війни.

Таким чином, судом повно та об'єктивно розглянуто представлені сторонами докази, надана таким вірна оцінка, правильно застосовано норми матеріального права, не допущено порушень норм процесуального права, доводи скарги висновків суду не спростовують, тому скаргу слід відхилити, а постанову суду - залишити без змін.

Керуючись ст.ст.307 ч.1 п.1, 308, 314 ч.1 п.1, 315, 317 ЦПК України колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу відхилити.

Постанову Жовківського районного суду Львівської області від 13 жовтня 2009 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, в касаційному порядку може бути оскаржена протягом двох місяців до Верховного Суду України.

Головуючий: Каблак П.І.

Судді: Крайник Н.П.

ОСОБА_3