Справа № 404/8358/15-к
Номер провадження 1-кс/404/1767/15
26 листопада 2015 року слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого Кіровоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Кіровоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене у кримінальному провадженні № 12015120020006225 від 09.07.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, -
Слідчий Кіровоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 за погодженням з прокурором прокуратури м. Кіровограда ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, в рамках кримінального провадження № 12015120020006225 від 09.07.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України за фактом того, що 09.07.2015 року до Кіровоградського МВ з УПЗСЕ УМВС в Кіровоградській області надійшли матеріали які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015120020006225 за фактом здійснення реалізації незаконно виготовлених паливно-мастильних матеріалів на території м. Кіровограда та області.
В рамках кримінального провадження встановлено, що громадян ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований: АДРЕСА_1 протягом 2009-2014 років здійснює господарську діяльність у сфері оптової торгівлі паливно-мастильних матеріалів суб'єктам господарювання Кіровоградської області різних форм власності в тому числі державних та комунальних підприємств.
Для здійснення реалізації палива останнім використовується підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , директор та засновник ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 та нафтобаза за адресою: АДРЕСА_4 .
В ході аналізу податкової звітності вказаного підприємства встановлено, що паливно-мастильні матеріали закуповуються останніми від сумнівних суб'єктів господарювання, а не від офіційних імпортерів пального що свідчить про придбання пального сумнівного походження та якості за ціною значно нижчою за середньо-ринкову що дає змогу бути більш конкурентними при проведені закупівлі пального державними та бюджетними установами та організаціями та як наслідок формує на підприємстві надлишкові прибутки з яких формуються «відкати» в адресу керівників останніх.
Громадянин ОСОБА_5 та ОСОБА_6 використовують наявні корумповані зв'язки із службовими особами державних установ та організацій, а саме з ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 , директор ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 та ОКВП « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ЄДРПОУ НОМЕР_3 , директор ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_7 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 .
Крім того встановлено, що вищезазначені особи користуючись службовим становищем підписують бухгалтерські документи з завищеним відомостями щодо
проведення взаєморозрахунків із постачальниками по об'єктах бюджетного фінансування, що в подальшому призводить до надлишкового витрачання бюджетних грошових коштів.
Згідно існуючих даних, протягом 2015 року ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ОКВП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » без проведення процедури закупівель шляхом укладення договорів на суми менш ніж 100 тис. грн. в порушення вимог ст. 2 Закону України «Про державні закупівлі» (закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень) планують придбати у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » паливно-мастильні матеріали за бюджетні кошти на загальну суму понад 3 млн. грн.
Також, встановлено, що на даний час на території підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_4 , де розміщена колишня нафтобаза МНС в Кіровоградській області службовими особами підприємства скуповується пальне, яке не відповідає вимогам ДСТУ, та яке останні постачають до ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ОКВП « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
Громадянин ОСОБА_5 здійснює постачання до ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ОКВП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » паливно-мастильні матеріали в кількості що значно зменшена та яка не відповідає вимогам щодо ДСТУ.
Відповідно до показів свідка ОСОБА_9 вищезазначені факти підтверджуються та останнім в рамках кримінального провадження добровільно надані зразки пального придбані 13.07.2015 на території нафтобази розташованої за адресою: АДРЕСА_4 у працівника нафтобази.
15.07.2015 до підприємства ЗАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » направлені зразки пального які добровільно були надані ОСОБА_9 для проведення дослідження, а саме відповідності вимогам ДСТУ. За результатами проведення дослідження випробувальною лабораторією ЗАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », а саме завідуючою лабораторії ОСОБА_10 встановлено, що надані зразки дизельного не відповідають вимогам ДСТУ 4840:2007 «Паливо дизельне підвищеної якості».
Згідно рапортів старшого оперуповноваженого УПЗСЕ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_11 та показів громадян ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 що працівниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для ведення господарської діяльності використовуються нафтобаза за адресою: АДРЕСА_2 де зберігаються незаконного виготовлені паливно-мастильні матеріали, сировина та обладнання для їх виробництва, документи про їх походження та обіг. Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 36178856 встановлено, що вищезазначений комплекс будівель належить громадянину ОСОБА_6 .
Проведення виїзної позапланової ревізії забезпечить отримання відомостей, які в своїй сукупності будуть можливими для їх використання як доказів у кримінальному провадженні, сприятимуть встановленню особи, що скоїла кримінальне правопорушення та дані відомості неможливо отримати в інший спосіб, окрім як з залученням спеціалістів ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Згідно п. 4 ч.2 ст.40 КПК України слідчий органу досудового розслідування уповноважений призначати ревізії у порядку визначеному законом.
Згідно ч. 7 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Згідно ч. 8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та
дати її початку і закінчення, документи, які свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Заслухавши слідчого, який підтримав внесене ним клопотання, пояснюючи, що проведення виїзної позапланової ревізії забезпечить отримання відомостей, які в своїй сукупності будуть можливими для їх використання як доказів у кримінальному провадженні, сприятимуть встановленню особи, що скоїла кримінальне правопорушення, дослідивши матеріали клопотання, вважаю за можливе провадити його розгляд за відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, та приходжу до наступного.
Згідно ч. 3 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Матеріали клопотання містять достатньо даних, які вказують на необхідність та неможливість в інший спосіб здобути докази, які мають значення для кримінального провадження і можуть бути використані органами досудового розслідування у розкритті кримінального правопорушення, встановлення визначальних кваліфікуючих ознак по справі та викриття осіб винних у вчиненні кримінального правопорушення.
За таких обставин клопотання слідчого є обґрунтованим, та підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.ст. 309, 369-372, 376, 532 КПК України, -
Клопотання слідчого Кіровоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати слідчому Кіровоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на проведення у кримінальному провадженні № 12015120020006225 від 09.07.2015 року документальної позапланової виїзної перевірки яку_ доручити працівникам Кіровоградської ОДНІ ГУ ДФС в Кіровоградській області, щодо діяльності ТОБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , директор та засновник ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 та нафтобаза за адресою: АДРЕСА_4 та АДРЕСА_2 , з питань достовірності, повноти обчислення та своєчасності сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), неоподаткованих доходів встановлених законодавством, а також дотримання вимог валютного та іншого законодавства, протягом 2013-2015 років.
Під час перевірки надати відповідь на наступні питання:
1. Податок на прибуток.
1.1 Валовий дохід, доходи що враховуються при визначенні об'єкту
оподаткування.
1.2Валові витрати, що враховуються при визначенні об'єкту оподаткування.
1.3Амортизаційні відрахування.
1.4 Висновок щодо декларування та своєчасності сплати податку на
прибуток.
2. Податок на додану вартість.
2.1Податкові зобов'язання.
2.2Податковий кредит.
2.3Висновок щодо повноти декларування та своєчасності сплати податку на додану вартість, правомірності декларування сум податку, що підлягають
бюджетному оподаткуванню.
3.Акцизний збір.
4.Оподаткування у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
4.1 Перевірка повноти оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України.
5. Дотримання вимог іншого податкового законодавства.
5.1Правильність нарахування комунального податку.
5.2Правильність нарахування податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.
5.3 Правильність нарахування збору за забруднення навколишнього
природного середовища.
5.4Збір за забруднення навколишнього природного середовища.
5.5Правильність нарахування екологічного податку.
5.6 Правильність нарахування збору за спеціальне використання водних
ресурсів.
5.7Правильність нарахування плати (податку) за землю.
5.8Правильність нарахування плати за користування надрами.
6. Правильність оподаткування доходів фізичних осіб.
6.1Перевірка особових рахунків щодо правильності оподаткування доходу та утримання прибуткового податку (податку з доходів фізичних осіб).
6.2Перевірка правомірності надання пільг по податку.
6.3 Перевірка правильності оподаткування доходів фізичних осіб, які не
перебувають у трудових відносинах з податковим агентом.
6.4 Перевірка правильності оподаткування окремих видів доходів.
6.5Перевірка правильності оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомої майна.
6.6Перевірка своєчасності подання та достовірності поданих до ДШ податкових розрахунків 6.1 ЛФ.
6.7Перевірка повноти та своєчасності перерахування податку до бюджету.
6.8Наявність заборгованості по заробітній платі.
7.Лотюимання вимог валютного законодавства при здійсненні зовнішньоекономічних опеоапій.
8.Дотримання вимог іншого законодавства при здійсненні фінансово-господарської діяльності.
8.1Дотримання вимог законодавства з питань ліцензування господарської діяльності.
8.2Перевірка вимог "Положення про ведення касових операцій у національній валюті Е Україні".
8.3Перевірка вимог Указу Президента України №227/95 від 16.03.95 "Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України.
8.4Перевірка вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій v ccbepi торгівлі, громадського харчування та послуг" від 01.06.2000 №1776-111 із змінами і доповненнями.
8.5Перевірка дотримання вимог Закону України .. Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" №98/96 - ВР від 23.03.1996р із змінами і доповненнями, та ст. 267 «Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності» Податкового Кодексу України №2755 УІ від
02.12.2010 (із змінами і доповненнями").
8.6Перевірка виконання вимог Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів України" від 21.03.1991.
8.7Дотримання вимог законодавства при використанні, зберіганні, транспортуванні, утилізації тари (упаковки) та імпорті продукції.
8.8Проведення інвентаризації активів суб'єкта господарювання у ході проведення перевірки.
8.9 Направлені запити та результати проведених перевірок контрагентів
щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи яка мала правові
відносини з такими контрагентами.
Строк дії ухвали визначити до 26.12.2015 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1