Ухвала від 26.11.2015 по справі 404/8359/15-к

Справа № 404/8359/15-к

Номер провадження 1-кс/404/1768/15

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2015 року слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого Кіровоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Кіровоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене у кримінальному провадженні № 12015120020006225 від 09.07.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Кіровоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 за погодженням з прокурором прокуратури м. Кіровограда ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, в рамках кримінального провадження № 12015120020006225 від 09.07.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України за фактом того, що 09.07.2015 року до Кіровоградського МВ з УПЗСЕ УМВС в Кіровоградській області надійшли матеріали які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015120020006225 за фактом здійснення реалізації незаконно виготовлених паливно-мастильних матеріалів на території м. Кіровограда та області.

В рамках кримінального провадження встановлено, що громадян ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований: АДРЕСА_1 протягом 2009-2014 років здійснює господарську діяльність у сфері оптової торгівлі паливно-мастильних матеріалів суб'єктам господарювання Кіровоградської області різних форм власності в тому числі державних та комунальних підприємств.

Для здійснення реалізації палива останнім використовується підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , директор та засновник ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 та нафтобаза за адресою: АДРЕСА_4 та АДРЕСА_2 .

В ході аналізу податкової звітності вказаного підприємства встановлено, що паливно-мастильні матеріали закуповуються останніми від сумнівних суб'єктів господарювання, а не від офіційних імпортерів пального що свідчить про придбання пального сумнівного походження та якості за ціною значно нижчою за середньо-ринкову що дає змогу бути більш конкурентними при проведені закупівлі пального державними та бюджетними установами та організаціями та як наслідок формує на підприємстві надлишкові прибутки з яких формуються «відкати» в адресу керівників останніх.

Громадянин ОСОБА_5 та ОСОБА_6 використовують наявні корумповані зв'язки із службовими особами державних установ та організацій, а саме з ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ЄДРПОУ НОМЕР_2 , директор ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 та ОКВП « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ЄДРПОУ НОМЕР_3 , директор ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_7 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 .

Крім того встановлено, що вищезазначені особи користуючись службовим становищем підписують бухгалтерські документи з завищеним відомостями щодо

проведення взаєморозрахунків із постачальниками по об'єктах бюджетного фінансування, що в подальшому призводить до надлишкового витрачання бюджетних грошових коштів.

Згідно існуючих даних, протягом 2015 року ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ОКВП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » без проведення процедури закупівель шляхом укладення договорів на суми менш ніж 100 тис. грн. в порушення вимог ст. 2 Закону України «Про державні закупівлі» (закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень) планують придбати у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » паливно-мастильні матеріали за бюджетні кошти на загальну суму понад 3 млн. грн.

Також, встановлено, що на даний час на території підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_4 та АДРЕСА_2 де розміщена колишня нафтобаза МНС в Кіровоградській області службовими особами підприємства скуповується пальне, яке не відповідає вимогам ДСТУ, та яке останні постачають до ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ОКВП « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

Громадянин ОСОБА_5 здійснює постачання до ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ОКВП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » паливно-мастильні матеріали в кількості що значно зменшена та яка не відповідає вимогам щодо ДСТУ.

Відповідно до показів свідка ОСОБА_9 вищезазначені факти підтверджуються та останнім в рамках кримінального провадження добровільно надані зразки пального придбані 13.07.2015 на території нафтобази розташованої за адресою: АДРЕСА_4 та АДРЕСА_2 . у працівника нафтобази.

15.07.2015 до підприємства ЗАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » направлені зразки пального які добровільно були надані ОСОБА_9 для проведення дослідження, а саме відповідності вимогам ДСТУ. За результатами проведення дослідження випробувальною лабораторією ЗАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », а саме завідуючою лабораторії ОСОБА_10 встановлено, що надані зразки дизельного не відповідають вимогам ДСТУ 4840:2007 «Паливо дизельне підвищеної якості».

Згідно рапортів старшого оперуповноваженого УПЗСЕ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_11 та показів громадян ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 що працівниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для ведення господарської діяльності використовуються нафтобаза за адресою: АДРЕСА_2 де зберігаються незаконного виготовлені паливно-мастильні матеріали, сировина та обладнання для їх виробництва, документи про їх походження та обіг. Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 36178856 встановлено, що вищезазначений комплекс будівель належить громадянину ОСОБА_6 .

В свою чергу декларування початку проведення реконструкції чи будівельних робіт на вищезазначених нафтобазах в органах Державного архітектурного контролю здійснено не було що є порушенням вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Постанови Кабінету Міністрів України № 466 від 13.04.2011 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт».

Згідно п. 4 ч.2 ст.40 КПК України слідчий органу досудового розслідування уповноважений призначати ревізії у порядку визначеному законом.

Заслухавши слідчого, який підтримав внесене ним клопотання, пояснюючи, що проведення виїзної позапланової ревізії забезпечить отримання відомостей, які в своїй сукупності будуть можливими для їх використання як доказів у кримінальному провадженні, сприятимуть встановленню особи, що скоїла кримінальне правопорушення, дослідивши матеріали клопотання, вважаю за можливе провадити його розгляд за відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, та приходжу до наступного.

Згідно ч. 3 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.

Матеріали клопотання містять достатньо даних, які вказують на необхідність та неможливість в інший спосіб здобути докази, які мають значення для кримінального провадження і можуть бути використані органами досудового розслідування у розкритті кримінального правопорушення, встановлення визначальних кваліфікуючих ознак по справі та викриття осіб винних у вчиненні кримінального правопорушення.

За таких обставин клопотання слідчого є обґрунтованим, та підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.ст. 309, 369-372, 376, 532 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Кіровоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 - задовольнити.

Надати слідчому Кіровоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на проведення у кримінальному провадженні № 12015120020006225 від 09.07.2015 року документальної позапланової виїзної перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства яку доручити працівникам ІНФОРМАЦІЯ_9 , щодо діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , директор та засновник ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 та нафтобаза за адресою: АДРЕСА_4 та АДРЕСА_2

Строк дії ухвали визначити до 26.12.2015 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда ОСОБА_1