Справа 826/16298/15
24 листопада 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі судді Степанюка А.Г., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 серпня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про визнання незаконною бездіяльності та рішення, зобов'язання вчинити дії, -
У серпні 2015 року ОСОБА_1 (далі - Позивач, ОСОБА_1.) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства юстиції України (далі - Відповідач, Мін'юст) про:
- визнання незаконною бездіяльності Мін'юсту щодо належного здійснення контролю за додержанням суб'єктом нормо творення - Новоайдарським районним управління юстиції законодавства про державну реєстрацію нормативно - правових актів;
- визнання незаконним рішення Відповідача щодо визнання наказу Новоайдарського районного управління юстиції №01-01-05/19 від 11.04.2007 року актом ненормативного характеру, який не підлягає державній реєстрації органами Міністерства юстиції України в Єдиному державному реєстрі нормативно - правових актів оскільки затверджений ним положення: не є актом, зведені норми права якого визначають організацію діяльності органу виконавчої влади і їх посадових осіб; не зачіпає прав громадян і інших осіб та не є обов'язковим для них до виконання оскільки не надають цьому органу право втручання у приватну власність, а саме доступу до майна, визначення сум грошових зобов'язань, застосування штрафних санкцій;
- визнання на підставі п.15 Положення про державну реєстрацію НПА наказу Новоайдарського районного управління юстиції №01-01-05/19 від 11.04.2007 року «Про затвердження Положення про відділ державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції» таким, що не набрав чинності і не тягне за собою правових наслідків;
- зобов'язання Міністерства юстиції України вжити заходів, передбачених п. п.10 ст.3 Положення про Міністерство юстиції України, щодо усунення порушень законодавства України, а саме на проведення державної реєстрації наказу Новоайдарського районного управління юстиції №01-01-05/19 від 11.04.2007 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 серпня 2015 року позовну заяву залишено без розгляду.
Не погоджуючись із викладеним в ухвалі рішенням, Позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нову, якою направити справу для продовження розгляду по суті.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.
При поданні апеляційної скарги Апелянтом не було дотримано вимог ч. 6 ст.187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Приписами ч. 6 ст. 187 КАС України визначено, що до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VІ в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року № 484-VIII (далі - Закон).
Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 вказаного Закону судовий збір справляється за подання апеляційних скарг на ухвалу суду першої інстанції в розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
Приписами ч. 1 ст. 4 Закону закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року.
Станом на 01 січня 2015 року приписами Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року № 80-VIII встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції становить 1 218,00 грн.
Однак, всупереч вимог КАС України, Апелянтом до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору або обґрунтованого клопотання про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору чи розстрочення або відстрочення.
Згідно ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи, що Апелянтом не додано до апеляційної скарги документ про сплату судового збору, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без руху та надання строку для усунення визначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 206 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 серпня 2015 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України визнання незаконною бездіяльності та рішення, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати Апелянту строк для усунення недоліків - десять днів з моменту отримання копії вказаної ухвали.
У разі не усунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута Апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку у відповідності до ст.ст. 211, 212 КАС України.
Суддя А.Г. Степанюк