Ухвала від 05.11.2015 по справі 464/6516/15-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

К/800/46523/15

05 листопада 2015 року м. Київ

Суддя Вищого адміністративного суду України Калашнікова О.В., перевіривши касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2015 року у справі № 464/6516/15-а за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова про зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

Постановою з Сихівського районного суду м. Львова ви 28 вересня 2015 року позов задоволено частково.

Відповідач оскаржив судове рішення в апеляційному порядку та ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2015 року в задоволені клопотання скаржника про звільнення його від сплати судового збору відмовлено, апеляційну скаргу залишено без руху.

Суд апеляційної інстанції, відмовляючи в зазначеному клопотанні, залишаючи апеляційну скаргу без руху та враховуючи положення ст. 87,88 КАС України і Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів Укрііии щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015року №484-VIII зазначив, що оскільки предметом спору є немайновий спір, розмір судового збору, який підлягав сплаті при поданні позовної заяви, становив 73,08 грн. При цьому судом обгрунтовано звернуто увагу на те, що відсутні підстави для звільнення апелянта від сплати судового збору, відповідні докази у матеріалах справи, що долучені до апеляційної скарги, є недостатніми, крім того зазначено, що виключно вказаним Законом встановлені правові засади справляння судового збору, платників, об'єкги та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Таким чином, оскільки апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС Україна, її вірно залишено без руху.

У касаційній скарзі заявник ставить питання про скасування ухвалениого у справі рішення суду першої інстанції, мотивуючи свою вимогу порушенням судом норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.

Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та-або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті -пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).

Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, які відповідають усталеній практиці Вищого адміністративного суду України у цій категорії справ, зазначена касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права

Керуючись п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ухвалив:

Відмовити у відкритті касаційного адміністративного провадження за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2015 року.

Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Суддя Вищого

адміністративного суду України О.В. Калашнікова