Справа № 750/11131/15-п
Провадження № 3/750/2496/15
23 листопада 2015 року м. Чернігів
Деснянський районний суд міста Чернігова в складі: головуючого - судді Григор'єва Р.Г., при секретарі Анісковець М.В., з участю начальника відділу контролю за ризиковими операціями та державними закупівлями Держфінінспекції в Чернігівській області ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові матеріали Державної фінансової інспекції в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої провідним економістом Чернігівського міжрайонного управління водного господарства, неодруженої, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_4, за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, -
В ході проведення позапланової перевірки державних закупівель у Чернігівському міжрайонному управлінні водного господарства за період з 01.01.2014 по 30.09.2015, підпорядкованість - Деснянське басейнове управління водних ресурсів, 14007, м. Чернігів, проспект Миру, 233, виявлено застосування процедури закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі порушення порядку оприлюднення інформації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти згідно з вимогами законодавства, а саме: в Чернігівському міжрайонному управлінні водного господарства (далі - Чернігівське МУВГ, Замовник) при здійсненні процедури запиту цінових пропозицій на закупівлю «Паливо рідинне та газ; оливи мастильні» очікуваною вартістю 110,0 тис. грн. оприлюдненої на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі» (далі - веб-портал) від 19.06.2015 №276(19.06.2015), оголошення про проведення закупівлі №151064, встановлено оприлюднення протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій) від 01.07.2015 №7 на закупівлю палива рідинного та газу, олив мастильних з недотриманням строків, визначених абз.7 ч.І ст.10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 №1197-УІІ, зі змінами, (далі - Закон №1197), яким передбачено оприлюднення протоколу розкриття цінових пропозицій протягом трьох робочих днів з дня розкриття цінових пропозицій (кінцевий термін оприлюднення протоколу розкриття цінових пропозицій - 06.07.2015).
Інформація, яка підлягає оприлюдненню, безоплатно подається на веб-портал в електронному вигляді через автоматизоване робоче місце замовника. За даними автоматизованого робочого місця Замовника подання протоколу розкриття цінових пропозицій для оприлюднення відбулось 24.07.2015.
Таким чином, провідним економістом - секретарем комітету з конкурсних торгів Чернігівського міжрайонного управління водного господарства ОСОБА_2 не забезпечено виконання повноважень та функцій внаслідок чого допущено порушення норм абз.7 ч.І ст.10 Закону №1197 в частині несвоєчасного оприлюднення протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій) від 01.07.2015 №7 на закупівлю палива рідинного та газу, олив мастильних.
Відповідно до абз.15 ч.І ст.10 Закону №1197 відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар комітету з конкурсних торгів замовника.
Крім того, згідно з п.2 розділу V «Відповідальність» Положення про комітет з конкурсних торгів Чернігівського міжрайонного управління водного господарства, затвердженого наказом начальника Чернігівського МУВГ від 01.09.2010 №62, зі змінами, внесеними наказом від 22.05.2015 №39, голова та секретар комітету з конкурсних торгів несуть відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порт Уповноваженого органу з питань закупівель для загального доступу.
Враховуючи, що метою Закону №1197 є створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції, забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів, секретарем комітету з конкурсних торгів Чернігівського міжрайонного управління водного господарства ОСОБА_2 не використано повноваження та функції, якими вона була наділена у зв'язку з чим допущено несвоєчасне оприлюднення протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій) від 01.07.2015 №7 на закупівлю «Паливо рідинне та газ; оливи мастильні», що є порушенням абз.7 ч.І ст.10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 №1197-VII (зі змінами) і передбачає відповідальність згідно з частиною 1 статті 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_3 пояснила, що протокол розкриття цінових пропозицій №7 від 01.07.2015 року був наданий до оприлюднення на веб-портал уповноваженого органу своєчасно, згідно ст. 10 п.1 абз. 6 ЗУ «Про здійснення державних закупівель». В ході довготривалого розслідування причин незаконності статусу «в черзі» з'ясувалось про технічний збій в системі зв'язку з введенням нових технічних можливостей та покращенням роботи веб-порталу (зі слів операторів технічної підтримки веб-порталу) на момент подання протоколу, що не дало змоги системі обробити інформацію та своєчасно її оприлюднити. Так, комітетом з конкретних торгів було прийнято рішення повторно подати до оприлюдненя протокол розкриття, про що свідчить протокол засідань комітету з конкурсних торгів №13 від 24.04.2015 року. Просила дану справу закрити за малозначністю.
Свідок ОСОБА_1, яка є начальником відділу контролю за ризиковими операціями та державними закупівлями Держфінінспекції в Чернігівській області, в судовому засіданні пояснила, що, на її думку, протокол розкриття цінових пропозицій №7 від 01.07.2015 року був наданий ОСОБА_3 до оприлюднення на веб-портал уповноваженого органу несвоєчасно. Але з урахуванням того, що будь-яких шкідливих наслідків від цього не настало, оскільки ще до моменту проведення перевірки вказаний недолік був виправлений, тому просить суд закрити провадження за малозначністю
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, свідка ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, враховуючи конкретні обставини даної справи, особу ОСОБА_2, яка раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувалася, позитивно характеризується за місцем роботи, інкриміноване адміністративне правопорушення є одиничним і не призвело до настання негативних наслідків та заподіяння шкоди державному бюджету, оскільки ще до моменту проведення перевірки фінансовою інспекцією порушення вимог ЗУ «Про здійснення державних закупівель» ОСОБА_2 самостійно усунуті, думку представника органу фінансової інспекції, яка вважала за можливе звільнення ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності через малозначність правопорушення, суд приходить до висновку, що наведені обставини істотно знижують суспільну шкідливість вчиненого останньою правопорушення і дають достатні підстави для звільнення ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 22, 283, п. 3 ст. 284 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 184 КУпАП - закрити, обмежившись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Чернігівської області через Деснянський районний суд м. Чернігова.
Суддя Р.Г. Григор'єв