28 жовтня 2015 року м. Львів № 876/2730/13
ОСОБА_1 апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Бруновської Н.В.
суддів: Гулида Р.М., Костіва М.В.
за участю секретаря судового засідання: Коцур В.К.
представник позивача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 18.12.2012 року у справі за адміністративним позовом Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» до Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
26.06.2012 р. позивач ОСОБА_1 комунальне підприємство «Львівелектротранс» (надалі ЛКП «Львівелектротранс») звернувся в суд з позовом до Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 13.04.2012 року.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 18.12.2012 року позов задоволено частково. Суд визнав протиправним та скасував податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 13.04.2012 року в частині визначення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 126 484 грн. 26 коп. В задоволенні решти позовних вимог суд відмовив.
Не погодившись із даною постановою апелянт Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби подав апеляційну скаргу, покликаючись на те, що постанова суду першої інстанції прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Апелянт просить суд, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 18.12.2012 року скасувати та прийняти нову якою відмовити в позові.
Представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні просив суд, апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду без змін.
Інші особи які беруть участь у справі в судове засідання на виклик суду не з'явились хоча, належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ч.4 ст.196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, учасника процесу, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість постанови суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
Як видно із матеріалів справи, податковий орган провів виїзну планову перевірку позивача ЛКП «Львівелектротранс» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року.
За результатами перевірки складено акт № 61/23-2/03328422 від 30.03.2012 р. яким встановлено порушення:
- п.3 підрозділу 4 розділу ХХ пункту «Перехідні положення», п.150.1 ст.150 ПК України, що призвело до завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток на суму прибутку в 2 кварталі 2011 року на загальну суму 6 656 094,00 правильність відображення даного показника підлягає перевірці на головному підприємстві ЛКП «Львівелектротранс» в зведених деклараціях по податку на прибуток за 2-4 квартал 2011 року;
- пп.168, пп.168.1.2 пп.168.1.5 п.168.1 ст.168 ПК України внаслідок чого до бюджету не перераховано податок на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року в сумі 696 477,72 грн.;
- ст.51, п.119.2 ст.119, пп. «б» п.176.2 ст.176 ПК України в частині неповідомлення ДПІ про суми доходів нарахованих (виплачених) на користь фізичних осіб за ІІІ квартал 2011 року.
На підставі вказаного акту перевірки податковий орган прийняв податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 13.04.2012 року форми «Р» яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 174625,43 грн.
Як видно з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 комунальне підприємство «Львівелектротранс» погодився з висновками податкового органу які викладені в акті перевірки, в частині встановленого порушення пп.168.1, пп.168.1.2, пп.168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України, внаслідок чого до бюджету не перераховано податок на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2011 р. до 31.12.2011 р. в сумі - 696477,72 грн. Не погодився позивач з розміром штрафних санкцій в сумі - 174629,43 грн., нарахованих відповідно до даного повідомлення-рішення.
Вказане податкове повідомлення-рішення оскаржено до суду лише в частині розміру визначення штрафних санкцій в сумі - 174629,24 грн.
Судом першої інстанції встановлено, що заборгованість з податку на доходи фізичних осіб в сумі - 696477,72 грн. виникла за період з 01.01.2011 р. до 31.12.2011 р.
Згідно п. 126.1, ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу.
Відповідно до п. 7 підрозділу 10 розділу 20 Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 01 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 грн. за кожне порушення.
Згідно п.127.1 ст. 127 Податкового кодексу України не нарахування, неутримання та/або несплата ( неперерахування) податків платником податків, в тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою. Накладення штрафу в розмірі 25 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Отже, право на нарахування штрафних ( фінансових ) санкцій у контролюючого органу за порушення позивачем податкового законодавства до 30 червня 2011 р. встановлено в розмірі 1,00 грн. За порушення податкового законодавства платником податків починаючи з 01 липня 2011 року слід застосовувати штраф у розмірі 25 % від суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягала сплаті до бюджету платником починаючи з липня 2011 р.
З матеріалів справи видно, що позивач за період липень-грудень 2011 року нарахований податок на доходи фізичних осіб в розмірі - 412954,14 грн., з якого сплачено - 220377,46 грн. (а.с. 145 )
За період з 01.07.2011 р. по 31.12.2011 р. нарахуванню та сплаті до бюджету податку на доходи фізичних осіб підлягала сума 192576,68 грн. ( 412954,14 - 220377,46 = 192576,68 ). Тому, застосовуючи до несплаченої позивачем суми податку на доходи фізичних осіб, встановлений Податковим органом України штраф у розмірі - 25 %, розмір штрафних санкцій становить - 48144,17 грн.
Загальна сума штрафних ( фінансових ) санкцій за несплату податку на доходи фізичних осіб, що підлягала сплаті до бюджету позивачем повинна становити - 48145,17 грн. ( 48144,17 +1 = 48145,17 ).
За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про наявність підстав для задоволення позову в частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 13.04.2012 р. в частині нарахування штрафних (фінансових ) санкцій в розмірі - 126484,26 грн. ( 174629,433- 48145,17 = 126484,26 ).
У відповідності до вимог ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Із урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції є законною, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було тому, відсутні підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст. 160, ст.195, ст.198, ст.205, ст.206, ст.254 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 18.12.2012 року у справі за № 2а-5689/12/1370 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання ухвалою законної сили.
Головуючий: Н.В. Бруновська
Судді: Р.М. Гулид
ОСОБА_3