Ухвала від 16.11.2015 по справі 875/61/15

Справа № 875/61/15

Провадження №: 2-а/752/351/15

УХВАЛА

16.11.2015 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Шумко А.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Залізничного відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, Департаменту державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, Відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування Вишгородського району підпорядковане Управлінню державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про скасування постанови та визнання незаконною бездіяльності державного виконавця, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 пред'явила адміністративний позов до Залізничного відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, Департаменту державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, Відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування Вишгородського району підпорядковане Управлінню державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про скасування постанови та визнання незаконною бездіяльності державного виконавця.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.11.2015р. визначено територіальну підсудність позовної заяви Голосіївському районному суді м.Києва.

Відповідно до ст.106 КАС України, у позовній заяві, зокрема, зазначаються: зміст позовних вимог згідно з ч.4 і ч.5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

В порушення вимог ст.106 КАС України, формулювання змісту позовних вимог у п.3 («припинити розшук і затримання автомобіля» не відповідає ч.4 і ч.5 ст.105 цього Кодексу; п.4 вимог не конкретизовано в частині «передбачених законом дій щодо автомобіля позивача»; в позовній заяві не наведено викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свою вимогу щодо визнання незаконною та скасувати постанови Залізничного ВДВС Сімферопольського МУЮ із зазначеними в п.3 позовних вимог конкретними реквізитами (дата 18.02.2014, серія ВП №40719677), не додано відповідних доказів незаконності постанови суб»єкта оскарження саме із зазначеними реквізитами; не додано доказів належності відповідного автомобіля позивачці; до позовної заяви не додано копій всіх документів, що перелічені у додатках до позовної заяви, а саме зазначеної у п.5 копії ухвали КААС від 03.06.2016 року у справі № 826/2242/15, та її копії для відповідачів; додана до позовної заяви копія постанови Окружного адміністративного суду м.Києва від 07.04.2015р. не завірена належним чином, не містить відмітки про набрання законної сили та не зазначена в додатках до позову.

Крім того, позовна заява не містить обґрунтування поважності пропуску строку звернення до адміністративного суду, не додано матеріалів на підтвердження поважності його пропуску.

Відповідно до ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, позовну заяву належить залишити без руху, встановити строк, достатній для усунення недоліків - сім днів з дня отримання ухвали. Зазначені недоліки підлягають усуненню шляхом приведення змісту адміністративного позову у відповідність із наведеними вище вимогами законодавства та долученя до позовної заяви вище вказаних документів /доказів).

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 99, 105, 106, 108, 184-186 КАС України,

УХВАЛИВ:

позовну заяву ОСОБА_1 до Залізничного відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, Департаменту державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, Відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування Вишгородського району підпорядковане Управлінню державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про скасування постанови та визнання незаконною бездіяльності державного виконавця - залишити без руху.

Встановити строк для усунення позивачем недоліків позовної заяви - сім днів з дня отримання копії даної ухвали.

Якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом - протягом семи днів з дня отримання копії даної ухвали, позовна заява вважатимється поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

В разі не усунення позивачем недоліків позовної заяви відповідно до вимог ст.ст. 106 КАС України, у визначений судом строк, про що йдеться в даній ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги Київському апеляційному адміністративному суду через Голосіївський районний суд м.Києва протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя: А.В. Шумко