Ухвала від 18.11.2015 по справі 809/4325/15

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"18" листопада 2015 р. Справа № 809/4325/15

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про скасування постанови про стягнення виконавчого збору,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про скасування постанови про стягнення виконавчого збору.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд скасувати постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору.

Суд, вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у адміністративній справі, виходить із наступних правових позицій.

Так, відповідно до п. 4 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У позовній заяві визначено про те, що більш ніж через рік після закінчення виконавчого провадження державним виконавцем винесено постанову про стягнення виконавчого збору в розмірі десяти відсотків від суми стягнення за виконавчим листом №0907/7759/2012. Однак позивачем не зазначено реквізити оскаржуваного рішення - номер та дату постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, а також не зазначено номер виконавчого провадження.

Отже, зазначений позов не відповідає положенням п. 4 ч.1 ст. 106 КАС України в частині викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги у даній справі.

Крім того, у відповідності до ч.3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Однак, до позовної заяви позивачем не долучено доказ сплати судового збору, а саме квитанцію про сплату судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір”.

Частиною 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Так, згідно із ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” (в редакції від 01.09.2015 року) ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, фізичною особою становить 0,4 відсотки розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно із ч.1 ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” у 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1218 грн. Тобто, розмір судового збору, який підлягає до сплати позивачем становить 487,20 грн.

Отже, дана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Як наслідок суд приходить до висновку, що позивачу слід надати час для усунення недоліків, шляхом формування позовних вимог із зазначенням реквізитів оскаржуваного рішення та подання доказів сплати судового збору.

На підставі наведеного, керуючись п. 4 ч.1, ч. 4. 3 ст. 106 ч.1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про скасування постанови про стягнення виконавчого збору - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків у строк до 27 листопада 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Матуляк Я.П.