ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"11" листопада 2015 р. Справа № 809/2382/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Григорука О.Б.
Суддів: Гундяка В.Д.,
ОСОБА_1,
при секретарі Пиріг Х.І.
за участю: позивача - ОСОБА_2, представника відповідача - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_2
до відповідача: Міністерства внутрішніх справ України
про визнання дій та листів-відповідей незаконними,-
ОСОБА_2 звернувся до суду із адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України про визнання незаконними дій відповідача щодо розгляду його звернень від 03.11.2014, 24.12.2014, 13.02.2015 та визнання незаконним листів - відповідей на ці звернення.
Позовні вимоги мотивовані тим, що на думку позивача відповідачем у наданій відповіді від 18.12.2014 «перекручено» факти та норми законодавчих та підзаконних нормативних актів. Також зазначив, що у відповіді на звернення від 24.12.2014 відповідач не розглянув його відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та надіслано відповідь без жодного роз'яснення. Звернення від 13.02.2015 всупереч ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» розглянуто особою, дії чи рішення якої оскаржуються. В зв'язку з цим просить визнати незаконними дії МВС України щодо розгляду його звернень від 03.11.2014, 24.12.2014, 13.02.2015 та визнати незаконними листи - відповіді на ці звернення.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача щодо задоволення позовних вимог заперечив, надавши суду письмові заперечення (а.с. 82-84).
Розглянувши матеріали адміністративної справи, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши наявні письмові докази судом встановлено наступне.
03.11.2014 позивач звернувся до Міністра внутрішніх справ України, Президента України, Генерального прокурора України із заявами перевірити та надати юридичну оцінку порушенням в оплаті праці сектором медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області.
Адміністрація Президента України та Генеральна прокуратура України встановивши, що питання, викладені ОСОБА_2 в зверненні від 03.11.2014 не відносяться до їхньої компетенції, згідно ст. 5 Закону України «Про звернення громадян», скерували його за належністю до Міністерства внутрішніх справ України для організації проведення відповідної перевірки, вжиття заходів згідно чинного законодавства та інформування заявника у встановлені строки, що підтверджується листами № 22/057576-09 від 10.11.2014 та № 19-р від 07.11.2014 (а.с. 85, 88).
Відповідачем на заяви позивача надана відповідь викладена в листі № 15/2-Д-574, 15/2-Д-589, 15/2-Д-596, 15/2-Д-597 від 05.12.2014, яку підписав заступник директора Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку МВС України ОСОБА_4 (а. с. 7, 8).
24.12.2014 позивач надіслав заяву заступнику директора Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку МВС України ОСОБА_4, оскільки інформація, яка містилась у листі від 05.12.2014 була, на думку позивача, неправдивою та такою, що не відповідає дійсності, та в якій просив провести повторну перевірку і дати юридичну оцінку фактам, які були викладені в заявах від 03.11.2014 року, а також обґрунтувати за якою формулою розраховувався військовий збір за вересень 2013 року (а. с. 9).
На вказану заяву листом № 15/2-Д-672,676 від 30.12.2014 заступником директора Департаменту ОСОБА_4 повідомлено позивача про те, що на порушені питання надано ґрунтовне роз'яснення листом ДФЗБО МВС України №№ 15/2-Д-574, 15/2-Д-589, 15/2-Д-596, 15/2-Д-597 від 05.12.2014 (а. с. 17).
13.02.2015 року позивачем направлено звернення директору Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку МВС України ОСОБА_5 щодо нерозгляду його заяви від 24.12.2014 (а. с. 69).
25.02.2015 року листом № 15/2-Д-67 заступник директора Департаменту ОСОБА_4 повідомив позивача про те, що відповідно до вимог статті 8 Закону України “Про звернення громадян” не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті (а. с. 64).
Слід зазначити, що Івано-Франківським окружним адміністративним судом постановою по справі №809/1279/15 від 02.06.2015 надано правову оцінку діям відповідача при наданні відповідей на звернення позивача з урахуванням вимог Закону України «Про звернення громадян». Так, зокрема, вказаною постановою встановлено, що заяви ОСОБА_2 від 03.11.2014, 24.12.2014, 13.02.2015, відповідачем розглянуті з додержанням вимог встановлених Законом України «Про звернення громадян» і на них надані відповіді.
У відповідності до статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Як встановлено судом постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.06.2015 у справі №809/1279/15 набрала законної сили у відповідності до ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.09.2015.
Таким чином, обставин щодо розгляду відповідачем заяв позивача з дотриманням вимог Закону України «Про звернення громадян» не потребують доказування при розгляді справи №809/2382/15.
У відповідності до частини 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Позивачем у позовній заяві заявлено вимоги, які він просить задовольнити. Зокрема, згідно заявлених вимог просить визнати незаконними дії МВС України щодо розгляду звернень позивача від 03 листопада 2014 року, від 24 грудня 2014 року, від 13 лютого 2015 року та визнати незаконними листи-відповіді.
Як зазначалось вище, питання відповідності нормам законодавства дій відповідача щодо розгляду звернень було досліджено Івано-Франківським окружним адміністративним судом при розгляді справі №809/1279/15, зокрема, постановою від 02.06.2015 встановлено факт вчинення таких дій та надання відповідей, а також підтверджено відповідність розгляду листів вимогам встановлених Законом України «Про звернення громадян», що виключає можливість визнання таких дій протиправними в подальшому, а відповідно - факт незгоди позивача із змістом листів не є підставою для визнання таких листів незаконними.
Доводи наведені позивачем у позовній заяві та поясненнях під час розгляду справи не спростовують зазначених вище обставин, які встановлені судовим рішенням, що набрало законної сили.
За таких обставин, позовні вимоги щодо визнання незаконними дії МВС України щодо розгляду звернень позивача від 03 листопада 2014 року, від 24 грудня 2014 року, від 13 лютого 2015 року та визнання незаконними листів-відповідей задоволенню не підлягають.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя: Григорук О.Б.
Судді: Гундяк В.Д.
ОСОБА_1
Постанова складена в повному обсязі 16.11.2015.