копія
21 вересня 2015 р. Справа № 804/10785/15
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Рябчук О.С. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКОПОЛЬСЬКИЙ МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» про стягнення заборгованості , -
19 серпня 2015 року Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області(далі - позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом доТовариства з обмеженою відповідальністю "НІКОПОЛЬСЬКИЙ МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД"(далі - відповідач)про стягненняз рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "НІКОПОЛЬСЬКИЙ МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД"(код ЄДРПОУ 31384605), податкового боргу з земельного податку в розмірі 18077,96 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначалося, щоТовариство з обмеженою відповідальністю "НІКОПОЛЬСЬКИЙ МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД" станом на 12.08.2015 р.маєнепогашенийподатковий борг у розмірі18077,96грн. з земельного податку, якийвиниквнаслідокнесплатигрошових зобов'язань згідно податкових повідомлень-рішень, що станом на час звернення до суду є узгодженими та нарахованої пені у розмірі 7157,96 грн. На виконання ст.59 Податкового кодексу Україниборжнику направлено податковувимогу про сплату боргу від05.11.2014 р. №5751-25,проте, зобов'язаннявідповідачазалишаються не погашеними, щозумовлюєнакопичення.
УхвалоюДніпропетровського окружного адміністративного суду від20.08.2015 р. відкрито скорочене провадження у адміністративній справі. Копію ухвали направлено сторонам у справі.
Згідно ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, якіберуть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом. Копія ухвали суду про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі за позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській областівід20.08.2015 р. відправлена на адресу відповідача. Проте, конверт з вмістом вказаного поштового відправлення повернувся на адресу суду 11.09.2015 р. з відміткою пошти про невручення.
Відповідач не надавдо суду заперечень проти позову та позов не визнав.
Згідно пункту 3частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного. судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів -у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, встановленого для надання заперечень, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріалисправи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "НІКОПОЛЬСЬКИЙ МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД" зареєстровано як юридична особа07.08.2001 року; код ЄДРПОУ 31384605.
Відповідач є платникомподатків та наразіперебуває на обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області як платникподатків та іншихобов'язковихплатежів.
Згідно з Довідкою про розрахунок податкового боргу станом на 12.08.2015 року, заявлений до стягнення борг Товариства з обмеженою відповідальністю "НІКОПОЛЬСЬКИЙ МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД" утворився наслідок не сплати грошових зобов'язань, згідно податкових повідомлень-рішень від 17.06.2015 р. №0000471503 № НОМЕР_1, № НОМЕР_2 та пені у розмірі 7157,96 грн.
27.04.2015 року на підставі п.п.19.1.2 п.19.1 ст.19, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75, ст..76 Податкового кодексу України фахівцем Нікопольської ОДПІ здійснено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з плати за землю за 2015 рік, за результатами якої складено акт №69/04-07-15-03-23-31384605від 27.04.2015 року.
За висновкамивказаного акту відповідачем в порушеннявимогп.285.1 ст.285, п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України порушено терміни подання податкової звітності з плати за землю.
Копію акту направлено керівникутовариства.
На підставі акту перевірки№269/04-07-15-03-23-31384605від 27.04.2015 рокупозивачем сформовано та направлено на адресу відповідача податкове повідомлення-рішення форми "Р" №0000471503 від 17.06.2015 року про визначення суми штрафу у розмірі1020 грн.
28.04.2015 року на підставі п.п.19.1.2 п.19.1 ст.19, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75, ст..76 Податкового кодексу України фахівцем Нікопольської ОДПІ здійснено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з плати за землю за 2014 рік, за результатами якої складено акт №106/04-07-15-03-23-31384605від 28.04.2015 року.
За висновками вказаного акту відповідачем в порушення вимог п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України порушено терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання по земельному податку за період жовтень, листопад 2014 року.
Копія акту направлено керівникутовариства.
На підставі акту перевірки №106/04-07-15-03-23-31384605від 28.04.2015 року позивачем сформовано та направлено на адресу відповідача податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № НОМЕР_2 від 17.06.2015 року про визначення суми штрафу у розмірі 4428,64 грн. та податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № НОМЕР_1 від 17.06.2015 року про визначення суми штрафу у розмірі 5471,36 грн.
Копії податкових повідомлень-рішень від 17.06.2015 року направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням на адресу, що зазначена в ЄДРПОУ, проте конверт повернувся відправнику з відміткою пошти про невручення.
За період з 01.12.2014 року по 04.06.2015 року відповідачу у відповідності до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України нараховано пеню у сумі 7157,96 грн., відповідно до податкової декларації за 2014 рік від 20.02.2014 р. № НОМЕР_3 та податкового повідомлення-рішення №0002981503 від 19.12.2014 року.
На виконання вимог ст.59 Податкового кодексу України Нікопольською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області відносно боржника була сформована податкова вимога № 5751-25 від 05.11.2014 р. на суму 27572,27 грн.
Зазначена податкова вимога направлена відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, проте конверт повернувся відправнику з відміткою пошти про невручення.
На момент вирішення спору в судідоказівсплатисуми боргу надано не було.
Згідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п. 36.1 - 36.3 ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
За правилами ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За правилами п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подаються відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частинами за місяцями.
Згідно вимог п. 287.3 ст. 287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частинами власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до п.п. 57.3, 57.4 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно до п.п. 129.1, 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України післяза кінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідноізцим Кодексом.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієїстатті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у йогосплаті.
Згідно з п. 14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України податковим боргом вважається сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідноп.п. 95.1, 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з право порушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК Українистягненнякоштів з рахунківплатникаподатків у банках, обслуговуючих такого платникаподатків, здійснюється за рішенням суду, яке направлено до виконання органам державноїподатковоїслужби, у розмірісумиподаткового боргу абойогочастини.
Відповідно до п. п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служб мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, яки має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідачакоштів.
Оцінюючи усі докази, досліджені судом у їх сукупності, суд приходить до наступноговисновку.
В ході судового розгляду справи встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач своєчасно звітує, проте не сплачує задекларовані зобов'язання по строку оплати.
Так, матеріалами справи підтверджено, що грошове зобов'язання визначене податковими повідомленнями-рішеннями №0000471503 від 17.06.2015 року про визначеннясуми штрафу у розмірі 1020 грн., № НОМЕР_2 від 17.06.2015 року про визначення суми штрафу у розмірі 4428,64 грн. та № НОМЕР_1 від 17.06.2015 року про визначення суми штрафу у розмірі 5471,36 грн. є узгодженими, докази оскарження податкових повідомлень-рішень в адміністративному та/або в судовому порядку відсутні.
Нархування пені у розмірі 7157,96 грн. підтверджено матеріалами справи.
Крім того, матеріалами справи підтверджено виконання позивачем вимог ст.59 Податкового кодексу України щодо формування боржнику податкової вимоги про сплату боргу № 5751-25 від 05.11.2014 р.
Надіслання відповідачу податкової вимоги про сплату суми боргу підтверджується матеріалами справи, докази оскарження означеної вимоги відсутні.
Отже, в ході судового розгляду справи встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 18077,96 грн. (земельний податок) є саме податковим боргом відповідача, позивачем здійснено всі передбачені чинним законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу.
Враховуючи викладене, а також відсутність відповідного погашення суми боргу (в тому числі часткового), суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню в повному обсязі, а саме, кошти у розмірі 18077,96 грн. підлягають стягненню з рахунків відповідача в обслуговуючих банках.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 69-72, 86, 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКОПОЛЬСЬКИЙ МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» про стягненнязаборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКОПОЛЬСЬКИЙ МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД»(код ЄДРПОУ 31384605), на користь бюджету на розрахунковий рахунок згідно з бюджетною класифікацію 18010500 в рахунокпогашенняподаткового боргу з земельного податку в розмірі 18077,96 грн.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 21.09.2015 Суддя З оригіналом згідно Помічник суддіОСОБА_1 ОСОБА_1 ОСОБА_2