Ухвала від 27.08.2012 по справі 2а-10295/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

27 серпня 2012 року № 2а-10295/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши клопотання відповідача про закриття провадження в адміністративній справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 ВЕС"

до Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"

прозобов'язання вчинити дії,

за участю

представника позивача: ОСОБА_2 (довіреність № б/н від 25.07.2012)

представника відповідача: ОСОБА_3 (довіреність № 25 від 17.01.2012)

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 ВЕС" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" про зобов'язання вчинити дії.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.07.2012 було відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

22.08.2012 відповідачем через канцелярію суду було подано клопотання про закриття провадження в адміністративній справі, яке було обґрунтовано тим, що між позивачем та відповідачем існують господарські відносини, які стосуються процесу укладання господарського договору щодо приєднання до електромереж та відповідач не є суб'єктом владних повноважень, а отже у даному випадку відсутні права та інтереси позивача у сфері публічно - правових відносин, які підлягають захисту.

У судовому засіданні 27.08.2012 представник відповідача підтримав клопотання про закриття провадження в адміністративній справі та просив суд закрити провадження у справі.

Представник позивача у судовому засіданні 27.08.2012 заперечив проти закриття провадження у справі та просив суд відмовити відповідачу у задоволенні клопотання.

У позовній заяві позивач просить суд зобов'язати відповідача погодити роботу "Техніко-економічні обґрунтування схеми видачі потужності 1-ої черги потужністю 180 ОСОБА_4 вітроелектростанції потужністю 180 ОСОБА_4 Групп - Сивашська ВЕС на площадці в Советському районі АР Крим", розробити та видати позивачу технічні умови на приєднання Сивашської ВЕС до електричних мереж, та укласти з позивачем договір про приєднання до електричних мереж.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про стандартизацію», технічні умови - документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинні відповідати продукція, процеси чи послуги. Технічні умови можуть бути стандартом, частиною стандарту або окремим документом.

Згідно з пунктом 1.7 Правил приєднання вітроелектростанцій до електричних мереж затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України № 570 від 28.10.2009 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 29.12.2009 за № 1263/17279, укладання сторонами договору про приєднання до електричних мереж є окремим етапом процесу приєднання вітроелектростанції до електричної мережі, що передує укладанню договору на приєднання до електричних мереж та є наступним етапом після видачі технічних умов.

Відповідно до частини першої статті 14 Закону України “Про електроенергетику” в електроенергетиці України діє єдина централізована диспетчерська система оперативно-технологічного управління виробництвом, передачею та постачанням електричної енергії. Функції диспетчерського (оперативно-технологічного) управління об'єднаною енергетичною системою України виконує державне підприємство, яке визначається центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління в електроенергетиці.

Згідно з пунктом 3.3.4 Правил взаємовідносин між Державним підприємством “Національна енергетична компанія “Укренерго” та суб'єктами (об'єктами) електроенергетики в умовах паралельної роботи в складі Об'єднаної енергетичної системи України затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України № 303 від 02.06.2008 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 23.07.2008 за № 673/15364 функції централізованого оперативно-диспетчерського управління об'єднаної енергетичної системи України виконує державне підприємство, що здійснює управління в електроенергетиці, - Державне підприємство НЕК “Укренерго” та його відокремлені структурні підрозділи.

Таким чином, видача технічних умов є регуляторною функцією відповідача, який здійснює владні управлінські функції на виконання делегованих повноважень в сфері функціонування енергетичної системи України, а самі технічні умови є формою здійснення регуляторної функції відповідача та є обов'язковими для позивача.

Пунктом 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства, встановлено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень

З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про те, що позов до Державного підприємства НЕК “Укренерго” щодо зобов'язання погодити роботу "Техніко-економічні обґрунтування схеми видачі потужності 1-ої черги потужністю 180 ОСОБА_4 вітроелектростанції потужністю 180 ОСОБА_4 Групп - Сивашська ВЕС на площадці в Советському районі АР Крим", розробити та видати технічні умови на приєднання Сивашської ВЕС до електричних мереж, та укласти договір про приєднання до електричних мереж підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов

З огляду на зазначене суд дійшов висновку про те, що клопотання відповідача про закриття провадження в адміністративній справі є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити Державному підприємству "Національна енергетична компанія "Укренерго" у задоволенні клопотання про закриття провадження у адміністративній справі.

Ухвала окремо оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу може бути викладено в апеляційній скарзі на рішення суду прийняте за наслідками розгляду справи.

Відповідно до частини шостої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.

Суддя О.П. Огурцов