Справа № 815/6503/15
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
12 листопада 2015 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до старшого виконавця другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_2, в.о. начальника другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про стягнення грошової суми у двократному розмірі перевищує вартість автомобіля, стягнення грошової суми за завдані моральні збитки, стягнення грошової суми або порушення кримінальної справи, порушення кримінальної справи, -
До суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до старшого виконавця другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_2, в.о. начальника другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції, в якому просить стягнути грошову суму у двократному розмірі, що перевищує вартість автомобіля, стягнути грошову суму за завдані моральні збитки у розмірі 50000 грн., стягнути грошову суму у розмірі 1000 грн. або порушити кримінальну справу, порушити кримінальну справу за п. 1 ст. 190, п. 2 ст. 191 п. 3 КК України.
Суддя вважає, що у відкритті провадження по даній позовній заяві слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно ч.2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 25.05.2001 року №6-рп/2001 правосуддя України здійснюється шляхом розгляду і вирішення справ по спорах відповідно до процесуального законодавства України. Цим рішенням Конституційного Суду України кримінальне судочинство визначено як врегульований нормами кримінально - процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу - підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів. Захист прав і свобод людини не може бути надійним без надання їй можливості при розслідуванні кримінальної справи оскаржити до суду окремі процесуальні акти, дії чи бездіяльність органів дізнання, попереднього слідства і прокуратури. Але таке оскарження може здійснюватися у порядку, встановленому КПК України.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги позивача щодо порушення кримінальної справи за п. 1 ст. 190, п. 2 ст. 191 п. 3 КК України не підлягають розгляду у порядку адміністративного судочинства, оскільки ці правовідносини врегульовані кримінально-процесуальним законодавством України.
Відповідно до п. 2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Приймаючи до уваги те, що позовні вимоги ОСОБА_1 щодо порушення кримінальної справи за п. 1 ст. 190, п. 2 ст. 191 п. 3 КК України не підлягають оскарженню у порядку, визначеному КАС України, позовні вимоги ОСОБА_1 щодо стягнення моральної та матеріальної шкоди не поєднані з вимогами вирішення публічно - правового спору, тобто спору, в якому предметом оскарження є рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, суд дійшов висновку, що даний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене суддя вважає, що позовна заява ОСОБА_1 не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства Одеським окружним адміністративним судом і у відкритті провадження по ній необхідно відмовити, а позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.
Керуючись ст. ст. 4, 17, 21, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до старшого виконавця другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_2, в.о. начальника другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про стягнення грошової суми у двократному розмірі, що перевищує вартість автомобіля, стягнення грошової суми за завдані моральні збитки у розмірі 50000 грн., стягнення грошової суми у розмірі 1000 грн. або порушення кримінальної справи, порушення кримінальної справи за п. 1 ст. 190, п. 2 ст. 191 п. 3 КК України.
Копію ухвали разом із заявою та всіма додатками до неї невідкладно надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу, що із зазначеної позовною заявою необхідно звертатись до місцевого загального суду.
Апеляційна скарга може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Л.І. Свида