ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про відмову у відкритті провадження
"24" вересня 2010 р. справа № 2a-3313/10/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Територіальної державної інспекції праці у Івано-Франківській області про визнання частково протиправним роз'яснення від 08.04.2010 року № 01-04/430, -
ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до Територіальної державної інспекції праці у Івано-Франківській області про визнання частково протиправним роз'яснення від 08.04.2010 року № 01-04/430 в частині «договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, укладений з ОСОБА_1 05.05.2008 року з дотриманням вимог ст. 135-1 КЗпП України, так як перелік робіт, які виконував ОСОБА_1, вказаний у розділі ІІ постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріатом ВЦРПС від 28.12.1977р.№ 447824».
Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
В позові позивач просить частково визнати роз'яснення Територіальної державної інспекції праці у Івано-Франківській області від 08.04.2010 року № 01-04/430 протиправним.
В п.1 ч.2 ст. 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Роз'яснення Територіальної державної інспекції праці у Івано-Франківській області від 08.04.2010 року № 01-04/430, суб'єктом владних повноважень, не є рішенням (правовим актом індивідуальної дії).
Таким чином, в позові відсутній публічно-правовий спір у сфері управлінських відносин.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі якщо таку заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 109, 160, 165 КАС України, суддя, -
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Територіальної державної інспекції праці у Івано-Франківській області про визнання частково протиправним роз'яснення від 08.04.2010 року № 01-04/430.
Копію цієї ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 254 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на її апеляційне оскарження обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) Могила А.Б.