Гайворонський районний суд Кіровоградської області
м.Гайворон, вул.Воровського, 3 Кіровоградської області, 26300
385/1371/15-ц
2/385/560/15
12.11.2015 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді Панасюка І.В.,
при секретарі Сокольвяк Н.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайвороні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на жилий будинок в порядку спадкування,-
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на жилий будинок в порядку спадкування.
Позов мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер рідний батько позивача - ОСОБА_5, після смерті якого відкрилася спадщина на домоволодіння АДРЕСА_1 Спадкоємцями за законом є позивач та сини покійного ОСОБА_2 та ОСОБА_6. Останній, прийнявши спадщину, помер ІНФОРМАЦІЯ_2, тому відповідачами по справі є його діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Позивач також прийняла спадщину шляхом подачі відповідної заяви до нотаріальної контори, однак її оформити не має можливості, оскільки нотаріус відмовила їй у видачі свідоцтва про право на спадщину в зв"язку з відсутністю правовстановлюючого документу на домоволодіння, а тому вона звернулася до суду.
В судовому засіданні позивач заявлені позовні вимоги підтримала та попросила суд їх задовольнити. Зазначила, що заповіт її покійний батько не складав. На момент смерті батько проживав сам, оскільки його дружина, її мати, померла раніше. Домоволодіння АДРЕСА_1 було придбане її батьком, однак не зареєстроване своєчасно належним чином, тому вона при його успадкуванні змушена звернутись до суду.
Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, в судове засідання не з"явились. Надіслали до суду заяви в яких вказали, що просять розглянути справу у їх відсутності, позовні вимоги визнають у повному обсязі, заперечень не мають.
Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з"явився. Про місце та час розгляду справи повідомлений своєчасно, належним чином. Причини неявки суду не відомі. Заперечень та клопотань з приводу позову до суду не надіслав.
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали цивільної справи, спадкової справи №397/2011 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що спірний будинок, розташований в АДРЕСА_1, фактично належав ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.4). Зазначене підтверджується довідкою Казавчинської сільської ради Гайворонського району № 417 від 06.11.2015 року, яка видана на підставі погосподарської книги №5, облікової картки об"єкта погосподарського обліку на 2011-2015 роки, сторінка 172, номер об"єкта погосподарського обліку 0235-01, проте право власності за ОСОБА_5 не було зареєстровано належним чином.
З копії технічного паспорта на житловий будинок АДРЕСА_1, Кіровоградської області, вбачається, що відсоток зносу останнього становить 75%, вартість домоволодіння 27158 грн. (а.с.6-8).
Постановою від 06 липня 2015 року державний нотаріус Гайворонської районної державної нотаріальної контори відмовила позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок після смерті ОСОБА_5 у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове домоволодіння (а.с.9).
Ця постанова є обґрунтованою, тому відповідно до роз'яснень, що містяться у п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» , позивач може звернутися до суду з вимогами про визнання права на спадщину за правилами позовного провадження.
Судом встановлено, що позивач є рідною дочкою ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і відноситься до першої черги спадкоємців за законом відповідно до ст.1261 ЦК України. Факт родинних відносин між ними підтверджується копіями свідоцтва про народження позивача та її паспорта (а.с.5; 12). З огляду спадкової справи до майна померлого ОСОБА_5 встановлено, що позивач прийняла спадщину після смерті останнього, в порядку передбаченому ст.1269 ЦК України, шляхом подання відповідної заяви 14.10.2011 року до нотаріуса. Також прийняв спадщину в порядку ст.1269 ЦК України ОСОБА_6, який як встановлено з пояснень позивача помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Спадкоємці ОСОБА_6, його діти, відповідачі по справі, дочка - ОСОБА_3, позовні вимоги визнала та син - ОСОБА_4 про місце та час розгляду справи повідомлений, заперечень з приводу заявленого позову до суду не надіслав. Відповідач ОСОБА_2 спадщину після смерті свого батька ОСОБА_5 не приймав та також визнав заявлені позовні вимоги про що подав до суду відповідну заяву. Інших спадкоємців першої черги судом не встановлено. З інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) встановлено, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1. в с. Казавчин, Гайворонського району ОСОБА_5 будь-які заповіти чи спадкові договори не складав.
Враховуючи наведене, суд вважає, що вимоги позивача про визнання за нею права власності в порядку спадкування на спірний будинок є обгрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, ст. 1268 ЦК України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на жилий будинок в порядку спадкування задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок з господарськими будівлями, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті - ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції (Гайворонський районний суд), шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя: І. В. Панасюк
Дата документу 12.11.2015