03 листопада 2015 року м. Київ К/800/33134/15
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді - Загороднього А.Ф.,
суддів: Бутенка В.І., Заїки М.М.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 01 липня 2015 року
у справі № 813/6461/14
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
до Головного управління Міндоходів у Львівській області
про визнання протиправним та скасування рішення, -
встановив:
ФО-П ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафу від 11 серпня 2014 року № 79/2100/НОМЕР_1.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2014 року позовні вимоги задоволено повністю.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 01 липня 2015 року скасовано рішення суду першої інстанції та прийнято нове, яким в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
ОСОБА_1 в інтересах ФО-П ОСОБА_2 не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, подав касаційну скаргу, в якій посилаючись на допущені судом порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Перевіривши доводи касаційної скарги, рішення судів першої та апеляційної інстанцій щодо застосування судами норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що с 10 червня 2002 року ФО-П ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець.
На підставі протоколу про адміністративне правопорушення ОУ ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області від 08 липня 2014 року, рішенням ГУ Міндоходів у Львівській області від 11 серпня 2014 року № 79/2100/НОМЕР_1, встановлено порушення ФОП ОСОБА_2 частини 3 статті 15, абзацу 3 частини 4 статті 11, абзацу 15 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та зобов'язано сплатити до державного бюджету України фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 605010,00 грн.
Зазначене порушення обґрунтовано зберіганням алкогольних напоїв в місці зберігання не внесеному до єдиного реєстру, зберіганням фальсифікованих алкогольних напоїв та зберіганням алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, загальною кількістю 4020 пляшок.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів. Рішення про стягнення штрафів приймаються органом, який видав ліцензію, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Згідно абзаців 11, 17 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень. За виробництво, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 8500 гривень.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що відповідно до кримінального провадження від 11 березня 2014 року №3201400000000012 працівниками податкової міліції в складському приміщенні ФОП ОСОБА_2, що знаходиться за адресою: с. Шегині, вул. Дружби, 211, Мостиського району, Львівської області, 25 березня 2014 року виявлено та вилучено 4020 пляшок фальсифікованої горілчаної продукції з підробленими акцизними марками.
За фактом незаконно виготовлених алкогольних напоїв з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, а також їх транспортування, зберігання, з метою збуту, та їх збут, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 204 Кримінального кодексу України, старшим слідчим з ОВС 2-ого відділу КР СУ ФР ГУ Міндоходів у Львівській області скеровано матеріали стосовно ФОП ОСОБА_2, для вирішення питання про адміністративну відповідальність.
Рішенням ГУ Міндоходів у Львівській області від 11 серпня 2014 року № 79/2100/НОМЕР_1, встановлено порушення ФОП ОСОБА_2 частини 3 статті 15, абзацу 3 частини 4 статті 11, абзацу 15 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та зобов'язано сплатити штраф в розмірі 605010,00 грн.
Суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку про те, що постанова Мостиського районного суду Львівської області від 15 серпня 2014 року у справі №448/968/14-п, якою закрито провадження у справі з підстав відсутності в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, не спростовує допущеного позивачем порушення приписів Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Також, судом апеляційної інстанції вірно досліджено, що договір № 01/07 про надання послуг з охорони складського приміщення, укладений між позивачем та ОСОБА_3 01 липня 2014 року, тобто вже після виявлення фальсифікованої алкогольної продукції.
Отже, доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом апеляційної інстанцій норм матеріального чи процесуального права, що призвело або могло б призвести до невірного вирішення спору, а тому оскаржуване судове рішення є законним та обґрунтованим, і підстави для його скасування відсутні.
Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 відхилити.
Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 01 липня 2015 року - без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий А.Ф. Загородній
Судді В.І. Бутенко
М.М. Заїка