10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(0412) 48-16-02
іменем України
"09" серпня 2011 р. Справа № 2-А-595/11
номер рядка статистичного звіту 10.3.3
Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Мацького Є.М.
суддів: Бучик А.Ю.
ОСОБА_1,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації Рівненської області на постанову Володимирецького районного суду Рівненської області від "04" березня 2011 р. у справі № 2-А-595/11 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації Рівненської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов"язання вчинити дії ,
Постановою Володимирецького районного суду Рівненської області від 04 березня 2010 року позов задоволено частково.
Визнано неправомірними дії ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації Рівненської області щодо не нарахування і невиплати ОСОБА_3 грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення 3-х річного віку, виходячи з подвійного розміру прожиткового мінімуму, встановленого для дітей віком до 6-ти років.
Зобов'язано ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації Рівненської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_3 заборгованість по державній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, виходячи з подвійного розміру прожиткового мінімуму, встановленого для дітей віком до 6-ти років, починаючи з 04 серпня 2010 року по 25 жовтня 2010 року , з врахуванням виплат, проведених протягом цього часу.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації Рівненської області, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права, просить постанову скасувати та відмовити у задоволенні позову.
Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 має на утриманні малолітню дитину ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивачка перебуває на обліку в ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації Рівненської області, та отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Позивачка та її малолітня дитина є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується відповідними посвідченнями (а.с.5, 11).
Законом України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, були внесені зміни до ч. 1 ст. 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”.
Згідно нової редакції ч. 1 ст. 15 вказаного Закону, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.
Вказані положення Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” не були визнані неконституційними рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008, та залишилися чинними в наступні роки.
Однак, відповідно до абз.3 п.10 ч.1 ст.30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" допомога по догляду за потерпілою дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у подвійному розмірі допомоги, передбаченої законодавством України, незалежно від факту роботи.
Вирішуючи вказаний спір, суд першої інстанції, з огляду на загальні засади пріоритету законів над підзаконними нормативними актами обґрунтовано визнав, що при визначенні розміру згаданої виплати застосуванню підлягає саме ст. 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
За таких підстав, правильним є висновок суду щодо неправомірності дій відповідача по виплаті допомоги без врахування зазначеного закону.
Доводи апелянта щодо правомірності його дій у зв'язку з відсутністю джерел фінансування на вказані виплати та необхідність їх встановлення бюджетним законодавством, є безпідставними, оскільки реалізація встановленого законом права не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
З урахуванням викладеного, підстави для скасування постанови суду відсутні.
Керуючись ст.ст.195,197,200,206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Володимирецького районного суду Рівненської області від "04" березня 2011 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Є.М. Мацький
судді: А.Ю.Бучик
ОСОБА_1
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_3 вул.Винниченка 24,смт.Володимирець,Рівненська область,34300
3- відповідачу ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації Рівненської області вул.Соборна, 23,Володимирець,Рівненська область,34300