ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про закриття провадження у справі
"04" червня 2010 р. Справа № 2a-379/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Кафарського В.В.
Суддів: Басай О.В.,
ОСОБА_1,
при секретарі Барчук Т.Г.,
за участю:
позивача - ОСОБА_2,
представника відповідача - ОСОБА_3,
треті осіби, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: не з'явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання представника відповідача у справі
за позовом ОСОБА_2, вул.Шевченка, 14/23, смт.Богородчани, Івано-Франківська область, 77700
до відповідача: Прокурора Замостянського району м.Вінниці, вул.Ватутіна, 10, м.Вінниця, Вінницька область, 21000
третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: ОСОБА_4 прокурора України, старшого прокурора управління розгляду звернень та прийому громадян ОСОБА_4 прокуратури України, старшого прокурора відділу прокуратури Вінницької області,
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинення дій,-
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Прокурора Замостянського району м.Вінниці, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: ОСОБА_4 прокурора України, старшого прокурора управління розгляду звернень та прийому громадян ОСОБА_4 прокуратури України, старшого прокурора відділу прокуратури Вінницької області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинення дій.
Позовні вимоги позивача мотивовані тим, що прокурор Замостянського району м. Вінниці в порушення вимог ст.ст. 97-99 КПК України не приймає відповідне процесуальне рішення за його зверненням щодо порушення кримінальної справи чи відмову в порушенні кримінальної справи. Також, позивач вказує, що даною бездіяльністю йому спричинено моральну шкоду, яку він оцінює в 1000,00 гривень.
В судовому засіданні представником відповідача було заявлено клопотання, про закриття провадження в даній адміністративній справі з підстав передбачених п.1 ч.1 ст.157 КАС України.
Представник відповідача - вважає, що зазначений адміністративний позов не належить до категорії справ адміністративної юрисдикції, тобто не є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовим спором.
Позивач проти заявленого клопотання заперечив, мотивуючи тим, що спірні провавідносини слід розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Розглянувши заявлене клопотання, вислухавши пояснення та заперечення сторін, колегія суддів вважає, що провадження у даній справі слід закрити, виходячи з наступного.
Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи Законами України встановлений інший порядок судового провадження.
В рішенні Конституційного Суду України №6-рп/2001 від 23.05.2001 року зазначено, що кримінальне судочинство, це врегульований нормами Кримінально-процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів.
Захист прав і свобод людини не може бути надійний без надання їй можливості оскаржити до суду окремі процесуальні акти, дії чи бездіяльність органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду, але таке оскарження може здійснюватися у порядку, встановленому Кримінально-процесуальним Кодексом України, оскільки діяльність посадових осіб органів внутрішніх справ та прокуратури щодо проведення оперативно-слідчих дій, досудового слідства та внесення подання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами має свої особливості і не належить до управлінської сфери.
Відповідно до пункт 1 частини 1 статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розгляду в поряду адміністративного судочинства.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ,-
Провадження у справі закрити.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України про апеляційне оскарження ухвали подається заява протягом 5 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 КАС України ухвала суду набирає законної сили після закінчення 5-ти денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 10-ти денний строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Головуючий: Кафарський В.В.
Судді: Басай О.В.
ОСОБА_1