Справа № 815/6343/15
29 жовтня 2015 року 16 год. 35 хв. м. Одеса
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тарасишиної О.М.,
судді Аракелян М.М.
судді Самойлюк Г.П.,
за участю секретаря Слободянюка К.С.,
Позивача ОСОБА_2,
представника Відповідача ОСОБА_3,
представника третьої особи не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом кандидата на посаду ОСОБА_1 міського голови, члена партійної організації «Аграрної партії України» ОСОБА_2 до ОСОБА_1 міської виборчої комісії Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 обласного комунального підприємства «Видавництво Чорномор'я» про визнання бюлетенів виборів ОСОБА_1 міського голови недійсними та вважати їх зіпсованими, визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
До суду надійшов адміністративний позов кандидата на посаду ОСОБА_1 міського голови, члена партійної організації «Аграрної партії України» ОСОБА_2 до ОСОБА_1 міської виборчої комісії Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 обласного комунального підприємства «Видавництво Чорномор'я» про визнання бюлетенів виборів ОСОБА_1 міського голови недійсними та вважати їх зіпсованими, визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 27.10.2015 року відкрито провадження по справі.
Позивач у судове засідання 29.10.2015 року з'явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд:
визнати бюлетені щодо виборів ОСОБА_1 міського голови, в кількості 714 115 (сімсот чотирнадцять тисяч сто п'ятнадцять ) од., текст яких затверджено ОСОБА_1 міською виборчою комісією Одеської області згідно з постановою від 07.10.2015 № 125, недійсними та вважати їх зіпсованими;
визнати незаконними дії ОСОБА_1 міської виборчої комісії Одеської області щодо прийняття від районних виборчих комісій протоколів голосування, у тому числі уточнених щодо виборів ОСОБА_1 міського голови у одномандатному виборчому окрузі, складених на підставі зіпсованих бюлетенів;
зобов'язати Одеську міську територіальну комісію Одеської області встановити результати депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року без врахування зіпсованих бюлетенів щодо виборів ОСОБА_1 міського голови у кількості 714 115 (сімсот чотирнадцять тисяч сто п'ятнадцять ) од.
В обґрунтування позовних вимог кандидат на посаду ОСОБА_1 міського голови, член партійної організації «Аграрної партії України» ОСОБА_2 зазначив, що постановою ОСОБА_1 міської виборчої комісії Одеської області «Про затвердження тексту виборчого бюлетеня з чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів ОСОБА_1 міського голови» було затверджено текст виборчого бюлетеня з виборів ОСОБА_1 міського голови. Щодо частини кандидатів назву місцевої організації політичної партії вказано у виборчих бюлетенях з чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів ОСОБА_1 міського голови великими літерами. Позивач зазначає, що до нього, як кандидата на посаду ОСОБА_1 міського голови допущено дискримінаційні дії. Так, ОСОБА_2 вказано під № 8 у виборчому бюлетені, а назву партійної організації «АГРАРНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ», Одеська міська організація якої висунула його на посаду ОСОБА_1 міського голови, навмисно зазначено маленькими літерами (окрім першої літери).
Таким, чином, позивач вважає, що ОСОБА_1 міською виборчою комісією Одеської області порушено вимоги ст. 74 Закону «Про місцеві вибори», згідно з якою у виборчому бюлетені для голосування в територіальному виборчому окрузі зазначаються порядковий номер, великими літерами повна назва відповідної місцевої організації партії, враховуючи зазначене, на думку позивача неможливо достовірно встановити результати волевиявлення виборців щодо виборів ОСОБА_1 міського голови. При цьому, позивач послався на звернення ОСОБА_4 від 27.10.2015 року (а.с. 11), згідно якого ОСОБА_4І звернувся до ОСОБА_1 міської партійної організації Аграрної партії України та повідомив, що 25.10.2015 року під час голосування на своїй виборчій дільниці у виборчому бюлетені за міського голову він не зміг знайти назву кандидата від партії за яку хотів голосувати, а саме за партійну організацію Аграрної партії України, у зв'язку з чим був вимушений проголосувати за іншого кандидата від іншої партії.
Представник відповідача у судове засідання з'явився, проти задоволення адміністративного позову заперечував, в тому числі з підстав викладених у письмових запереченнях проти позовної заяви, а саме зазначив, що Одеська міська виборча комісія Одеської області під час затвердження тексту бюлетенів з чергових виборів ОСОБА_1 міського голови, під час прийняття від районних виборчих комісій протоколів голосування з чергових виборів ОСОБА_1 міського голови у одномандатному виборчому окрузі, складених на підставі затвердженої ОСОБА_1 міської виборчою комісією Одеської області постанови, яка є чинною та не оскарженою у встановленому порядку, під час встановлення результатів виборів ОСОБА_1 міського голови діяла на підставі та у межах повноважень, передбачених Законом України «Про місцеві вибори». Зазначив, що до бюлетенів було включено назву партійної організації Аграрна партія України, як вказано в реєстраційних документах.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 обласного комунального підприємства «Видавництво Чорномор'я» у судове засідання 29.10.2015 року не з'явився про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином та завчасно.
Відповідно до частини 11 статті 172 КАС України, суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк після надходження позовної заяви.
Згідно з ч. 12 ст. 172 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду.
Дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши обставини, підтверджені доказами, проаналізувавши положення чинного законодавства, заслухавши пояснення учасників судового процесу, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеві вибори» організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост (далі - місцеві вибори) регулюються Конституцією України, цим та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.
Відповідно до частини першої статті 20 Закону України «Про місцеві вибори» виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 24 Закону України «Про місцеві вибори» до повноважень Центральної виборчої комісії віднесено, зокрема, прийняття обов'язкових до виконання всіма суб'єктами виборчого процесу, установами, підприємствами, організаціями, а також органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами роз'яснень з питань застосування цього Закону.
Згідно статті 74 Закону України «Про місцеві вибори» форма та колір виборчого бюлетеня для кожних місцевих виборів затверджуються Центральною виборчою комісією не пізніш як за 30 днів до дня проведення чергових місцевих виборів і не можуть змінюватися до початку виборчого процесу наступних чергових виборів. Виборчі бюлетені є документами суворої звітності. Текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 17 днів до дня голосування. Суб'єкти відповідного виборчого процесу можуть протягом двох днів з дня прийняття рішення комісії про затвердження тексту виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах ознайомитися з текстом бюлетеня.
Рішення територіальної виборчої комісії про затвердження тексту виборчого бюлетеня не пізніш як за 12 днів до дня голосування передається відповідним дільничним виборчим комісіям для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.
Виборчий бюлетень повинен містити назву місцевих виборів, дату місцевих виборів, а в разі проведення повторного голосування - зазначення "повторне голосування" та дату його проведення, означення виборчого округу, номер виборчого округу (за наявності), а також позначені місця для номера виборчої дільниці, печатки дільничної виборчої комісії. За наявності підтвердженої відповідним поліграфічним підприємством технічної можливості територіальна виборча комісія може прийняти рішення про виготовлення виборчих бюлетенів із зазначенням номерів виборчих дільниць.
Виборчий бюлетень має контрольний талон, відокремлений лінією відриву. Контрольний талон повинен містити назву та дату проведення місцевих виборів, а в разі проведення повторного голосування - зазначення "повторне голосування", означення виборчого округу, номер виборчого округу (за наявності), а також позначені місця для номера виборчої дільниці, номера, за яким виборця внесено до списку виборців, підпису виборця, який отримує виборчий бюлетень, прізвища та підпису члена дільничної виборчої комісії, який видав виборчий бюлетень.
У контрольних талонах виборчих бюлетенів, які виготовляються із зазначенням номерів виборчих дільниць, зазначається номер виборчої дільниці.
Кількість виборчих бюлетенів для голосування визначається відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 12 днів до дня голосування виходячи з кількості виборців, включених до попередніх списків виборців на виборчих дільницях у межах відповідного виборчого округу, з урахуванням резерву виборчих бюлетенів, що становить 0,5 відсотка від кількості виборців на кожній виборчій дільниці у такому виборчому окрузі.
Кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях у межах відповідного виборчого округу, визначається на підставі відомостей про кількість виборців, включених до попередніх списків виборців на виборчих дільницях, що отримуються територіальними виборчими комісіями, зазначеними у частині першій статті 75 цього Закону, від органу ведення Державного реєстру виборців після виготовлення таких списків виборців.
При цьому ч. 7 ст. 74 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що назви місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією в багатомандатному виборчому окрузі, розміщуються у виборчому бюлетені в порядку черговості, визначеної шляхом жеребкування. Порядок проведення жеребкування визначає Центральна виборча комісія не пізніш як за 30 днів до дня голосування. У виборчому бюлетені для голосування в територіальному виборчому окрузі зазначаються порядковий номер, великими літерами повна назва відповідної місцевої організації партії, далі маленькими літерами в дужках - прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) першого кандидата в списку кандидатів, далі через тире - великими літерами прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) кандидата у депутати, закріпленого за відповідним територіальним виборчим округом. Між порядковим номером та зазначеними відомостями розміщується порожній квадрат.
Якщо місцева організація партії не закріпила за відповідним територіальним виборчим округом кандидата у депутати або якщо реєстрацію кандидата у депутати від місцевої організації партії у відповідному територіальному виборчому окрузі скасовано відповідно до цього Закону, у виборчому бюлетені зазначаються лише порядковий номер, повна назва відповідної місцевої організації партії, а також прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) першого кандидата у списку.
У виборчому бюлетені для голосування в єдиному одномандатному, одномандатному виборчому окрузі зазначаються порядкові номери, під якими в алфавітному порядку включені до бюлетеня зареєстровані у цьому виборчому окрузі кандидати (у депутати, на посаду сільського, селищного, міського голови, старости), їх прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності), відомості про рік народження, освіту, партійність, посаду, основне місце роботи (заняття), місце проживання, а також суб'єкт висування кожного кандидата (у разі якщо кандидат висунутий шляхом самовисування, міститься позначка "самовисування"). Між порядковим номером та прізвищем кожного кандидата розміщується порожній квадрат.
Після затвердження тексту виборчого бюлетеня для голосування у відповідному виборчому окрузі порядковий номер кандидата не може бути змінений.
Виборчий бюлетень повинен містити роз'яснення щодо порядку його заповнення виборцем під час голосування.
Виборчі бюлетені друкуються державною мовою.
Виборчі бюлетені для голосування у відповідному виборчому окрузі друкуються на однаковому папері та повинні бути однаковими за розміром, кольором і змістом.
Ступінь захисту виборчого бюлетеня для відповідних місцевих виборів встановлюється виборчою комісією Автономної Республіки Крим, відповідною територіальною виборчою комісією.
Виборчий бюлетень друкується на одному аркуші з текстовою частиною лише з одного боку.
Під час розгляду адміністративної справи судом встановлено, що Постановою Центральної виборчої комісії від 25 серпня 2015 року № 181 «Про затвердження форми та кольору виборчих бюлетенів з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ для голосування у відповідних виборчих округах» затверджено зокрема форму виборчих бюлетенів з виборів міського голови (міста без районного поділу та/або до складу якого не входить інше місто, село, селище) для голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі (Додаток 11 до Постанови).
Постановою від 28 вересня 2015 року № 47 Одеська міська виборча комісія в Одеській області визначила Одеське обласне комунальне підприємство «Видавництво «Чорномор'я» поліграфічним підприємством, яке буде виготовляти виборчі бюлетені з виборів депутатів ОСОБА_1 міської ради для голосування у багатомандатному виборчому окрузі, а також виборчі бюлетені з виборів ОСОБА_1 міського голови для голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі (а.с. 60).
07.10.2015 року Одеська міська виборча комісія в Одеській області прийняла постанову №125 «Про затвердження тексту виборчого бюлетеня з чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів ОСОБА_1 міського голови» разом з додатком № 1 (а.с. 53-57).
Окрім того, 07.10.2015 року Одеська міська виборча комісія в Одеській області прийняла постанови №123 «Про визначення кількості виборчих бюлетенів з чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів ОСОБА_1 міського голови та в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів ОСОБА_1 місцевої ради» (а.с. 58-59), якою було визначено, що кількість виборчих бюлетенів з чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів ОСОБА_1 міського голови складає 714 115 (сімсот чотирнадцять тисяч сто п'ятнадцять) та № 124 «Про встановлення ступеня захисту виборчого бюлетеня з чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів ОСОБА_1 міського голови», якою встановлено, що виборчий бюлетень чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів ОСОБА_1 міського голови та в багатомандатному виборчому окрузі з виборів Депутатів ОСОБА_1 міської ради друкується з використанням графічного захисного елемента - сітки, що не відображається при копіюванні та скануванні, а також з нанесенням мікротексту (слів «Вибори», «Одеса», «2015») у різних частинах виборчого бюлетеня. (а.с. 61).
Під час офіційного з'ясування обставин, судом встановлено, що в бюлетенях назву партійної організації Аграрної партії України надруковано таким самим чином, як воно зазначено в реєстраційних документах (Свідоцтво про реєстрацію структурного утворення політичної партії від 21 грудня 2010 року № 151) (а.с. 52). При цьому, суд враховує, що ч. 7 ст. 74 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що, зокрема великими літерами зазначається повна назва відповідної місцевої організації партії, стосовно кандидатів у депутати від яких зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією відповідно дана вимога щодо зазначення великими літерами назви місцевої організації партії не стосується бюлетенів виборів міського голови. В даному випадку позивач просив визнати недійсними бюлетені виборів ОСОБА_1 міського голови, посилаючись в тому числі на дискримінацію з боку відповідача відносно нього та політичної сили, яка його висунула. Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність дискримінації відносно позивача.
Під час розгляду адміністративної справи судом не було встановлено, а сторонами по справі не надано належних та допустимих доказів про встановлені спостерігачами та довіреними особами порушення на виборчих дільницях щодо форми, змісту та кольору бюлетенів з чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів ОСОБА_1 міського голови. Так само не було надано доказів щодо заявлених спостерігачами та довіреними особами відповідних зауважень з цього питання.
Суд критично ставиться до наданої позивачем у судовому засіданні копії заяви ОСОБА_5 від 25.10.2015 року та до акту про виявлення порушення Закону України «Про місцеві вибори» від 25.10.2015 року, оскільки позивачем не надано доказів реєстрації цієї заяви у ДВК, а наявна лише відмітка № 1 з підписом та зазначенням слів «Голова ДВК № 511094». При цьому суд зазначає, що на вказаній заяві відсутнє прізвище особи, яка прийняла заяву, так само відсутній штамп або печатка відповідної ДВК, позивачем не надано доказів реєстрації зазначеної заяви у ДВК у встановленому законодавством порядку.
Разом з тим, позивач пояснив, що інші докази порушення на виборчих дільницях щодо форми, змісту та кольору бюлетенів з чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів ОСОБА_1 міського голови у позивача відсутні.
Представник відповідача зазначив, що будь-яких заяв та скарг з цього питання до ОСОБА_1 міської виборчої комісії Одеської області не надходило.
Окремо колегія суддів зазначає, що на момент розгляду адміністративної справи судом не було встановлено, що постанова ОСОБА_1 міської виборчої комісії в Одеській області від 07.10.2015 року №125 «Про затвердження тексту виборчого бюлетеня з чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів ОСОБА_1 міського голови» разом з додатком № 1 (а.с. 53-57) оскаржується, є скасованою або не чинною.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного суду є перевірка правомірності (легальності) оскаржуваних дій відповідачів з огляду на чіткі критерії, які зазначені у частині 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім того, відповідність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень передбаченим частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям перевіряється судом з урахуванням закріпленого статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України принципу законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
«На підставі» означає, що суб'єкт владних повноважень: 1) повинен бути утвореним у порядку, визначеному Конституцією та законами України; 2) зобов'язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.
«У межах повноважень» означає, що суб'єкт владних повноважень повинен приймати рішення, а дії вчиняти відповідно до встановлених законом повноважень, не перевищуючи їх.
«У спосіб» означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний дотримуватися встановленої законом процедури і форми прийняття рішення або вчинення дії і повинен обирати лише визначені законом засоби.
Зазначені критерії, хоч і адресовані суду, але одночасно вони є і вимогами для суб'єкта владних повноважень, який вчиняє відповідні дії.
Крім того, суд акцентує увагу на положенні частини 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, якою визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно з вимогами Кодексу адміністративного судочинства України, особа має право звернутись до адміністративного суду з позовом у разі, якщо вона вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю відповідача (суб'єкта владних повноважень) порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. При цьому, обставину дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів має довести належними та допустимими доказами саме позивач.
Задоволенню в адміністративному судочинстві підлягають лише ті вимоги, які відновлюють порушені права чи інтереси особи в сфері публічно-правових відносин.
В розумінні Кодексу адміністративного судочинства України захист прав, свобод та інтересів осіб завжди є наступним, тобто передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.
Відтак, суд дійшов висновку, що позивач не надав належних та допустимих доказів на підтвердження власної правової позиції, відтак, позовні вимоги щодо визнання бюлетенів щодо виборів ОСОБА_1 міського голови, в кількості 714 115 (сімсот чотирнадцять тисяч сто п'ятнадцять ) од., текст яких затверджено ОСОБА_1 міською виборчою комісією Одеської області згідно з постановою від 07.10.2015 № 125, недійсними та вважати їх зіпсованими задоволенню не підлягають.
Враховуючи, що судом було встановлено безпідставність та необґрунтованість позовних вимог про визнання бюлетенів щодо виборів ОСОБА_1 міського голови, в кількості 714 115 (сімсот чотирнадцять тисяч сто п'ятнадцять ) од., текст яких затверджено ОСОБА_1 міською виборчою комісією Одеської області згідно з постановою від 07.10.2015 № 125, недійсними та вважати їх зіпсованими, оцінивши наявні у справі докази у їх взаємному зв'язку, суд дійшов висновку, що відповідачем по справі не було допущено порушення вимог чинного законодавства України, в тому числі приписів Закону України «Про місцеві вибори», відтак, з урахуванням зазначеного, на підставі встановлених в судовому засіданні фактів та обставин, враховуючи, що докази, наведені позивачем під час розгляду адміністративної справи є не доведеними та не обґрунтованими, суд дійшов висновку, що у задоволені позовних вимог кандидата на посаду ОСОБА_1 міського голови, члена партійної організації «Аграрної партії України» ОСОБА_2 необхідно відмовити. Окрім того, суд дійшов висновку про необхідність відмовити позивачу в задоволені позовних вимог про визнання незаконними дій ОСОБА_1 міської виборчої комісії Одеської області щодо прийняття від районних виборчих комісій протоколів голосування, у тому числі уточнених щодо виборів ОСОБА_1 міського голови у одномандатному виборчому окрузі та зобов'язання ОСОБА_1 міської територіальної комісії Одеської області встановити результати депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року без врахування зіпсованих бюлетенів щодо виборів ОСОБА_1 міського голови у кількості 714 115 (сімсот чотирнадцять тисяч сто п'ятнадцять ) од, оскільки такі позовні вимоги є похідними від першої.
При цьому, суд зазначає, що у відповідача не було законодавчо встановлених причин для відмови в прийнятті від районних виборчих комісій протоколів голосування.
Що стосується позовної вимоги позивача про зобов'язання ОСОБА_1 міської територіальної комісії Одеської області встановити результати депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року без врахування зіпсованих бюлетенів щодо виборів ОСОБА_1 міського голови у кількості 714 115 (сімсот чотирнадцять тисяч сто п'ятнадцять ) од., суд зазначає, що вона є похідною від першої вимоги. Беручи до уваги, що суд дійшов висновку про правомірність дій відповідача ОСОБА_1 міської виборчої комісії Одеської області та не визнав бюлетені щодо виборів ОСОБА_1 міського голови 25 жовтня 2015 року недійсними, суд вважає таку позовну вимогу не обґрунтованою та такою, що задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч.9 ст.172 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом, а відтак враховуючи те, що позивач не відноситься до категорії осіб, які користуються пільгами щодо сплати судового збору, однак при зверненні до суду з позовом судовий збір ним не був сплачений, з позивача належить стягнути судовий збір у розмірі 487,20 грн. х 3 =1461, 60 грн. на підставі ч.3 ст.6, п.п.3 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» за подання трьох позовних вимог немайнового характеру.
Керуючись ст.ст. 2, 6 - 11, 14, 71, 86, 172, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, --
У задоволені адміністративного позову кандидата на посаду ОСОБА_1 міського голови, члена партійної організації «Аграрної партії України» ОСОБА_2 до ОСОБА_1 міської виборчої комісії Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 обласного комунального підприємства «Видавництво Чорномор'я» про визнання бюлетенів щодо виборів ОСОБА_1 міського голови, в кількості 714 115 (сімсот чотирнадцять тисяч сто п'ятнадцять ) од., текст яких затверджено ОСОБА_1 міською виборчою комісією Одеської області згідно з постановою від 07.10.2015 № 125, недійсними та вважати їх зіпсованими; визнання незаконними дій ОСОБА_1 міської виборчої комісії Одеської області щодо прийняття від районних виборчих комісій протоколів голосування, у тому числі уточнених щодо виборів ОСОБА_1 міського голови у одномандатному виборчому окрузі, складених на підставі зіпсованих бюлетенів; зобов'язання ОСОБА_1 міської територіальної комісії Одеської області встановити результати депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року без врахування зіпсованих бюлетенів щодо виборів ОСОБА_1 міського голови у кількості 714 115 (сімсот чотирнадцять тисяч сто п'ятнадцять ) од.- відмовити повністю.
Стягнути з кандидата на посаду ОСОБА_1 міського голови, члена партійної організації «Аграрної партії України» ОСОБА_2 до Державного бюджету України 1461, 60 грн. (одна тисяча чотириста шістдесят одна грн. 60 коп.) судового збору.
Постанова може бути оскаржена до ОСОБА_1 апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в дводенний строк з дня її проголошення.
Головуючий суддя О.М. Тарасишина
Суддя М.М. Аракелян
Суддя Г.П. Самойлюк
У задоволені адміністративного позову кандидата на посаду ОСОБА_1 міського голови, члена партійної організації «Аграрної партії України» ОСОБА_2 до ОСОБА_1 міської виборчої комісії Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 обласного комунального підприємства «Видавництво Чорномор'я» про визнання бюлетенів щодо виборів ОСОБА_1 міського голови, в кількості 714 115 (сімсот чотирнадцять тисяч сто п'ятнадцять ) од., текст яких затверджено ОСОБА_1 міською виборчою комісією Одеської області згідно з постановою від 07.10.2015 № 125, недійсними та вважати їх зіпсованими; визнання незаконними дій ОСОБА_1 міської виборчої комісії Одеської області щодо прийняття від районних виборчих комісій протоколів голосування, у тому числі уточнених щодо виборів ОСОБА_1 міського голови у одномандатному виборчому окрузі, складених на підставі зіпсованих бюлетенів; зобов'язання ОСОБА_1 міської територіальної комісії Одеської області встановити результати депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року без врахування зіпсованих бюлетенів щодо виборів ОСОБА_1 міського голови у кількості 714 115 (сімсот чотирнадцять тисяч сто п'ятнадцять ) од.- відмовити повністю.
Стягнути з кандидата на посаду ОСОБА_1 міського голови, члена партійної організації «Аграрної партії України» ОСОБА_2 до Державного бюджету України 1461, 60 грн. (одна тисяча чотириста шістдесят одна грн. 60 коп.) судового збору.
29 жовтня 2015 року.