28 жовтня 2015 року м.Житомир справа № 806/4870/15
час прийняття: 15 год. 00 хв. категорія 12.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Попової О. Г.,
секретар судового засідання Бондаренко Д.А.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Безпризваного А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення у розмірі 1265,96 грн. і внести зміни до грошового атестату №85 від 18.08.2015 р. із зазначенням розміру індексації грошового забезпечення,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить визнати бездіяльність Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області щодо не врахування та невиплати йому індексації грошового забезпечення за червень - липень 2015 року протиправною, зобов"язати відповідача нарахувати та виплатити йому індексацію грошового забезпечення за червень - липень 2015 року у розмірі 1265,96 грн. та внести зміни до грошового атестату №85 від 18.08.2015 року із зазначенням розміру індексації грошового забезпечення. В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначив, що відповідачем за час його перебування на посаді помічника начальника чергової частини-оперативного чергового чергової частини штабу УМВС України в Житомирській області за період червень - липень 2015 року не нараховано та не виплачено йому індексацію грошового забезпечення, що є порушенням п. 10-2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.
В судовому засіданні позивач заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав викладених в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні заявлених позовних вимог з підстав викладених в письмових запереченнях щодо позову.
Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 12.12.2003 року проходить службу в органах внутрішніх справ України та по 11.06.2015 року перебував на посаді начальника штабу Малинського МВ УМВС України в Житомирській області.
Наказом Начальника УМВС України в Житомирській області від 12.06.2015 року №150 о/с ОСОБА_1 був звільнений із посади начальника штабу Малинського МВ УМВС України в Житомирській області та призначений на посаду помічника начальника чергової частини-оперативним черговим чергової частини штабу УМВС України в Житомирській області, із посадовим окладом 950 грн., надбавкою за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50 відсотків (а.с.10-12,21).
Наказом від 30.07.2015 року №202 о/с ОСОБА_1 призначено начальником штабу Малинського міського відділу УМВС України в Житомирській області, із встановленням посадового окладу 1000 грн., надбавки за виконання особливо важких завдань у розмірі 50 відсотків, звільнивши його з посади помічника начальника чергової частини-оперативного чергового чергової частини штабу УМВС України в Житомирській області з 01 серпня 2015 року (а.с.8-9,22).
Позивач в судовому засіданні пояснив, що при отриманні грошового забезпечення за серпень 2015 року під час ознайомлення з грошовим атестатом №85 він дізнався, що йому не було нараховано та виплачено індексацію грошового забезпечення за червень - липень 2015 року.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 25 серпня 2015 року звернувся до УМВС України в Житомирській області з проханням нарахувати та виплатити йому індексацію грошового забезпечення за червень - липень 2015 року та видати новий грошовий атестат із зазначенням розміру індексації грошового забезпечення за липень 2015 року (а.с.13).
Листом УМВС України в Житомирській області від 10.09.2015 року позивача повідомлено, що оскільки наказом начальника УМВС від 12.06.2015 року №150 він був звільнений із займаної посади і призначений як новоприйнятий, а не переведений для подальшого проходження служби до УМВС України в Житомирській області, то проведення індексації заробітної плати (грошового забезпечення) здійснюється з місяця прийняття на роботу (службу) (а.с.14).
Не погоджуючись із бездіяльністю відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Досліджуючи спірні правовідносини судом встановлено наступне.
Відповідно до роз'яснення Верховного Суду України № 1-4/83 від 23.03.98р., порядок проходження служби рядового і начальницького складу органів Міністерства внутрішніх справ України регулюється не Кодексом законів про працю України, а законодавством про ці органи, в тому числі Законом України "Про міліцію" №565 від 20.12.90р., Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів Української РСР №114 від 29.07.1991р.
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про міліцію" фінансування міліції здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, коштів, які надходять на підставі договорів від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних органів, підприємств, установ, організацій і громадян, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
Пільги, компенсації та гарантії, встановлені цим Законом, надаються за рахунок і в межах коштів, передбачених на утримання бюджетних установ (підприємств, організацій) у кошторисах або фінансових планах.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).
Відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 індексації підлягаю грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького склад) , посадових осіб митної служби.
Відповідно до п. 10-1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу.
Відповідно до п. 10-2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.
Встановлено, що позивач проходив службу в УМВС України в Житомирській області звідки був звільнений та призначений на службу в Малинське РВ УМВС України в Житомирській області та згідно наказу № 150 від 12.06.2015 року був звільнений із посади і призначений на посаду до УМВС України в Житомирській області. Отже, посилання позивача на п. 10-2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, як на підставу виплати йому індексації у спірному періоді є безпідставні, оскільки останнього було звільнено із займаної посади та призначено як новоприйнятого на посаду.
Згідно Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятого працівника базовим місяцем є червень 2015 року .
Відповідно до коефіцієнта індексації у 2015 році червень-липень не підлягали індексації (а.с.35).
Крім цього, відповідно до абзацу другого пункту 9 розділу "Прикінцеві положення" Закону України "Про державний бюджет України на 2015 рік" Кабінету Міністрів України доручено розробити та затвердити у 2015 році особливий порядок проведення індексації грошових коштів доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов"язкового державного соціального страхування на поточний рік. Проведення у поточному році індексації грошових доходів населення має здійснюватися після прийняття Кабінетом Міністрів України вказаної постанови. Дана обставина підтверджуються листом Міністерства фінансів України від 24.06.2015 року №31-09010-09-8/21023 (а.с. 23).
На момент розгляду даної справи постанова Уряду щодо індексації грошових доходів відсутня.
З наведених вище підстав, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є безпідставними та не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.Г. Попова
Повний текст постанови виготовлено: 29 жовтня 2015 р.