ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
23 жовтня 2015 року м. Київ № 826/20412/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Погрібніченка І.М., суддів: Іщука І.О., Шулежка В.П. при секретарі судового засідання Махинько Ю.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні питання зупинення провадження у справі у зв'язку із зверненням суду в порядку ч. 5 ст. 9 КАС України до Верховного Суду України при розгляді адміністративної справи
за позовомОСОБА_1
доДержавної регуляторної служби України
провизнання протиправним наказу, поновлення на роботі,
за участі:
позивача та представника позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представників відповідача - Константинов С.А., Козюк С.В.
На підставі ч. 7 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 23 жовтня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Державної регуляторної служби України про визнання протиправним та скасування наказу від 07.08.2015р. №244-к; поновлення позивача на посаді головного спеціаліста відділу правових засад державного нагляду та контролю Департаменту правової роботи і державного нагляду і контролю; стягнення з відповідача компенсації за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди у розмірі 50 000грн.
В судовому засіданні 23.10.2015р. судом поставлено на обговорення питання щодо зупинення провадження у справі до розгляду Конституційним Судом України подання Верховного Суду України щодо конституційності норм Закону України "Про очищення влади".
Представник позивача проти зупинення провадження у справі не заперечив.
Представники відповідача заперечили проти зупинення провадження у справі.
Відповідно до п. 3. ч. 1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Як вбачається з витягу роздруківки офіційного сайту Конституційного суду України на розгляді колегії суддів Конституційного суду України перебуває конституційне подання 47 народних депутатів України та відкрито конституційне провадження за конституційним поданням Верховного Суду України.
Одночасно, суд зазначає, що конституційне подання Верховного Суду України не стосується спірних правовідносин, які виникли між позивачем та Державною регуляторною службою України.
Однак, розглянувши матеріали справи, заслухавши думку представників сторін, а також враховуючи те, що від результату розгляду Конституційним судом України справи за конституційними поданнями 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України „Про очищення влади" залежить правомірність прийняття оскаржуваного наказу, яким позивача було звільнено із займаної посади, що є предметом розгляду вказаної адміністративної справи, суд приходить до висновку, що розгляд даної справи неможливий та вважає за необхідне зупинити провадження в справі до вирішення зазначеного конституційного подання в порядку конституційного судочинства.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 156, ст. 160, ст. 165, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Зупинити провадження у справі № 826/20412/15 до вирішення Конституційним судом України справи за конституційними поданнями 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України „Про очищення влади".
2. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя І.М. Погрібніченко
Судді: І.О. Іщук
В.П. Шулежко
Повний текст ухвали виготовлено 26.10.2015 року.