Ухвала від 08.02.2011 по справі 2а-1705/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

08 лютого 2011 року № 2а-1705/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Альока" до Міністерства промислової політики України про визнання незаконною бездіяльності відносно затвердження плану санації,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "Альока" звернулось до суду з позовом до Міністерства промислової політики України про визнання незаконною бездіяльності відносно затвердження плану санації.

Згідно із ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження, а згідно із ч. 2 ст. 4 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Отже, виходячи із змісту вищезазначених норм для відкриття провадження у справі в порядку адміністративного судочинства між сторонами повинні існувати публічно-правові відносини та публічно-правовий спір.

При цьому слід звернути увагу на те, що п. 2. ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України передбачена підвідомчість справ про банкрутство господарським судам.

В даному випадку позовні вимоги щодо визнання незаконною бездіяльності Міністерства відносно не затвердження плану санації підприємства випливають з відносин, які за своєю природою є господарсько-правовими і не мають відношення до публічно-правових. Таким чином, на зазначені спірні правовідносини не поширюється юрисдикція адміністративних судів.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу.

Повідомити, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку та строки, передбачені ст.ст. 186 і 254 КАС.

Суддя К.С. Винокуров