ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
03 лютого 2011 року № 2а-1476/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Патратій О.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до 1. Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), 2. Комунального підприємства «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
про визнання протиправними та скасування приписів від 23 грудня 2010 року,
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Фізична особа -підприємець ОСОБА_1 з позовом до Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Комунального підприємства «Київблагоустрій»виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними та скасування приписів від 23.12.2010 р.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з ч. 3 ст. 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до кількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги, зокрема, про скасування або визнання нечинним рішення відповідача -суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно -правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Отже, рішення суб'єкта владних повноважень у контексті положень КАС України необхідно розуміти як нормативно-правові акти, так і правові акти індивідуальної дії.
Нормативно-правовий акт - офіційний письмовий документ, прийнятий або затверджений уповноваженим на це суб'єктом нормотворення у визначеній законодавством формі та за встановленою законодавством процедурою, спрямований на регулювання суспільних відносин, що містить норми права, має неперсоніфікований характер і розрахований на неодноразове застосування.
Правові акти індивідуальної дії - рішення, які є актом одноразового застосування норм права і дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації.
Властивостями оскаржуваності у розумінні положень КАС України наділені лише ті акти, дії та бездіяльність, які, по-перше, стосуються конкретної фізичної чи юридичної особи; по-друге, створюють реальні правові наслідки для цієї особи, тобто спричиняють виникнення прав та обов'язків; і по -третє, якщо стосовно таких актів законодавством не встановлено іншого порядку судового оскарження.
У зв'язку з цим, не можуть оспорюватись в суді акти, дії чи бездіяльність службових осіб органів державної влади, які не мають обов'язкового характеру для певного суб'єкта.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, підставою для звернення до суду стало винесення Головним управлінням контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) приписів, якими позивачу запропоновано надати проектно-дозвільну документацію.
З вказаних приписів не вбачається, що вони створюють певні правові наслідки та мають обов'язковий характер для позивача.
Враховуючи викладене, позовна заява потребує уточнення та узгодження із нормами КАС України.
Крім того, позивачем у позовній заяві в якості другого відповідача визначено Комунальне підприємство «Київблагоустрій»виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), однак, на порушення зазначених вище вимог, у позовній заяві не викладено зміст позовних вимог до цього відповідача, а також не вказано, які владні управлінські функції здійснює даний відповідач у спірних правовідносинах.
Відповідно до ч. 3, ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання; до позовної заяви приєднуються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї.
Як вбачається із поданих матеріалів, позовна заява не містить дати її підписання, крім того, до позовної заяви не додано копій усіх документів, що приєднані до неї, для вручення відповідачам.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки в строк до 11 лютого 2011 року шляхом уточнення змісту позовних вимог та подання усіх документів, не доданих до позовної заяви.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Залишити без руху позовну заяву Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 11 лютого 2011 року включно.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в строки і порядку передбачені статтями 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Патратій