26 жовтня 2015 р. м. ХерсонСправа № 821/3387/15-а
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Бездрабка О.І., перевіривши виконання вимог статей 104-106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Чорнобаївської сільської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішень щодо передачі земельних ділянок у приватну власність,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить визнати нечинним та скасувати рішення Виконавчого комітету Чорнобаївської сільської ради щодо передачі земельних ділянок у приватну власність № 85 від 29.10.1999 р. ОСОБА_2 та № 95 від 30.11.1999 р. ОСОБА_4
Частиною 1 статті 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи, зокрема існують підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно з Законом України "Про центральні органи виконавчої влади" від 17.03.2011 р. систему центральних органів виконавчої влади складають міністерства України та інші центральні органи виконавчої влади. Система центральних органів виконавчої влади є складовою системи органів виконавчої влади, вищим органом якої є Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 16 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" центральні органи виконавчої влади утворюються для виконання окремих функцій з реалізації державної політики як служби, агентства, інспекції.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.
Відповідно до ст.140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Згідно зі ст.2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 р. місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Статтею 5 вищевказаного Закону України визначена система місцевого самоврядування, яка включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Виходячи зі змісту наведених правових норм видно, що органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади мають різний правовий статус.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просять визнати нечинним та скасувати рішення Виконавчого комітету Чорнобаївської сільської ради, тобто рішення органу місцевого самоврядування, а тому даний спір з урахуванням положень п.1 ч.1 ст.18 КАС України предметно не підсудний ОСОБА_5 окружному адміністративному суду, оскільки має розглядатись відповідним місцевим загальним судом як адміністративним.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Таким чином, вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя приходить до висновку, що даний адміністративний позов підлягає поверненню позивачам на підставі п.6 ч.3 ст.108 КАС України, що не позбавляє їх права звернутись з цим позовом до місцевого загального суду як адміністративного.
Керуючись ч.3 ст.108 КАС України, суддя -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Чорнобаївської сільської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішень щодо передачі земельних ділянок у приватну власність повернути позивачу.
Повернути позивачу судовий збір у сумі 487 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20 коп., сплачений відповідно до квитанції від 26.10.2015 р. № 0.0.453261801.1.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_5 окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бездрабко О.І.