Постанова від 16.10.2015 по справі 817/2945/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/2945/15

16 жовтня 2015 року м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Гломба Ю.О. за участю секретаря судового засідання Маринич В.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув

відповідачів: представники не прибули

третьої особи: представник не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "ОРІАНА"

до Здолбунівське районне управління юстиції Рівненської області ОСОБА_2 реєстратор Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_3 ОСОБА_2 реєстратор реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_4 ОСОБА_2 реєстратор реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_5 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_6 з обмеженою відповідальністю "АГРОІНВЕСТЗЕРНО"

про визнання протиправними та скасування рішень

ВСТАНОВИВ:

Приватне сільськогосподарське підприємство «ОРІАНА» (надалі ПСП «ОРІАНА») звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області, Державного реєстратора Реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_3, Державного реєстратора Реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_4, Державного реєстратора Реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_5 про визнання протиправними та скасування рішень Державного реєстратора Реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_3, Державного реєстратора Реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_4, Державного реєстратора Реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_5 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 20352516 від 28.03.2015 року, індексний номер 20352401 від 28.03.2015 року, індексний номер 20352236 від 28.03.2015 року, індексний номер 20251394 від 25.03.2015 року, індексний номер 20252343 від 25.03.2015 року, індексний номер 20239373 від 24.03.2015 року.

Ухвалою від 03.09.2015 року, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_6 з обмеженою відповідальністю «АГРОІНВЕСТЗЕРНО» (надалі ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО»).

В обґрунтування позову, позивач вказує на те, що ПСП «ОРІАНА» укладено договори оренди землі відповідно до яких, орендодавці, передали позивачу в строкове платне користування земельні ділянки. Зазначив, що вказані договори оренди зареєстровані в Управлінні Держкомзему в Острозькому районі про що у державному реєстрі земель вчинено відповідні записи. Отримавши інформаційні довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, позивачу стало відомо про те, що право оренди щодо зазначених земельних ділянок зареєстроване за ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО».

Таким чином, зазначив, що державні реєстратори не перевіривши відомості державного земельного кадастру про земельні ділянки, а також факт існування договірних відносин між ПСП «ОРІАНА» та власниками вищезазначених земельних ділянок, вчинили реєстраційні дії щодо реєстрації договорів оренди земельних ділянок за ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО» при наявності вже зареєстрованого права на зазначені земельні ділянки за позивачем, в той час як право користування позивача земельними ділянками на підставі договорів оренди землі зареєстроване значно раніше ніж право користування вказаними земельними ділянками за ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО».

Представник позивача в судове засідання не прибув, подав заяву про розгляд справи без участі представника ПСП «ОРІАНА». Позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач 1, Здолбунівське районне управління юстиції Рівненської області заперечень на адміністративний позов не подало, представник в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату та місце судового розгляду справи повідомлене належним чином. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

Відповідач 2, ОСОБА_2 реєстратор Реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_3 в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

Відповідач 3, ОСОБА_2 реєстратор Реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_4 в судове засідання не прибула, причини неприбуття суду не повідомила. Про дату та місце судового розгляду справи повідомлена належним чином. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

Відповідач 4, ОСОБА_2 реєстратор Реєстраційної служби Здолбнунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_5 в судове засідання не прибула, причини неприбуття суду не повідомила. Про дату та місце судового розгляду справи повідомлена належним чином. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО», в судове засідання не прибуло, про дату і час його проведення було повідомлене належним чином, про причини неявки суд не повідомило.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що між позивачем та орендодавцями, укладено договори оренди землі відповідно до яких, орендодавці передали Позивачу в строкове платне користування земельні ділянки кадастрові номери: 5624281600:06:002:0051, 5624281600:06:001:0069, 5624281600:06:003:0167, 5624281600:06:001:0065, 5624281600:05:002:0081, 5624281600:05:002:0090, для вирощування сільськогосподарських культур.

Вказані договори оренди зареєстровані в Управлінні Держкомзему в Острозькому районі Рівненської області про що у державному реєстрі земель та відповідно в книзі реєстрації договорів оренди землі цього Управління вчинено записи:

від 24.12.2012 року №562428164003893 стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5624281600:06:002:0051;

від 18.10.2012 року №562428164002977 стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5624281600:06:001:0069;

від 18.10.2012 року №562428164002988 стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5624281600:06:003:0167;

від 29.08.2012 року №562428164002436 стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5624281600:06:001:0065;

від 29.08.2012 року №562428164002483 стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5624281600:05:002:0081;

від 24.12.2012 року №562428164003876 стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5624281600:05:002:0090;

З інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вбачається, що право оренди щодо земельних ділянок кадастрові номери 5624281600:06:002:0051, 5624281600:06:001:0069, 5624281600:06:003:0167, 5624281600:06:001:0065, 5624281600:05:002:0081, 5624281600:05:002:0090, було пізніше зареєстроване також за ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО» відповідно до:

- рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 20352516 від 28.03.2015 року (кадастровий номер земельної ділянки 5624281600:06:002:0051). Підставою виникнення речового права є договір оренди землі від 28.03.2015 року, укладений ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО» з ОСОБА_7;

- рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 20352401 від 28.03.2015 року (кадастровий номер земельної ділянки 5624281600:06:001:0069). Підставою виникнення речового права є договір оренди землі від 28.03.2015 року, укладений ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО» з ОСОБА_8;

- рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 20352236 від 28.03.2015 року (кадастровий номер земельної ділянки 5624281600:06:003:0167). Підставою виникнення речового права є договір оренди землі від 28.03.2015 року, укладений ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО» з ОСОБА_8;

- рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 20251394 від 25.03.2015 року (кадастровий номер земельної ділянки 5624281600:06:001:0065). Підставою виникнення речового права є договір оренди землі від 24.03.2015 року, укладений ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО» з ОСОБА_9;

- рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 20252343 від 25.03.2015 року (кадастровий номер земельної ділянки 5624281600:05:002:0081). Підставою виникнення речового права є договір оренди землі від 24.03.2015 року, укладений ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО» з ОСОБА_10;

- рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 20239373 від 24.03.2015 року (кадастровий номер земельної ділянки 5624281600:05:002:0090). Підставою виникнення речового права є договір оренди землі від 24.03.2015 року, укладений ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО» з ОСОБА_11

Аналізуючи спірні правовідносини, суд зазначає таке.

Відповідно до ч.4 ст.3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV, права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за умови якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення.

Відносини із реєстрації договорів оренди землі на час виникнення спірних відносин, а саме проведення реєстрації вказаних договорів ПСП «ОРІАНА», регулювалися, зокрема Законом України «Про оренду землі», «Порядком ведення Поземельної книги і Порядком ведення Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 року №1021, Постановою Кабінету міністрів України від 20 липня 2011 року №791 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 року №1021 і від 18 серпня 2010 року №749 та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1998 року №2073.

Зокрема, п. 1 «Порядку ведення Поземельної книги і Порядку ведення Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 року №1021, встановлено, що книга записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі - є документом, який є власністю держави і складовою частиною державного реєстру земель та містить відомості про зареєстровані державні акти на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою та договори оренди (суборенди) землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок.

Відповідно до п. 16-1 Постанови Кабінету міністрів України від 20 липня 2011 року №791 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 року №1021 і від 18 серпня 2010 року №749 та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1998 року №2073, державна реєстрація здійснюється шляхом внесення відповідних відомостей до Книги записів.

З наведених вище норм вбачається, що державна реєстрація договорів оренди землі, відповідно до законодавства яке діяло на момент спірних правовідносин, здійснювалась шляхом відповідного запису у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі.

В свою чергу, договори оренди землі ПСП «ОРІАНА», згідно реєстраційних номерів, були внесені до Книги записів державної реєстрації договорів оренди землі, що зокрема підтверджується наявною в матеріалах справи інформацією Управління Держгеокадастру в Острозькому районі Рівненської області, наданої на лист ПСП «ОРІАНА» від 28.08.2015 року №ОР-18-08-15, листом від 03.09.2015 року № 01-12/33.

Стосовно правомірності прийняття спірних рішень щодо проведення державної реєстрації права оренди вищезазначених земельних ділянок за ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО», суд зазначає наступне.

Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна. Нерухоме майно, за цим законом визначається як - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення.

У ч.4 ст.3 вказаного Закону, зазначено, що права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за таких умов: якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо на момент виникнення прав та їх обтяжень діяло законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень.

Вимогами ч.2 ст.9 зазначеного Закону передбачено, що ОСОБА_2 реєстратор:

1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у випадках, встановлених законом); відповідність повноважень особи, яка подає документи на державну реєстрацію прав та їх обтяжень; відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у ОСОБА_2 реєстрі прав та поданих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до вимог цього Закону; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав;

2) приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав;

3) відкриває і закриває розділи Державного реєстру прав, вносить до них відповідні записи;

4) веде реєстраційні справи щодо об'єктів нерухомого майна;

5) присвоює реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна під час проведення державної реєстрації;

6) видає свідоцтво про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону;

7) надає інформацію з Державного реєстру прав або відмовляє у її наданні у випадках, передбачених цим Законом;

8) у разі потреби вимагає подання передбачених законодавством додаткових документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень;

8-1) під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та зареєстровані в установленому порядку до 1 січня 2013 року, запитує від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які відповідно до чинного на момент реєстрації законодавства проводили таку реєстрацію, інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для реєстрації прав та їх обтяжень, якщо такі документи не були подані заявником або якщо документи, подані заявником, не містять передбачених цим Законом відомостей про правонабувача або про нерухоме майно. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, до яких надійшов запит, зобов'язані безоплатно в установленому законодавством порядку протягом трьох робочих днів надати державному реєстратору відповідну інформацію, зокрема щодо зареєстрованих речових прав на нерухоме майно, у тому числі земельні ділянки;

9) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими законами України.

Згідно з ч.1 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: 1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; 2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; 3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; 4) внесення записів до Державного реєстру прав; 5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.

Ст.28-1 вказаного Закону передбачено взаємодію органу державної реєстрації прав та органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру. Так, у ч.2 цієї статті визначено, що орган, який здійснює ведення Державного земельного кадастру, надає органу державної реєстрації прав інформацію про: державну реєстрацію земельної ділянки (дату державної реєстрації, орган, що здійснив таку реєстрацію); кадастровий номер, площу, місце розташування земельної ділянки; кадастровий план зареєстрованої земельної ділянки в електронній (цифровій) формі.

Порядок надання інформації встановлений Постановою Кабінету Міністрів України №118 від 22.02.2012 р. «Про інформаційну взаємодію органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, та органу державної реєстрації прав», якою затверджено «Порядок надання інформації про зареєстровані земельні ділянки органу державної реєстрації прав та про зареєстровані речові права на земельні ділянки органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру» та «Порядок надання органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, органу державної реєстрації прав доступу до перегляду кадастрових карт (планів)».

Окрім того, аналогічну правову позицію стосовно необхідності запитувати інформацію про зареєстровані права оренди на земельні ділянки відповідно до законодавства, яке діяло до 01.01.2013 року висловила і ОСОБА_2 реєстраційна служба України листом від 06 серпня 2013 року № 2951/05-15-13 «Щодо запобігання випадкам подвійної реєстрації прав оренди на земельну ділянку за різними правонабувачами», де, зокрема, вказала, що з метою недопущення одночасного iснування державної реєстрацiї декiлькох прав оренди на одну земельну дiлянку, у випадку проведення державної реєстрацiї права оренди на земельну дiлянку, сформовану у результатi видiлення в натурi (на мiсцевості) земельних дiлянок власникам земельних часток (паїв), державному реєстратору слiд запитувати iнформацiю про наявнiсть або вiдсутнiсть зареєстрованих договорiв у органiв, що здiйснювали таку реєстрацiю до 01.01.2013.

Таким чином, ОСОБА_2 реєстратор здійснюючи державну реєстрацію договорів оренди за ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО» не виконав вимоги статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та не перевірив наявність інших договорів оренди на вказані земельні ділянки, а отже прийняв рішення про реєстрацію договорів без врахування обставин з порушенням діючого законодавства. Виходячи з наведеного, вказані дії Державного реєстратора щодо реєстрації спірних договорів оренди не відповідають приписам ч.3 ст.2 КАС України, так як вони вчинені незаконно та необґрунтовано, тобто без урахування всіх обставин, що мають значення для правильного прийняття рішення. Крім того, не можуть вважатись правомірними дії державного реєстратора під час реєстрації спірних договорів оренди, оскільки конкретного способу встановлення суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно законодавством не встановлені, так як не визначення законодавцем способу дій відповідного органу з перевірки певних обставин, що мають значення для правильного прийняття рішення не звільняють такий орган від виконання покладеного на нього законом обов'язку.

Оскільки державна реєстрація речових прав на нерухоме майно це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, то з урахуванням приписів ч.4 ст.3 Закону України «Про державну реєстрацію речових на нерухоме майно та їх обтяжень», вбачається обов'язок ОСОБА_2 реєстраторів перевіряти відомості про вже зареєстровані права оренди щодо земельних ділянок, які були зареєстровані до набрання чинності цим Законом, з метою недопущення порушення прав осіб, що зареєстрували право оренди відповідно до законодавства що діяло на момент такої реєстрації, а також формування достовірних відомостей про орендарів земельних ділянок, в силу підтвердження державою в особі ОСОБА_2 реєстраторів фактів виникнення права оренди.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачі - державні реєстратори, не перевіривши наявність вже зареєстрованих прав на спірні земельні ділянки, зокрема, факт існування договірних відносин між ПСП «ОРІАНА» та орендодавцями стосовно вказаних земельних ділянок, та належної реєстрації права оренди ПСП «ОРІАНА» відповідно до законодавства яке діяло на момент такої реєстрації, в порушення приписів статті 9, ч.4 ст.3 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та іншого законодавства, неправомірно прийняли спірні рішення про державну реєстрацію права оренди за новим орендарем - ТОВ «АГРОІНВЕСТЗЕРНО», а тому дані рішення підлягають визнанню протиправними та скасуванню.

Згідно з ч.1 ст.94 КАС України, суд присуджує на користь позивача з відповідача судові витрати у вигляді судового збору на суму 73 грн. 08 коп.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення Державного реєстратора Реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_3 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень: індексний номер 20352516 від 28.03.2015 року, індексний номер 20352401 від 28.03.2015 року, індексний номер 20352236 від 28.03.2015 року.

Визнати протиправними та скасувати рішення Державного реєстратора Реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_4 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень: індексний номер 20251394 від 25.03.2015 року, індексний номер 20252343 від 25.03.2015 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державного реєстратора Реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області ОСОБА_5 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень: індексний номер 20239373 від 24.03.2015 року.

Присудити на користь позивача ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства «ОРІАНА» із Здолбунівського районного управління юстиції Рівненської області судовий збір у розмірі 73 грн. 08 коп.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Гломб Ю.О.