Ухвала від 22.10.2012 по справі 2а-13633/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

Вн. № 27/259

УХВАЛА

м. Київ

22 жовтня 2012 року № 2а-13633/12/2670

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Атланта"

до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області

про скасування Постанови №5942333 від 23.01.2008, зобовязання вчинити дії,

Суддя О.В. Головань

ОСОБА_1Макаренко

Представники:

Від позивача: ОСОБА_2 - генеральний директор

Від відповідача: не з'яв.

Обставини справи:

Позовні вимоги заявлені про визнання виконавчого напису ВСЕ № 670987 від 15.11.2005 р., вчиненого нотаріусом КМНО ОСОБА_3, таким, що не підлягає виконанню; скасування постанови ВДВС Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області від 23.01.2008 р. про відкриття виконавчого провадження № 5942333; постанови Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області (виконавче провадження № 5942333): про поновлення виконавчого провадження від 18.10.2011 р.; про призначення експерта, суб'єкта оціночної діяльності-суб'єкта господарювання для участі для участі у виконавчому провадженні від 18.10.2011 р.; про стягнення з боржника виконавчого збору від 31.08.2012 р.; про повернення виконавчого документа стягувачеві; акт № 5942333 про реалізацію нерухомого майна з публічних торгів від 13.09.2012 р.; зобов'язання начальника Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області прийняти постанову про закінчення виконавчого провадження про примусове виконання виконавчого напису ВСЕ №670987, вчиненого нотаріусом ОСОБА_3

Ухвалою суду від 08.10.2012 р. відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 22.10.2012 р.

Разом з позовом позивачем заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду, вирішення якого призначене до розгляду ухвалою суду від 08.10.2012 р.

Присутній у судовому засіданні представник позивача заявлене клопотання підтримав, зазначивши, що про існування оскаржуваних актів виконавчого провадження позивач дізнався у березні 2012 р. (про відкриття виконавчого провадження), а про інші акти - у вересні 2012 р. під час розгляду справи Київським апеляційним адміінстративним судом.

До цього часу інформації про відкриття виконавчого провадження та його хід у позивача не було, і він був впевнений, що виконавче провадження з виконання виконавчого напису ВСЕ №670987 від 15.11.2005 р., вчиненого нотаріусом КМНО ОСОБА_3, закрите на виконання судових рішень.

Отримавши інформацію про проведення виконавчого провадження, позивач звертався до органу стягнення з заявою від 07.05.2012 р. про закінчення виконавчого провадження, до прокуратури Київської області (відповідь від 06.07.2012 р.), Головного управління юстиції у Київській області (відповідь від 18.06.12 р.), Київського окружного адміністративного суду, який ухвалою від 11.09.12 р. у справі №2а-4244/12/1070 відкрив провадження у справі, ухвалою від 14.09.2012 р. позовну заяву залишено без розгляду на підставі п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України; ухвалою від 19.09.12 р. у справі №2а-4332/12/1070 повернув позовну заяву на підставі п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.09.12 р. у справі №2а-13160/12/2670 позовну заяву залишено без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

В даному випадку з врахуванням заявленого клопотання, звернення позивача за захрстом своїх прав до органів прокуратури, Головного управління юстиції та суду, суд вважає за можливе визнати причини пропуску строку звернення до суду поважними.

На підставі вищевикладеного, ст. 99, 100 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду.

Суддя О.В. Головань

Попередній документ
52591829
Наступний документ
52591831
Інформація про рішення:
№ рішення: 52591830
№ справи: 2а-13633/12/2670
Дата рішення: 22.10.2012
Дата публікації: 28.10.2015
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Окружний адміністративний суд міста Києва
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення юстиції, зокрема спори у сфері: