Справа № 815/6201/15
20 жовтня 2015 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Кравченка М.М.;
за участі:
секретаря судового засідання - Свириди Х.С.;
представника відповідача - ОСОБА_1;
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника відповідача про залишення адміністративного позову без розгляду у справі за адміністративним позовом Кандидата у депутати Одеської обласної ради від Одеської обласної організації всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» ОСОБА_3 до Одеського міського голови, кандидата на посаду Одеського міського голови ОСОБА_4, до Депутата Одеської міської ради, кандидата в депутати Одеської міської ради ОСОБА_5, до Місцевої організації Політичної Партії «Довіряй Ділам» про визнання неправомірними дій, встановлення факту порушень та зобов'язання вчинити певні дії, -
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Кандидата у депутати Одеської обласної ради від Одеської обласної організації всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» ОСОБА_3 до Одеського міського голови, кандидата на посаду Одеського міського голови ОСОБА_4, до Депутата Одеської міської ради, кандидата в депутати Одеської міської ради ОСОБА_5, до Місцевої організації Політичної Партії «Довіряй Ділам» про визнання неправомірними дій, встановлення факту порушень та зобов'язання вчинити певні дії.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду у зв'язку з пропуском строків звернення до суду.
Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, суд дійшов висновку, що клопотання представника відповідача про залишення адміністративного позову без розгляду у зв'язку з пропуском строків звернення до суду є обґрунтованим та належить до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до ч.4 ст.174 та ч.4 ст.175 КАС України позовну заяву може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частинами шостою - сьомою статті 172 цього Кодексу.
Згідно з ч.6 ст.172 КАС України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Суд встановив, що 30.09.2015 року на телеканалі «ГЛАС» у програмі «Вісті Одеси» вийшов інформаційний ролик «Ильфа и Петрова: диалог с одесситами». Також, зазначений інформаційний ролик 30.09.2015 року був розміщений в мережі Інтернет на офіційному сайті Медіа-Групи «ГЛАС» (http://glasweb.com/ilfa-i-petrova-dialog-s-odessitami/).
Суд зазначає, що особливості обчислення строків у справах, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, та наслідки їх порушення визначаються ст.179 КАС України.
Відповідно до ч.5 ст.179 КАС України днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
З огляду на матеріали справи суд встановив, що позивач адміністративний позов подав до суду 19.10.2015 року, тобто з порушенням установленого законом строку.
Таким чином, з сукупного аналізу матеріалів справи та з урахуванням встановлених законодавством приписів щодо строку звернення до суду, суд дійшов висновку, що позивач пропустив строк звернення до суду з адміністративним позовом.
Також, суд наголошує, що дотримання строків звернення до суду з адміністративним позовом є однією з обов'язкових передумов ефективності адміністративних проваджень щодо строку розгляду адміністративних справ, оскільки захист прав, свобод та інтересів осіб безпосередньо залежить від меж їх реалізації у часі. Провадження в адміністративних судах, як спосіб захисту цих прав, базується на процесуальних принципах та забезпечується чітко регламентованими строками. Дотримання цих строків впливає на права та обов'язки учасників адміністративних правовідносин, спонукаючи їх до своєчасного здійснення наданих їм прав чи виконання покладених на них обов'язків.
На підставі встановлених вище фактів суд дійшов висновку суд дійшов висновку, що адміністративний позов Кандидата у депутати Одеської обласної ради від Одеської обласної організації всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» ОСОБА_3 до Одеського міського голови, кандидата на посаду Одеського міського голови ОСОБА_4, до Депутата Одеської міської ради, кандидата в депутати Одеської міської ради ОСОБА_5, до Місцевої організації Політичної Партії «Довіряй Ділам» про визнання неправомірними дій, встановлення факту порушень та зобов'язання вчинити певні дії слід залишити без розгляду.
Суд зазначає, що залишення адміністративного позову без розгляду не позбавляє права повторного звернення з тотожним позовом.
Керуючись ст.ст.172, 174, 175, 179, 160, 165 КАС України, суд, -
1. Задовольнити заяву представника відповідача.
2. Залишити без розгляду адміністративний позов Кандидата у депутати Одеської обласної ради від Одеської обласної організації всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» ОСОБА_3 до Одеського міського голови, кандидата на посаду Одеського міського голови ОСОБА_4, до Депутата Одеської міської ради, кандидата в депутати Одеської міської ради ОСОБА_5, до Місцевої організації Політичної Партії «Довіряй Ділам» про визнання неправомірними дій, встановлення факту порушень та зобов'язання вчинити певні дії.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.185, 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.254 КАС України.
Суддя М.М. Кравченко