ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
15 жовтня 2015 року справа №826/16049/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Калужського Д.О., розглянувши у письмовому провадженні за власною ініціативою питання визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду у справі
за позовомОСОБА_1
доВідділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції у місті Києві
третя особаОСОБА_2
провизнання протиправним рішення та скасування постанови
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративними позовом до Відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції у місті Києві (далі по тексту - відповідач, ВДВС Дніпровського РУЮ), в якому просить: 1) визнати дії Відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції у місті Києві з відкриття виконавчого провадження №47854157 від 15 червня 2015 року неправомірними; 2) скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження №47854157 від 15 червня 2015 року; 3) скасувати постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження ВП № 47854157 від 15 червня 2015 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 серпня 2015 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/16049/15, залучено до участі в адміністративній справі ОСОБА_2, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні 07 вересня 2015 року представник позивача позовні вимоги підтримав, представники відповідача та третьої особи до суду не прибули, у зв'язку із чим, на підставі частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив здійснити розгляд справи у порядку письмового провадження.
Розглядаючи справу у письмову провадженні суд встановив, що адміністративний позов подано позивачем за межами строку, передбаченого частиною другою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, та дійшов висновку про необхідність визнати поважними припини пропуску строку звернення до суду, з урахуванням наступного.
Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частина друга статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як встановлює частина перша статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити, що поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звернулась з адміністративним позовом, пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
Як зазначає позивач та не спростовано матеріалами справи, про існування оскаржуваних постанов він дізнався лише 23 червня 2015 року.
Матеріали справи підтверджують, що 02 липня 2015 року ОСОБА_1 звернувся із адміністративним позовом про оскарження постанов ВДВС Дніпровського РУЮ до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Разом з тим, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 липня 2015 року у справі №826/13008/15 за позовом ОСОБА_1 до ВДВС Дніпровського РУЮ про визнання протиправними дій та скасування постанов позовну заяву повернуту, у зв'язку із не усуненням недоліків позовної заяви, зокрема щодо сплати судового збору у меншому розмірі, ніж встановлено законом.
При цьому відповідно до частини шостої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Наведе свідчить, що позивач звертався до суду із адміністративним позовом про оскарження дій та постанов відповідача у межах строку звернення, встановленого частиною другою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, однак, провадження у справі не було відкрито, що, на думку суду, є поважними причинами пропуску строку звернення до суду.
Частина перша статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до частин першої та четвертої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси; ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Згідно частини першої статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Виходячи із завдань та основоположних принципів адміністративного судочинства, з урахуванням того, що вперше до суду позивач звернувся у межах встановленого строку звернення, Окружний адміністративний суд міста Києва суд приходить до висновку про поважність причин пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Визнати поважними причини пропуску ОСОБА_1 строку звернення до адміністративного суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції у місті Києві про визнання протиправним рішення та скасування постанови.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.А. Кузьменко