Ухвала від 12.10.2015 по справі 826/23305/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12 жовтня 2015 року м. Київ № 826/23305/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Нагорянський С.І., ознайомившись з позовною заявою

ОСОБА_1

доМіжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби - Центрального офісу з обслуговування великих платників

прозобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби - Центрального офісу з обслуговування великих платників, в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби - Центрального офісу з обслуговування великих платників, яка виразилась у відмові включити ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії стажу роботи в органах Державної податкової служби з 07 вересня 1995 року по 28 грудня 1998 року;

- зобов'язати Міжрегіональне головне управління Державної фіскальної служби - Центрального офісу з обслуговування великих платників зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років стаж роботи в органах Державної податкової служби з 07 вересня 1995 року по 28 грудня 1998 року.

При вирішенні питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

В силу ч.1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є - захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 3 цього Кодексу визначено, що адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах, а позивач в адміністративній справі - це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

Наведені вище норми КАС України дають підстави фізичній або юридичній особам, права, свободи чи інтереси яких порушено суб'єктом владних повноважень, у зв'язку із вчиненням дій або не вчинення дій, які повинні бути вчинені в межах повноважень органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їхньої посадової чи службової особи, іншого суб'єкта при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Вимоги позивача повинні стосуватися захисту або відновлення його прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єкта владних повноважень.

Питання щодо прийняття до розгляду в порядку адміністративного судочинства позову судом вирішується після з'ясування наступних обставин: які саме права, свободи чи інтереси позивача порушені, в чому саме вони полягають і якими саме рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень вони порушені.

З матеріалів позову вбачається, що 30 травня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою, в якій просив зарахувати йому до вислуги років для призначення пенсії, період роботи з 07 вересня 1995 року по 28 грудня 1998 року.

В той же час, позивачем долучено до матеріалів справи листа відповідача від 20 червня 2014 року (на запит позивача від 10 червня 2014 року) та від 03 липня 2014 року (стосовно зарахування позивачу періоду з 22 вересня 1997 року по 20 березня 2001 року).

За результатами співставлення позовних вимог позивача та змісту наявних у справі листів відповідача, судом встановлено, що позивач просить зобов'язати зарахувати йому до вислуги років стаж роботи в органах Державної податкової служби з 07 вересня 1995 року по 28 грудня 1998 року, однак ним не надано доказів відмови відповідача зарахувати до вислуги років саме цей період.

З урахуванням наведеного, позивачу слід уточнити, які права, свободи чи інтереси він вважає порушеними з боку відповідача - суб'єкта владних повноважень, звертаючись до суду з даним позовом.

Крім того, вищенаведені обставини не дають змогу суду встановити, коли позивачу стало відомо про порушення його прав в частині не зарахування до вислуги років для призначення пенсії стажу роботи в органах Державної податкової служби з 07 вересня 1995 року по 28 грудня 1998 року.

За таких обставин, позивачам необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог статті 106 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі викладеного, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (м. Київ, вул. Велика Васильківська 81-А): обґрунтування стосовно того, яким саме чином порушені права позивача з урахуванням наведених висновків суду; відомості, коли позивачу стало відомо про порушення його прав, свобод та інтересів.

Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2.Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя С.І. Нагорянський