Каланчацький районний суд Херсонської області
Справа №: 657/2206/15-п
13.10.2015 року Суддя Каланчацького районного суду
Херсонської області ОСОБА_1 О. В.
розглянувши матеріали, які надійшли від відділу прикордонної служби «Червоний Чабан» Херсонського прикордонного загону Азово - Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Білорусії, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,
за ст. 204-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення АзЧРУ № 104398 від 09.10.2015 р., 09.10.2015 р. в КПВВ «Чаплинка» Херсонської області прибув гр. ОСОБА_2 для проходження прикордонного контролю, під час проведення співбесіди було встановлено, що вищевказаний громадянин 24.07.2015 року перетнув Державний кордон України в АР Крим через тимчасово закритий ППр «Крим». Своїми діями ОСОБА_2 порушив вимоги ч. 1 ст. 10 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».
Особа, відносно якої складено адміністративний протокол в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася, про що свідчить заява, яка є в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_2 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-2 КУпАП, у зв'язку з тим, що згідно ст.. 10 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» громадяни України мають право на вільний безперешкодний в»їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в'їзду - виїзду за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Постановою Кабінету Міністрів України № 367 від 04.06.2015 року з затверджений Порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, який регулює питання перетину адміністративного кордону вільної економічної зони «Крим», «Сімферополь - авіа» під час в»їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї громадян України відповідно до закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України, а також іноземців та осіб без громадянства - з урахуванням вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Пунктами 1.1, 1.2 ст. 1 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», передбачено, що вільна економічна зона «Крим», «Сімферополь - авіа», запроводжується у межах двох адміністративно - територіальних одиниць України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Адміністративний кордон між територією ВЕЗ «Крим» та іншою територією України збігається з суходільними адміністративними кордоном між Автономною Республікою Крим та Херсонською областю. Відповідно до ст.. 2 Порядок в»їзду на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї, контрольний пункт в»їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї - спеціально виділена територія на автомобільному шляху, залізничній станції з комплексом будівель, спеціальних, інженерних, фортифікаційних споруд і технічних засобів, де здійснюється прикордонний, митний та інші види державного контролю і пропуск осіб, що в»їдають на тимчасово окуповану територію України та виїжджають з неї, а також транспортних засобів, вантажів та іншого майна. Орган і служби, що здійснюють державний контроль у контрольних пунктах - підрозділи охорони державного кордону, територіальні органи ДФС. Додатком № 1 до вищевказаного порядку визначені наступні пункти в'їзду - виїзду з окупованої території: «Каланчак», «Чаплинка», Чонгар». Інших пунктів пропуску зазначеним додатком не визначено. Тобто, зазначеним порядком і регулюється в»їзд та тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї, саме через визначені додатком № 1 пункти в'їзду - виїзду, що розташовані на адміністративному кордоні з вільною економічною зоною «Крим» та іншою територією України. Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 інкримінується перетинання саме державного кордону України через тимчасово закритий пункт пропуску «Крим», а не порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України, визначеного Постановою КМУ № 367 від 04.06.2015 року.
Керуючись ст.ст.283, 284 та ст. 247 КупАП,-
Звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Провадження по справі закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Каланчацького
районного суду ОСОБА_1
Строк пред'явлення постанови до виконання "____"__________200__р.
Постанова набирає чинності "_____"_______________200_р.