Справа № 515/1791/15-п
Провадження № 3/515/2540/15
Татарбунарський районний суд Одеської області
Іменем України
08 жовтня 2015 р. Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Сивоконь Т.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Татарбунарського РВ УМВС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, мешкає по вул. Дачна,61 в с.Лебедівка Татарбунарського району Одеської області,
- за ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
23 вересня 2015 року до Татарбунарського районного суду Одеської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ОД № 041761, складений 11.09.2015 року в.о. нач. СКМСД Татарбунарського РВ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КпАП України.
При підготовці до розгляду адміністративної справи, перевіривши правильність складання протоколу та інших матеріалів, доданих до нього, вважаю необхідним направити матеріали на доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, має бути перевірено чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи про час і місце її розгляду.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ОД № 041761 від 11.09.2015 не відповідає вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП, в ньому відсутні підписі в графі «Підпис особи, яка притягується до адміністративної відповідальності», «Підпис посадової особи, яка склала протокол» та «Другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення отримав». Крім того, в протоколі відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та не викладені мотиви його відмови від підписання протоколу.
В зв'язку з тим, що протокол про адміністративне правопорушення є основним процесуальним документом, на підставі протоколу здійснюється розгляд справи по суті, в даному випадку протокол був складений з істотним порушенням норм КУпАП, він не може слугувати як належний та допустимий доказ по справі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогамст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
За таких обставин, адміністративний матеріал слід повернути для належного дооформлення органу, який його склав.
Керуючись ст. ст.7, 256, КУпАП,-
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Сивоконь