Ухвала від 02.10.2015 по справі 760/18179/15-к

№ 760-18179-15-к

(№1-кс-760-5822-15)

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02. 10. 2015 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого з ОВС ВКР СУФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2 , погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_3 - про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування за №32014000000000006,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання про тимчасовий доступ до документів, яке обґрунтовується тим, що слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №32014000000000006 відомості якого внесені до СРДР від 29.01.2014 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 212 КК України.

В зоні діяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 , на митному посту « ІНФОРМАЦІЯ_2 », протягом 2012-2013 років діє схема незаконного звільнення від належних заходів митного контролю та від обов'язкової сплати митних платежів (або зменшення їх розміру) при ввезенні високоліквідних товарів (мобільні телефони брендових марок, планшети виробництва ведучих компаній і т. ін.) Схема полягає у видачі товарів, що не пройшли митне оформлення за які не здійснено сплату обов'язкових митних платежів, та які відпущенні у вільний обіг на митній території України зі складів тимчасового зберігання (далі-СТЗ). Видача товарів здійснюється з підробними відмітками митного забезпечення про здійснення митного оформлення та з наступним внесенням не достовірної інформації до звіту про рух товарів на СТЗ.

Встановлено, що видача товарів здійснюється з підробними відмітками митного забезпечення про здійснення митного оформлення та з наступним внесенням не достовірної інформації до звіту про рух товарів на СТЗ. Так невстановлені особи у період 2012-2014 років ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_2 , теперішня назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »), ПП « ОСОБА_4 » ( НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( НОМЕР_6 ), ПП " ОСОБА_5 " ( НОМЕР_7 ) використовували реквізити різних підприємств та службові особи митного посту « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_1 діючи умисно за попередньою змовою між собою, грубо порушуючи вимоги митного та податкового законодавства України з метою ухилення від сплати обов'язкових митних платежів, випускаючи у вільний обіг на митну територію України товари, які не пройшли митний контроль та оформлення, та за якими не здійснено сплату обов'язкових митних платежів, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету держави коштів в особливо великих розмірах.

Так, зокрема одними з групи підприємств, які користуються зазначеною незаконною схемою, з метою умисного ухилення від сплати обов'язкових митних платежів є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » СДРПОУ НОМЕР_1 . Так, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в період 2013 року ввезений товар на митну територію України на суму 13 123 160 грн. та умисно ухилились від сплати обов'язкових платежів на загальну суму 2 777 391 гривня , що призвело до фактичного ненадходження до бюджету держави коштів в особливо великих розмірах.

Разом з тим встановлено, що ПП « ОСОБА_4 » ( НОМЕР_3 ) зареєстровано у ІНФОРМАЦІЯ_10 .

ІНФОРМАЦІЯ_10 зберігаються наступні документи: рішення про створення підприємства, статут підприємства та зміни до статуту, реєстраційні картки, накази про призначення службових осіб, протоколи зборів учасників підприємства, довіреності на право представлення інтересів підприємства в державних органах.

В зазначених документах, наявна інформація, яка не містить охоронюваної законом таємниці, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженню, а саме: щодо осіб, якими прийнято рішення про створення суб'єкта підприємницької діяльності, щодо видів діяльності підприємства згідно до статуту, періодів та ПІБ осіб, що перебували на посадах службових осіб та відповідали за здійснення фінансово-господарської діяльності, щодо осіб, які мали право представлення інтересів підприємства в державних органах, тобто містять відомості про відповідальних осіб і період часу їх діяльності, що впливають на кваліфікацію дій службових осіб зазначених суб'єктів господарської діяльності з ознаками «ризикових», а тому виклик службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_10 може призвести до передчасного розголошення обставин, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збирання доказів про кримінальному провадженню.

Тобто, довести вищевказані обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, іншим способом не передбачається можливим.

Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, надасть можливість використання їх при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків та необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів та виконання вимог ч. З ст. 99 КПК України, згідно якої сторона кримінального провадження зобов'язана надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.

Враховуючи вищевикладене, та приймаючи до уваги, що оригінали документів являються джерелом доказів, дозволяють ідентифікувати особу, яка реєструвала дане підприємство та містять відомості, що мають значення для кримінального провадження і підлягають доказуванню, слідчий просив про задоволення клопотання.

В судовому засіанні слідчий клопотання підтримав та просив про його задоволення.

Вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи викладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, зважаючи на те, що вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для можливості встановлення дійсних обставин справи, а тому вважаю за можливе клопотання задовольнити.

Виходячи із вищезазначеного та керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164 КПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому з ОВС ВКР СУФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2 та оперативним співробітникам оперативного управління ГУ ДФС у Київській області, які будуть дії за її дорученням (постановою), тимчасовий доступ до документів з моживістю вилучення оригіналів документів, а саме у службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_10 , які містяться в юридичних справах ПП « ОСОБА_4 » ( НОМЕР_3 ), за період часу з моменту створення підприємства по дату постановлення ухвали, а саме 02. 10. 2015 року, а саме:

- статуту підприємства, зміни до статуту;

- наказів про призначення службових осіб підприємства;

- реєстраційних карток про проведення державної реєстрації;

- змін до установчих документів юридичної особи;

- довіреностей на право представлення інтересів підприємства в державних органах;

- матеріали листування та інші документи, які стосуються діяльності підприємства та містяться у реєстраційній справі даного підприємства.

При відсутності вище перелічених документів, зазначити письмово про причину ненадання документів.

Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1