ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус, 1
про повернення позовної заяви
м. Київ
02 листопада 2011 року№ 2а-15639/11/2670
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Смолій І.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до Міністерства оборони України
про зобов'язання виплати одноразової грошової допомоги
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства оборони України в якому просить суд зобов'язати відповідача виплатити йому одноразову грошову допомогу як військовослужбовцю по страті працездатності.
Із змісту позовних вимог вбачається, що фактично позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з приводу зобов'язання відповідача здійснити соціальну виплату.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України (із змінами, внесеними Законом України № 808-VI “Про внесення змін до статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України щодо предметної підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам”, який набув чинності 14.01.2009 (Урядовий кур'єр, № 4 від 14.01.2009) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Пунктом 2 р. I Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України було виключено.
Рішенням Конституційного суду України від 09.09.2010 у справі № 19-рп/2010 "за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення пункту 2 розділу I Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами", а тому останні втратили чинність з дня ухвалення цього рішення.
За таких умов, на момент звернення позивача чинним є п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України (із змінами, внесеними Законом України № 808-VI “Про внесення змін до статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України щодо предметної підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам”), за змістом якого усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу пенсійного та соціального забезпечення підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
З огляду на те, що заявлений позивачем предмет спору стосується його соціального забезпечення, дана адміністративна справа не підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Позовну заяву повернути.
2. Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу негайно.
3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про повернення позовної заяви.
4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Смолій