28 вересня 2015 року Справа № 876/1934/14
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії:
головуючого-судді Довга О.І.,
судді Кузьмич С.М.
судді Запотічний І.І.
секретар судового засідання Гнатик А.З.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Виноградівської районної ради Закарпатської області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 27.12.2013 року у справі № 2а-0770/817/12 за позовом Виноградівської районної виборчої комісії до Виноградівської районної ради Закарпатської області, ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити дії, -
Виноградівська районна виборча комісія Закарпатської області звернулася до Виноградівської районної ради, голови Виноградівської районної ради ОСОБА_1 з позовом про визнання протиправною бездіяльність Виноградівської районної ради Закарпатської області та дій голови Виноградівської районної ради ОСОБА_1, внаслідок яких не створено належних умов для роботи Виноградівської районної виборчої комісії Закарпатської області, не забезпечено здійснення нею передбачених Законом повноважень та не здійснено її фінансового та матеріально-технічного забезпечення у період після закінчення виборчого процесу місцевих виборів 2010 року, що призвело до порушення прав громадян бути обраним і право висування кандидатів у депутати, а також порушено права Виноградівської РВК та членів Виноградівської РВК, зобов'язання Виноградівську районну раду Закарпатської області: надати Виноградівській районній виборчій комісії приміщення, засоби зв'язку, обладнання, інвентар, оргтехніку, достатні для виконання комісією її повноважень, здійснення фінансового забезпечення діяльності Виноградівської районної виборчої комісії для виконання її повноважень за рахунок коштів місцевого бюджету та забезпечити планування у місцевому бюджеті видатків на цю мету з урахуванням потреби здійснення комісією оплати за послуги зв'язку (абонентської плати, місцевих та міжміських телефонних розмов), придбання канцелярських товарів, паперу, витратних матеріалів; виготовлення бланків звітності; спожиті комунальні послуги, енергоносії тощо, сприяння Виноградівській районній виборчій комісії у своєчасному поданні передбаченої законодавством фінансової та іншої звітності органам Державної податкової служби України, Державної казначейської служби України, фондам соціального страхування тощо, постановлення окремої ухвали про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності голови Виноградівської районної ради Закарпатської області ОСОБА_1
В обґрунтування позовних вимог позивачі посилаються на порушення відповідачами норм чинного законодавства щодо надання приміщення РВК, засобів зв'язку, інвентаря, здійснення фінансового забезпечення діяльності Виноградівської районної виборчої комісії для виконання її повноважень за рахунок коштів місцевого бюджету та забезпечити планування у місцевому бюджеті видатків на цю мету з урахуванням потреби здійснення комісією оплати за послуги зв'язку (абонентської плати, місцевих та міжміських телефонних розмов), придбання канцелярських товарів, паперу, витратних матеріалів; виготовлення бланків звітності; спожиті комунальні послуги, енергоносії тощо, сприяння Виноградівській районній виборчій комісії у своєчасному поданні передбаченої законодавством фінансової та іншої звітності органам Державної податкової служби України, Державної казначейської служби України, фондам соціального страхування. Внаслідок бездіяльності відповідачів не було створено належних умов для роботи Виноградівської районної виборчої комісії, що стало причиною відсутності фінансового та матеріально-технічного забезпечення, внаслідок чого було зірвано проведення призначених на 05.02.2012 року проміжних виборів депутата Матіївської сільської ради Виноградівського району Закарпатської області, чим порушено право громадян України бути обраним та право висування кандидатів у депутати, закріплені Конституцією України та статтями 9 і 10 ЗУ «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 27.12.2013 року позовну заяву Виноградівської районної виборчої комісії до Виноградівської районної ради, про визнання неправомірною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Виноградівської районної ради щодо ненадання приміщення Виноградівській РВК, яка мала місце у 2012 році. Зобов'язано Виноградівську районну раду та Виноградівську РДА здійснити фінансове забезпечення Виноградівської районної виборчої комісії. В решті позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із постановою суду першої інстанції Виноградівська районна рада Закарпатської області подала апеляційну скаргу. З посиланням на невірне застосування судом першої інстанції норм матеріального права просить таку скасувати, та прийняти нову, якою у задоволені позову відмовити.
Особи, які беруть участь у справі в судове засідання не прибули, хоча належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується наявними у справі повідомленнями про вручення повісток, а тому у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України їх неприбуття не перешкоджає розгляду справи.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання апеляційного суду не з'явилися, а відтак на підставі ч. 1 ст. 41 КАС України суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи у відкритому судовому засіданні, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги та заперечень на неї, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Задовольняючи позов частково, суд першої інстанції виходив з його обґрунтованості.
Колегія суддів погоджується із висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.
Статтею 11 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» визначено засади і етапи виборчого процесу та встановлено, що виборчий процес завершується офіційним оприлюдненням результатів місцевих виборів у порядку, передбаченому цим Законом.
Враховуючи те, що в даній справі наявний спір між виборчою комісією та органом місцевого самоврядування, який виник поза межами етапів виборчого процесу, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, що вказаний спір не належить до спорів, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, а тому визначення юрисдикції такого та його розгляд проводиться в загальному порядку.
Статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України визначено правила предметної підсудності адміністративних справ, які поряд з правилами територіальної та інстанційної підсудності складають алгоритм визначення компетентного суду для розгляду і вирішення конкретної адміністративної справи.
Правила предметної підсудності дозволяють визначити адміністративний суд якої ланки розглядатиме адміністративну справу у першій інстанції, а правила територіальної підсудності - до якого конкретно адміністративного суду відповідної судової ланки особі необхідно звернутися у кожному конкретному випадку.
Відповідно до частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті.
Згідно з частиною 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Тобто для визначення компетентного суду, на думку суду апеляційної інстанції, слід встановити суб'єктний склад учасників спору.
Згідно із частиною 2 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Виходячи з положень статей 19, 20 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» районна виборча комісія належить до територіальних виборчих комісій та є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень забезпечує організацію та проведення місцевих виборів. Члени виборчої комісії здійснюють свої повноваження до сформування на чергових місцевих виборах у порядку, передбаченому цим Законом, нового складу відповідної районної виборчої комісії.
Таким чином, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що позивач є державним органом, на якого законом покладено обов'язки по виконанню владних управлінських функцій, а відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України є суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до частини 3 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Так відповідачами в даному спорі є орган та посадова особа місцевого самоврядування - Виноградівська районна рада Закарпатської області, голова Виноградівської районної ради Закарпатської області.
Частиною третьою статті 77, пунктом 20 частини першої статті 92 Конституції України передбачено, що організація і порядок проведення виборів народних депутатів України визначаються виключно законами України.
Організація і порядок проведення виборів народних депутатів України визначається Законом про вибори народних депутатів. За положеннями цього Закону адміністрування виборчим процесом покладається на Центральну виборчу комісію та утворені, відповідно до вимог Закону, окружні виборчі комісії та дільничні виборчі комісії.
Матеріалами справи підтверджено, що згідно Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців головою Виноградівської районної виборчої комісії Закарпатської області зареєстровано ОСОБА_2.
Поняття виборчого процесу, строки призначення місцевих виборів та оголошення виборчого процесу зазначено у ст. 11 ч.2 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 10 липня 2010 року № 2487-VІ , яким визначено етапи (початок, проходження та закінчення) виборчого процесу.
Як слідує із ч.7 ст. 15 вказаного Закону, оголошення про початок виборчого процесу здійснюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за п'ять днів до дня початку виборчого процесу місцевих виборів, а територіальною виборчою комісією - протягом п'яти днів з дня прийняття рішення про призначення позачергових місцевих виборів, а у разі призначення територіальною виборчою комісією повторних чи проміжних місцевих виборів - одночасно з прийняттям нею такого рішення.
Виноградівська районна рада є органом місцевого самоврядування.
Згідно ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів встановлює Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».
23 січня 2012 року Виноградівською РВК було подано до Виноградівської районної ради заяву «Про виконання вимог законодавства щодо забезпечення діяльності територіальної виборчої комісії».
На час підготовки та проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, міських голів у жовтні 2010 року, керуючись Постановою ЦВК № 324 від 26.08.2010 р., на підставі спільного розпорядження Закарпатської обласної ради та обласної державної адміністрації № 51 від 08.09.2010 р. Виноградівською районною радою надано територіальній виборчій комісії приміщення та матеріально-технічні цінності, необхідні для належного виконання своїх обов'язків. По закінченню виборчого процесу РВК зазначене майно, згідно акту йому-передачі, було повернуто районній раді. Актом прийому - передачі майна територіальній виборчій комісії від 17 вересня 2010 року було передано та після завершення повернуто Виноградівській районній раді 15 грудня 2010 року: системний блок, монітор, клавіатура, телефонна лінія, медична аптечка, вогнегасник, крім печатки територіальної виборчої комісії та штемпельної подушки для печатки.
06 лютого 2013 року Виноградівська районна рада передала районні виборчій комісії в особі голови комісії вбудовані приміщення, кабінети № 33 площею 62,7 кв.м., № 34 площею 10,9 згідно інвентаризаційної справи на об'єкт, кабінети № 57,58 на ІІІ поверсі в адміністративного будинку районної ради за адресою пл. Миру № 5 м. Виноградів, з метою забезпечення роботи виборчої комісії.
Із листів Виноградівської районної ради від 25 січня 2012 року № 35/01-9 та 03.04.2013 року № 221/-1-9 слідує, що Виноградівська районна рада тимчасово забезпечувала службовим приміщенням району виборчу комісію тільки на період проведення виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міського голови у жовтні 2010 року. Рішення про надання Виноградівській РВК в постійне користування приміщень в томі числі «Малого залу» в адміністративного будинку, радою не приймалось, клопотання на адресу ради не надходили. Офісне обладнання, що було надано районною виборчою комісією для забезпечення її діяльності, згідно складного акту прийому-передачі було повернуто раді самою комісією. Листом від 03.04.2013 року, Виноградівська районна рада повідомляє РВК, що можливе попереднє бронювання приміщення у випадку потреби. Щодо вирішення п. 2,3 звернення РВК від 23.01.2012 року, Виноградівська районна рада рекомендує безпосередньо звернутися до фінансового управління Виноградівської районної державної адміністрації.
Виноградівська РДА долучила до матеріалів справи як доказ Договір оренди нежитлового приміщення від 02 січня 2013 року, укладеного між відділом з питань приватизації майна в районі та Виноградівської районною державною адміністрацією про оренду вбудованих приміщень за переліком в п. 1.1 приміщень, що знаходяться на балансі районної ради, для розміщення службових кабінетів, на підтвердження того, що Виноградівська РДА не має власних приміщення, а орендує останні у Виноградівської районної ради і у зв'язку з тим, що Виноградівська районна державна адміністрація не має власного майна і для здійснення власних повноважень користується приміщенням наданим в орендне користування Виноградівською районною радою, забезпечити Виноградівську виборчу комісію приміщенням райдержадміністрація не має можливості.
Крім того, надано суду акт приймання-передачі за переліком комп'ютерної та офісної техніки, меблів від 01 лютого 2013 року Виноградівській районній виборчій комісії в особі заступника голови комісії ОСОБА_3 від 01.02.2013 року.
Відтак, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що судом не здобуто доказів, що Виноградівською районною радою та Виноградівською районною державною адміністрацією не було створено належних умов роботи щодо забезпечення приміщенням до 2012 року, тобто у період після закінчення виборчого процесу місцевих виборів 2010 року. Однак, як слідує із матеріалів справи, такі мали місце у 2012 році, що підтверджується зверненням позивача до Відповідача 1, Відповідача 2 у січні 2012 року; Рішенням № 51 від 01 грудня 2011 року про дострокове припинення повноважень депутата сільської ради № 51; Рішенням Матіївської сільської виборчої комісії Виноградівського району № 1 від 12.12.2011 року, за яким були призначені проміжні вибори депутата Матіївської сільської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 3 05 лютого 2012 року; повідомленням. Крім того, як вище зазначалося судом, що 06 лютого 2013 року Виноградівська районна рада передала районній виборчій комісії в особі голови комісії вбудовані приміщення, кабінети № 33, № 34 ( а.с.131) та офісне обладнання від 01.02.2013 року.
Частиною п'ятою статті 11 Закону встановлено, що виборчий процес завершується офіційним оприлюдненням результатів місцевих виборів у порядку, передбаченому Законом. Разом з тим, територіальна виборча комісія може виконувати значний обсяг роботи щодо відповідних виборів і після цієї події, зокрема, у порядку, визначеному статтею 80 Закону та Роз'ясненням щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 31 жовтня 2010 року № 510, здійснює реєстрацію обраних депутатів відповідної ради та відповідного голови.
Згідно з частиною восьмою статті 76, частиною шістнадцятою статті 77 Закону, Порядком надання Центральній виборчій комісії інформації щодо підготовки та проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 15 вересня 2010 року № 349, про результати виборів депутатів, сільського, селищного, міського голови територіальна виборча комісія невідкладно надсилає повідомлення Центральній виборчій комісії та інформує відповідну раду на її першому пленарному засіданні, яке скликає відповідно до статей 45, 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Після офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів згідно з частиною першою статті 92 Закону територіальна виборча комісія передає виборчу та іншу документацію до відповідної місцевої державної архівної установи.
До територіальної виборчої комісії і після завершення виборчого процесу можуть надходити документи, звернення, які згідно з Порядком ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 15 вересня 2010 року № 350, повинні бути розглянуті відповідною територіальною виборчою комісією в установлений строк.
Частиною п'ятою статті 20 Закону встановлено, що територіальна виборча комісія є юридичною особою та має власну печатку, зразок якої затверджується Центральною виборчою комісією. Згідно з Порядком ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 15 вересня 2010 року № 350, печатка, штамп комісії повинні зберігатися у сейфі чи металевій шафі у приміщенні комісії, а відповідальність за їх зберігання покладається на голову комісії, в разі його відсутності - на заступника голови комісії. При цьому згідно з Роз'ясненням щодо порядку зберігання та використання печаток територіальних та дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 5 листопада 2010 року № 517, Роз'ясненням щодо порядку виготовлення та використання штампа з написом «ВИБУВ» під час проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 12 жовтня 2010 року № 403 (зі змінами, внесеними постановою Центральної виборчої комісії від 14 жовтня 2010 року № 412), на районну, міську (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення), районну в місті Севастополі виборчу комісію покладається обов'язок після офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів забезпечити зберігання не лише власної печатки, а й печаток дільничних виборчих комісій та штампів з написом «ВИБУВ».
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» територіальна виборча комісія має свідоцтво про державну реєстрацію - документ, який засвідчує факт внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію юридичної особи. Як значущий для підтвердження статусу територіальної виборчої комісії документ свідоцтво про державну реєстрацію комісії підлягає також зберіганню у відповідній комісії. Крім того, територіальні виборчі комісії як юридичні особи повинні подавати передбачену законодавством фінансову звітність органам Державної податкової служби України, Державної казначейської служби України, фондам соціального страхування.
Зважаючи на викладене, Центральна виборча комісія Постановою від 18 січня 2010 року № 10 наголошує на необхідності забезпечення територіальних виборчих комісій відповідними приміщеннями, в тому числі для проведення засідань цих комісій, з метою реалізації передбачених Законом повноважень територіальних виборчих комісій після закінчення виборчого процесу місцевих виборів, підготовку та проведення яких вони здійснюють.
Таке приміщення повинно бути належним чином обладнане телефонним зв'язком, сейфом або металевою шафою для зберігання, крім іншого, печаток, штампів з написом «ВИБУВ», свідоцтва про державну реєстрацію, виборчої та іншої документації, яка згідно із Законом не підлягає передачі до державних архівних установ.
Нормативні вимоги до приміщень територіальних і дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів і приміщень для голосування, перелік та норми забезпечення цих виборчих комісій транспортними засобами, засобами зв'язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями, перелік видів послуг та робіт, що можуть надаватися територіальним і дільничним виборчим комісіям за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України на підготовку та проведення місцевих виборів, встановлено постановою Центральної виборчої комісії від 26 серпня 2010 року № 324.
Зазначена постанова поширюється на час підготовки та проведення місцевих виборів. Разом з тим, для здійснення передбачених Законом повноважень територіальна виборча комісія і після завершення виборчого процесу повинна мати належне матеріально-технічне забезпечення.
Згідно з частиною першою статті 65 Закону органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень, зокрема, надавати необхідні приміщення, транспортні засоби, засоби зв'язку, обладнання, інвентар, оргтехніку, що підлягають поверненню після припинення повноважень виборчих комісій. Разом з тим, Законом встановлено, що територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом і члени комісії здійснюють свої повноваження до сформування на чергових місцевих виборах у порядку, передбаченому Законом, нового складу відповідної територіальної виборчої комісії.
Станом на 2013 рік позивач забезпечений приміщенням Виноградівською районною радою та офісним обладнанням, Виноградівською районною державною адміністрацією, що стверджується належними доказами наявними в матеріалах справи, отже вимога позивача про зобов'язання Виноградівської районної ради Закарпатської області надати Виноградівській районній виборчій комісії приміщення, засоби зв'язку, обладнання, інвентар, оргтехніку, не підлягає до задоволення, як така, що виконана на час розгляду справи.
Матеріалами справи підтверджено, що протягом 2010 року - 2013 рік фінансування територіальних виборчих дільниць здійснювалося тільки під час чергових та проміжних виборів депутатів, за рахунок субвенцій з державного та обласного бюджетів, а також коштів сільських, селищних та міського бюджетів. За вищевказаний період в місцевих бюджетах не виділялися кошти для забезпечення діяльності територіальних виборчих комісій.
За постановою Центральної виборчої комісії № 10 від 18.01.2011 року встановлено, що у період після закінчення виборчого процесу відповідних місцевих виборів територіальна виборча комісія для виконання своїх повноважень забезпечується: приміщенням (окремою кімнатою), у якому обладнується не менш як одне робоче місце із встановленням однієї телефонної лінії, а на час проведення засідань - також приміщенням, придатним для цієї мети. При цьому на будівлі, у якій надається приміщення для територіальної виборчої комісії встановлюється вивіска комісії; столом та не менш як трьома стільцями; телефонним апаратом; комп'ютером та принтером; сейфом або металевою шафою. Розмір сейфу або металевої шафи повинен забезпечувати можливість для зберігання печаток виборчих комісій, виборчої та іншої документації, а також, у разі наявності, штампів з написом «ВИБУВ». Територіальній виборчій комісії можуть надаватися приміщення та інші матеріально-технічні цінності і понад установлені вимоги.
За ч.4 ст. 19 Закону № 2487-ІІІ, рішення Центральної виборчої комісії є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами виборчого процесу, в тому числі територіальними, дільничними виборчими комісіями, а також органами виконавчої влади, органами влади Автономної Республіки Крим, місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями.
Відтак, судом встановлено що Виноградівською РДА та Виноградівською районною радою не було створено належних умов у 2012 році для роботи територіальної виборчої комісії для забезпечення здійснення нею передбачених Законом повноважень; матеріально-технічного забезпечення у період після закінчення виборчого процесу; позбавлення фінансового забезпечення діяльності позивача, для виконання його повноважень за рахунок коштів місцевого бюджету та необхідності у зв'язку із цим щорічного, починаючи з 2011 року, планування у відповідному місцевому бюджеті видатків на цю мету з урахуванням потреби здійснення комісією оплати за послуги зв'язку (абонентської плати, місцевих та міжміських телефонних розмов); придбання канцелярських товарів, паперу, витратних матеріалів; виготовлення бланків звітності; спожиті комунальні послуги, енергоносії тощо. З огляду на встановлені обставини, суд вважає, що позовні вимоги в цій частині є законними і обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про те, що рішення суду першої інстанції є законним та не підлягає скасуванню, оскільки суд першої інстанції, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин; в них повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки суду щодо встановлених обставин і правові наслідки є правильними, а доводи апеляційної скарги їх не спростовують.
Керуючись ст. 160, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч.1 ст. 205, ст.ст. 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Апеляційну скаргу Виноградівської районної ради Закарпатської області залишити без задоволення, а постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 27.12.2013 року у справі № 2а-0770/817/12 без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом 20-ти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя Довга О.І.
Судді Запотічний І.І.
ОСОБА_4