Ухвала від 28.09.2015 по справі 156/1442/13-а,2а-156/1/14

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2015 року Справа № 876/1608/14

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії:

головуючого-судді Довга О.І.,

судді Кузьмич С.М.,

судді Запотічний І.І.

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Виробничого управління житлово-комунального господарства смт. Іваничі на постанову Іваничівського районного суду Волинської області від 21.01.2014 року у справі № 156/1442/13-а, 2а-156/1/14 за позовом Виробничого управління житлово-комунального господарства смт. Іваничі до виконавчого комітету Іваничівської селищної ради про скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Іваничівське Виробниче управління житлово-комунального господарства смт. Іваничі (ВУЖКГ) звернулося до виконавчого комітету Іваничівської селищної ради з позовом про визнання протиправним та скасування рішення Іваничівської селищної ради Волинської області № 78 від 24 жовтня 2013 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наступне. Даним рішенням було скасовано п.1 рішення виконавчого комітету Іваничівської селищної ради від 29.03.2012 року № 21 «Про тарифи на комунальні послуги» в частині затвердження тарифів з 01 квітня 2013 року на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення та вирішив застосувати для населення тарифи що діяли на 01 січня 2013 року. Вказані тарифи для підприємства є збитковими, оскільки зниження тарифів зменшує надходження коштів на покриття витрат з ліквідації аварій, на профілактичні роботи з водопостачання та виплати заробітної плати. Видатки на відшкодування втрат підприємства, що пов'язані із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, фінансуються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету. Відповідач не здійснює відшкодування витрат по наданню послуг з водопостачання та водовідведення, а оскаржуване рішення, яке на думку позивача порушує права та інтереси підприємства, прийняте не на підставі та у межах повноважень, у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Постановою Іваничівського районного суду Волинської області від 21.01.2014 року в задоволенні позову Виробничого управління житлово-комунального господарства до виконавчого комітету Іваничівської селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення Іваничівської селищної ради № 78 від 24 жовтня 2013 року відмовлено повністю.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду та прийняти нову, якою задовольнити його адміністративний позов у повному обсязі. Апеляційна скарга мотивована, фактично, доводами позовної заяви.

Особи, які беруть участь у справі в судове засідання не прибули, хоча належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується наявними у справі повідомленнями про вручення повісток, а тому у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 197 КАС України їх неприбуття не перешкоджає розгляду справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги та заперечень на неї, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Відмовляючи у задоволені позову суд першої інстанції виходив з його безпідставності.

Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження, зокрема, щодо управління об'єктами житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності.

Пунктом а. 2. ст. 28 ЗУ «Про органи місцевого самоврядування в Україні» зазначено, що до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» при встановленні цін/тарифів на послуги, які виробляються суб'єктами природних монополій, діяльність яких регулюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, відповідно до законодавства, повноваження органів місцевого самоврядування поширюються виключно на тариф (складову тарифу), який (яка) не підлягає встановленню цими національними комісіями.

Згідно вимог Законів України «Про житлово-комунальні послуги» (ст.7), «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження зі встановлення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення надані виключно органам місцевого самоврядування.

25 січня 2012 року Виконавчим комітетом Іваничівської селищної ради Іваничівського району Волинської області розглянувши пред'явлені Іваничівським ВУЖКГ розрахунки тарифів на комунальні послуги для споживачів населення та на підставі громадських слуханнях було прийнято рішення № 1 «Про тарифи на комунальні послуги». а саме затверджено з 01 лютого 2012 року тарифи для населення селища: за 1куб. м. водопостачання - 4,00 грн., за 1 куб. м. водовідведення - 5 грн. та за 1куб. м. водопостачання - 6,98 грн., за 1 куб. м. водовідведення - 10,38 грн. для споживачів селища.

Рішенням Виконавчого комітету Іваничівської селищної ради Іваничівського району Волинської області № 26 від 21 березня 2012 року пред'явлені Іваничівським ВУЖКГ розрахунки тарифів на комунальні послуги для бюджетних установ селища вирішено затвердити з 01 квітня 2012 року в розмірі: за 1 куб. м. водопостачання - 5,85 грн., за 1 куб. м. водовідведення - 9,10 грн.

На підставі акту перевірки Антимонопольним комітетом України у Волинській області діяльності Іваничівської селищної ради та її виконавчого комітету щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції, виконавчий комітет прийняв рішення № 78 від 24.10.2013 року, яким скасував п. 1 рішення виконавчого комітету Іваничівської селищної ради від 29.03.2013 року № 21 «Про тарифи на комунальні послуги» в частині затверджених з 1 квітня 2013 року тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення.

Відповідачем були враховані рекомендації Антимонопольного комітету та приведені тарифи у відповідність до Постанови КМУ № 869.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про те, що рішення суду першої інстанції є законним та не підлягає скасуванню, оскільки суд першої інстанції, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин; в них повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки суду щодо встановлених обставин і правові наслідки є правильними, а доводи апеляційної скарги їх не спростовують.

Керуючись ст. 160, 195, 197, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч.1 ст. 205, ст.ст. 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Виробничого управління житлово-комунального господарства смт. Іваничі залишити без задоволення, а постанову Іваничівського районного суду Волинської області від 21.01.2014 року у справі № 156/1442/13-а, 2а-156/1/14 без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя Довга О.І.

Судді Запотічний І.І.

ОСОБА_1