Ухвала від 30.09.2015 по справі 2-а/155/28/15155/649/15-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2015 року Справа № 876/7913/15

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Курильця А.Р.,

суддів Кушнерика М.П., Мікули О.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Горохівського районного суду Волинської області від 07 липня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції у Волинській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції у Волинській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.

Постановою Горохівського районного суду Волинської області від 07 липня 2015 року в задоволенні позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції ОСОБА_1 оскаржив її, подавши до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, в якій зазначає, що оскаржувана постанова є незаконна і необґрунтована та прийнята з неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, недоведеністю обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, при невідповідності висновків суду обставинам справи і підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про задоволення позову, оскільки до спалювання та неналежного зберігання автотракторної резини не має жодного відношення, вказівок щодо знищення резини він не давав, жодних дій щодо перешкод у діяльності працівників екологічної інспекції не вчиняв. Крім того, територія, де здійснювалося спалення резини, у користуванні СВК Журавники не перебуває, кому належить резина, йому невідомо. Вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.82 КпАП України.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, хоча належним чином були повідомленні про місце та час розгляду справи, а тому колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу згідно з п.2 ч.1 ст. 197 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_1 не підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 02 квітня 2015 року державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища у Волинській області ОСОБА_2 було складено протокол № 000752 про вчинене позивачем адміністративне правопорушення, згідно з яким 02 квітня 2015 року ОСОБА_1, будучи керівником сільськогосподарського виробничого кооперативу Журавники, що в с.Журавники Горохівського району Волинської області, не забезпечив належне зберігання та на території тракторної бригади вищевказаного кооперативу допустив знищення автотракторної резини шляхом її спалювання, не маючи відповідного дозволу, чим порушив вимоги ст.17 Закону України Про відходи, ст.11 Закону України Про охорону атмосферного повітря, ст.12 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища.

За вищевказаним протоколом постановою державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища у Волинській області № 000649 від 10 квітня 2015 року на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення за ч.1 ст.82 КпАП України у виді штрафу в розмірі 1500,00 грн.

Відповідно до ст.82 КпАП України, порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із п.д ч.1 ст.17 Закону України Про відходи, суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані забезпечувати повне збирання, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, що відповідає вимогам екологічної безпеки.

Відповідно до ст.1 Закону України Про відходи, відходи - це будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

При цьому зберігання відходів це тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах (до їх утилізації чи видалення).

Як вбачається з акта перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 02 квітня 2015 року, на території тракторної бригади в с.Журавники Горохівського району Волинської області було виявлено факт спалювання автотракторної резини. Зі слів керівника господарства ОСОБА_1 резина була підготовлена для здачі на утилізацію, складувалася поряд з огорожею тракторної бригади, а хто її підпалив, йому не відомо.

Згідно довідки № 527, виданої 01 липня 2015 року Журавниківською сільською радою Горохівського району Волинської області, з березня 2015 року СВК Журавники не використовує земельні ділянки під господарськими будівлями та дворами.

Із довідок № 21 та № 22, виданих СВК Журавники (а.с.31-32), вбачається, що станом на 01 січня та 01 квітня 2015 року у вищевказаному кооперативі шин, які були у використанні, по звітах бухгалтерського обліку не значилось, всі виробничі приміщення, крім об'єктів соцкультпобуту, передано у приватну власність власників майнових сертифікатів.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що, оскільки на балансі СВК Журавники шини не значаться, а із акту перевірки від 02 квітня 2015 року вбачається, що автотракторна резина, яка горіла на території тракторної бригади, була підготовлена для здачі на утилізацію, тому ці шини є відходами в розумінні ст.1 Закону України Про відходи, та належать вищевказаному кооперативу.

Вірно зазначив суд першої інстанції в оскаржуваному рішенні, що керівник СВК Журавники ОСОБА_1 не забезпечив належного зберігання та недопущення знищення вищевказаної резини, що призвело до неконтрольованого її спалення, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.82 КпАП України, при цьому вина останнього у вчиненні правопорушення стверджується відображеними у протоколі та постанові в справі про адміністративне правопорушення об'єктивними обставинами, а також дослідженими в судовому засіданні доказами.

Відповідно до ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.

Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу ОСОБА_1 слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст.195,197,198,200,205,206,254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Горохівського районного суду Волинської області від 07 липня 2015 року у справі № 155/649/15-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий А.Р.Курилець

Судді М.П.Кушнерик

ОСОБА_3