Ухвала від 23.09.2015 по справі 461/11883/14-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2015 р. Справа № 876/2751/15

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Дяковича В.П.,

суддів: Іщук Л.П., Онишкевича Т.В.,

за участі секретаря судового засідання Сердюк О.Ю.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінпродукт Галичини" на постанову Галицького районного суду м. Львова від 03 лютого 2015 року по справі № 461/11883/14-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінпродукт Галичини" до Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради про спонукання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Мінпродукт Галичини" звернулося в суд з позовом, яким просило визнати протиправною відмову Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради від 24.04.2014 року №2401-2вих-496 та зобов'язати відповідача видати їм паспорти відкритих літніх майданчиків за адресою м. Львів вул. Сербська, 7; характеристика: відкритий літній майданчик площею 38,7 кв.м.; термін дії паспорту - з 01.04.2014 року до 01.11.2014 року, з 01.04.2015 року по 01.11.2015 року; та за адресою м. Львів вул. Вірменська, 20; характеристика: відкритий літній майданчик площею 47,9 кв.м.; термін дії паспорту - з 01.04.2014 року до 01.11.2014 року, з 01.04.2015 року по 01.11.2015 року.

Постановою Галицького районного суду м. Львова від 03 лютого 2015 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Мінпродукт Галичини" постанову суду першої інстанції оскаржило, подало апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, висновки суду не відповідають обставинам справи, просить її скасувати та прийняти нову, якою адміністративний позов задоволити повністю.

В апеляційній скарзі покликається на те, що висновки Комісії із встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності не має ніякого юридичного статусу, не має печатки, не приймає жодних обов'язкових до виконання рішень, не несе ніякої відповідальності. Вказує, що це дорадчий орган, висновки якого не є обов'язковими для Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради.

В судовому засіданні представник позивача надав пояснення та підтримав доводи апеляційної скарги, а представник відповідача заперечила проти них.

Суд, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити з наступних підстав.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом встановлено, що Порядок отримання дозволів на розміщення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затверджений ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009 року відповідно до його п. 1.1. регламентує набуття дозволів на розміщення літніх майданчиків у м. Львові біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.

Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 140 від 27.02.2012 р. «Про внесення змін до рішень виконавчого комітету від 23.10.2009 року №880 і від 30,12.2011 року №1104», керуючись Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» з метою приведення у відповідність стандартів адміністративних послуг щодо діяльності управління архітектури департаменту містобудування до діючих норм чинного законодавства, виконавчий комітет вирішив внести зміни у додаток до рішення виконавчого комітету від 23.10.2009 № 880 "Про затвердження переліку адміністративних послуг, які надаються виконавчими органами Львівської міської ради" (зі змінами) та викласти пункт 168 у новій редакції:» п.168 . Управління архітектури департаменту містобудування. Надання паспорта відкритого літнього майданчика.

Стандартом надання паспорта відкритого літнього майданчика затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 140 від 27.02.2012 р. передбачено, що мета адміністративної послуги - визначити порядок надання паспорта відкритого літнього майданчика для провадження підприємницької діяльності; призначення адміністративної послуги - реалізація юридичними особами та фізичними особами - підприємцями права встановлення відкритого літнього майданчика для проваджені підприємницької діяльності.

Згідно із п.1.2. Порядку відкритий літній майданчик, це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.

Пунктом 1.3. Порядку визначено, що паспорти відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків (надалі - Комісія), склад якої затверджується ухвалою Львівської міської ради.

Згідно пункту 2.3.2. Порядку у разі негативного вирішення питання управління архітектури департаменту містобудування надає заявникові аргументовану відмову у дозволі на розміщення літнього майданчика та повертає всі подані заявником документи до управління «Дозвільний офіс».

Пунктом 2.4. Порядку визначені виключні підстави для відмови у наданні паспорта літнього майданчика визначені пунктом 2.4.Порядку, зокрема, розміщення літнього майданчика на: 1) пішохідних доріжках, тротуарах та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів (при влаштуванні літнього майданчика на тротуарі його прохідна ширина повинна залишатись не меншою ніж 1,5 м); 2) проїжджій частині вулиць і доріг; 3) зелених насадженнях; 4) пішохідній зоні центральної частини міста без збереження проїзду автотранспорту спеціальних служб.

Пунктом 2.3. Порядку визначено, що за наявності документів, передбачених у пункті 2.1. цього Порядку, управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради виносить питання на розгляд комісії, за результатами розгляду якої протягом 7 робочих днів: у разі позитивного вирішення питання: 1) готує висновки про можливість встановлення літнього майданчика; 2) виготовляє план прив'язки літнього майданчика (без території шириною 1 м за периметром для його обслуговування. При цьому згадана територія закріпляється за власником для її прибирання та утримання у належному санітарному стані); 3) надає архітектурно- художні вимоги щодо естетичного оформлення майданчика для виготовлення проекту літнього майданчика ліцензованою проектною організацією.

Пакет документів, виготовлений управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради передається адміністратору управління «Дозвільний офіс», який наступного робочого дня після їх отримання повідомляє заявника про місце і час видачі.

Відповідно до пунктів 3.1., 3.2. Порядку паспорт надається терміном до 5 років з правом розміщення літніх майданчиків виключно у межах сезонного періоду, з 1 квітня до 1 листопада поточного року. Дія паспорту починається з 1 квітня поточного року ( або з дати вказаної у заяві) і закінчується 1 листопада.

З аналізу пункту 1.3. Порядку вбачається, що паспорти відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків.

Згідно із листом управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради від 29.04.2014 року № 2401-2вих-496, комісією прийнято рішення звернутись до комісії з визначення орендаря конструктивних елементів благоустрою для розміщення літніх майданчиків без прив'язки до стаціонарних об'єктів ресторанного господарства у м. Львові, оскільки подана пропозиція розташування відкритого літнього майданчика на вул.. Сербській, 7 не підпадає під визначення відкритий літній майданчик біля закладу ресторанного господарства, що суперечить Порядку отримання дозволів на розміщення відкритих літніх майданчиків у м. Львові.

Відтак, з огляду на п.2.3. Порядку у відповідача, за відсутності позитивних висновків комісії, не було підстав для підготовки висновків про можливість встановлення товариством з обмеженою відповідальність «Мінпродукт Галичини» відкритих літніх майданчиків, виготовлення плану прив'язки літніх майданчиків, видання архітектурно-художніх вимог щодо естетичного оформлення майданчика на вул. Сербській,7 та вул. Вірменській,20, згідно поданих Товариством з обмеженою відповідальністю «Мінпродукт Галичини» заяв та додатків для виготовлення проекту літнього майданчика ліцензованою проектною організацією та видачі ТзОВ «Мінпродукт Галичини» паспорту відкритого літнього майданчика.

У відповідності з вимогами Порядку саме рішеннями комісії із встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності від 17.03.2014року, 25.03.2014 року, 14.04.2014 року, 12.05.2014 року, 19.05.2014 року було відмовлено позивачу у встановленні відкритих літніх майданчиків на вул. Сербській,7 та вул. Вірменській,20 у м. Львові.

Таким чином, управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради, як суб'єкт владних повноважень, діяло на підставі, у межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано.

Доводи апелянта про те, що висновки комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків не є обов'язковими для Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради є безпідставними, оскільки паспорти відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради тільки на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги є безпідставними та задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дір бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Отже, колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції дійшов до вірних висновків, приймаючи рішення по суті спірних правовідносин.

За наведених обставин колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, тому оскаржувану постанову слід залишити без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 254 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінпродукт Галичини" - залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду м. Львова від 03 лютого 2015 року по справі № 461/11883/14-а - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя В.П. Дякович

Судді Л.П. Іщук

ОСОБА_3