Справа № 1322/1539/2012
Провадження № 2-а/1322/180/2012
17 вересня 2012 року м. Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Ніточко Л.Й., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Старосамбірської міської ради, третя особа -ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення міської ради та скасування державного акту на земельну ділянку,
ОСОБА_1 13.09.2012 року звернулася до суду з адміністративним позовом до Старосамбірської міської ради, третя особа - ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення міської ради та скасування державного акту на земельну ділянку, посилаючись на те, що рішенням сесії Старосамбірської міської ради №2414 від 26.08.2010 року було передано у власність ОСОБА_2 земельну ділянку площею 0,004 гектара з цільовим призначенням -для городництва, яка знаходиться за адресою: м.Старий Самбір, вул.Зарічна,30. Рішенням сесії Старосамбірської міської ради №652 від 15.12.2011 року було внесено зміни до рішення №2414, згідно яких ОСОБА_2 надано земельну ділянку площею 0,04 гектара для ведення садівництва. Він являється користувачем сусідньої земельної ділянки, яка знаходиться по вул.Зарічна, 28 у м.Старий Самбір. Дана земельна ділянка перейшла йому у порядку спадкування. Окрім цього рішеннями Старосамбірської міської ради №1788 від 30.09.2009 та №2096 від 30.12.2009 років йому було передано у власність земельні ділянки 0,10 і 0,22 гектари відповідно.
При встановленні меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), наданої ОСОБА_2 для ведення садівництва, було виявлено, що її земельна ділянка захоплює частину його та ще одного сусіда. ОСОБА_2 уже зверталась до суду з вимогою про відновлення меж земельної ділянки, де він був відповідачем. Рішенням Старосамбірського районного суду від 21.03.2011 року, залишеного без змін Львівським апеляційним судом, їй було відмовлено.
Просить визнати недійсним та нечинним рішення Старосамбірської міської ради №2414 від 26.08.2012 року зі змінами та скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯМ №732126 від 18.07.2012 року виданого на ім'я ОСОБА_2
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
За змістом ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.2 ст.5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно із частинами 1 і 2 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду і на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Згідно з ч.2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Адміністративний позов та додані до нього документи свідчать, що спірне рішення Старосамбірської міської ради № 2414 від 26.08.2010 року було прийняте 26.08.2010 року, а 15.12.2011 року до нього було внесено зміни рішенням № 652 від 15.12.2011 року. Позивач звернувся з адміністративним позовом до суду лише 13.09.2012року, тобто з пропуском встановленого ст.99 КАС України шестимісячного строку, клопотання про поновлення пропущеного строку не заявив і не навів жодних підстав поважності пропуску такого строку, а тому даний адміністративний позов слід залишити без розгляду.
Проте це не є перешкодою у доступі позивача до правосуддя чи обмеження його права на судовий захист, оскільки відповідно до ч.3 ст.155 КАС України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку, а отже позивач може повторно звернутися до суду з цим же позовом та заявою про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними з доказами поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Керуючись ч.2 ст. 5, частинами 1 і 2 ст. 99, частинами 1 і 2 ст. 100, п.5 ч.1 та ч.5 ст. 107 КАС України,
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Старосамбірської міської ради, третя особа -ОСОБА_2, про визнання недійсним рішення міської ради та скасування державного акту на земельну ділянку залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу його право на звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення позову без розгляду, до адміністративного суду в загальному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Старосамбірський районний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя