Ухвала від 28.09.2015 по справі 804/3320/15

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ (додаткова)

28 вересня 2015 р. Справа № 804/3320/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську клопотанням ОСОБА_3 про винесення додаткового рішення по справі №804/3320/15 за адміністративним позовом ОСОБА_3 до прокурора Дніпропетровської області, заступника начальника Управління - начальника відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із вищевказаним клопотання, яке мотивоване тим, що у постанові по справі №804/3320/15 від 28.08.2015 року не вирішено питання про розподіл судових витрат.

Заявник просить додатковим рішенням вирішити питання щодо розподілу судових витрат стосовно суми сплаченого ОСОБА_3 судового збору.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

У провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду пербувала адміністративна справа №804/3320/15 за позовом ОСОБА_3 до прокурора Дніпропетровської області, заступника начальника Управління - начальника відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 з позовними вимогами щодо:

визнання протиправним направлення заступником начальника Управління - начальником відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 листом від 14 січня 2015 року поданого позивачем прокурору Дніпропетровської області звернення від 06.01.2015 року;

зобов'язання прокурора Дніпропетровської області розглянути по суті подане позивачем звернення від 06.01.2015 року щодо застосування дисциплінарного стягнення до старшого прокурора прокуратури Жовтневого району м. Дніпропетровська ОСОБА_5 у зв'язку із порушенням його прав.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 серпня 2015 року зазначений адміністративний позов - задоволено частково, а саме:

визнано протиправними дії заступника начальника Управління - начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 по направленню до прокуратури м. Дніпропетровська листом від 14 січня 2015 року звернення ОСОБА_3 від 06.01.2015 року для організації розгляду, в частині перевірки фактів, що, на думку позивача, є підставою для притягнення старшого прокурора прокуратури Жовтневого району м. Дніпропетровська ОСОБА_5 до дисциплінарної відповідальності;

зобов'язано прокурора Дніпропетровської області розглянути по суті звернення ОСОБА_3 від 06.01.2015 року в частині перевірки наявності підстав застосування дисциплінарного стягнення до старшого прокурора прокуратури Жовтневого району м. Дніпропетровська ОСОБА_5

Зазначеною постановою не вирішено питання про судові витрати.

У матеріалах справи в наявності платіжна квитанція (фіскальний чек) № 0.0.354497422.1 від 26.02.2015 року, що підтверджує сплату ОСОБА_3 суми судового збору у розмірі 73, 08 грн.

Статтею 87 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовано Законом України "Про судовий збір" N 3674-VI від 08.07.2011р. (далі- Закон України "Про судовий збір").

Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат (ст. 1 Закону України "Про судовий збір".

У відповідності до положень ст. 2 та ст. 3 Закону України "Про судовий збір" - платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Судовий збір справляється, зокрема - за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Розподіл судового збору між сторонами та перевірка повноти сплати судового збору здійснюються відповідно до процесуального законодавства (ч. 7 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Частиною 3 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України - у разі якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Відповідно до ч. 1 ст. 168 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи яка брала участь у справі прийняти додаткову постанову якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

З огляду на викладене, керуючись ст. 94, 168 Кодексу адміністративного судочинства Украни, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_3 про винесення додаткового рішення по справі №804/3320/15 - задовольнити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань прокуратури Дніпропетровської області (код ЄДРПОУ 02909938) на користь ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) судові витрати в сумі 36,54 грн. (тридцять шість гривень п'ятдесят чотири копійки).

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя ОСОБА_1