Ухвала від 05.10.2015 по справі 5-5791ск15

Ухвала

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах

Вищого спеціалізованого суду України

з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:

головуючого ОСОБА_5,

суддів ОСОБА_6, ОСОБА_7,

розглянувши у м. Києві 05 жовтня 2015 року касаційну скаргу засудженого ОСОБА_4 на ухвалу Апеляційного суду Київської області від 25 серпня 2015 року,

ВСТАНОВИЛА:

у касаційній скарзі засуджений ставить вимогу про скасування ухвал Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 01 липня 2015 року та Апеляційного суду Київської області від 25 серпня 2015 року.

Виходячи з положень ст. 429 КПК України касаційна скарга має відповідати вимогам, визначеним ст. 427 цього Кодексу, відповідно до яких у касаційній скарзі зазначаються: найменування суду касаційної інстанції; прізвище, ім'я, по батькові (найменування), поштова адреса особи, яка подає касаційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, судове рішення, що оскаржується; обґрунтування вимог особи, яка подала касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення; вимоги особи, яка подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції; перелік матеріалів, які додаються.

Однак, засуджений вказаних вимог процесуального закону не дотримався.

Так, засуджений допустив суперечності у касаційній скарзі, оскільки у вступній її частині зазначив про оскарження ним лише ухвали апеляційного суду, тоді як вимоги ставить про скасування ухвал як суду першої інстанції, так і апеляційного суду.

При цьому, як убачається зі змісту касаційної скарги та доданих до неї копій судових рішень, засуджений висловив незгоду як з рішенням суду першої інстанції, так і з ухвалою апеляційного суду, якою подану ним апеляційну скаргу було йому фактично повернуто, що перешкоджає суду касаційної інстанції визначитися з предметом перевірки у касаційному порядку.

Крім того, усупереч ч. 3 ст. 427 КПК України засуджений у скарзі не зазначає чи бажає він брати участь у касаційному розгляді.

Також, усупереч ч. 5 ст. 427 КПК України засуджений не додав до касаційної скарги належним чином оформленої та засвідченої копії оскаржуваного судового рішення, як це передбачено п.п. 13.6, 13.7 Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суду Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173 (якщо копія судового рішення складається з кількох аркушів, вона має бути прошнурована нитками на п'ять проколів, підписана відповідальним працівником (особою) суду та суддею, скріплених відбитком гербової печатки суду, а на зворотному боці останнього аркуша - скріплена підписом судді, працівника апарату суду, засвідчена відбитком гербової печатки суду, із зазначенням кількості зшитих аркушів).

Відповідно до положень ч. 1 ст. 429 КПК України у разі подання касаційної скарги без додержання вимог, передбачених ст. 427 цього Кодексу, вона залишається без руху.

Враховуючи наведене, керуючись ч. 1 ст. 429 КПК України, колегія суддів

ПОСТАНОВИЛА:

касаційну скаргу засудженого ОСОБА_4 на ухвалу Апеляційного суду Київської області від 25 серпня 2015 року залишити без руху і надати йому для усунення вказаних недоліків п'ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали.

У разі невиконання вимог суду касаційну скарги йому буде повернуто.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

_____________ ОСОБА_5__________________ ОСОБА_6___________________ ОСОБА_7

Попередній документ
52081235
Наступний документ
52081237
Інформація про рішення:
№ рішення: 52081236
№ справи: 5-5791ск15
Дата рішення: 05.10.2015
Дата публікації: 24.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Категорія справи: