Постанова від 02.10.2015 по справі 813/4912/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2015 року справа № 813/4912/15

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Кухар Н.А.

секретар судового засідання Єдинак Г.Б.

за участю:

представника позивача - Шеремета М.М.

представника відповідача - Кохан А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Виробничо-торгівельне підприємство «Фірма Старт» до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Виробничо-торгівельне підприємство «Фірма Старт» звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області , в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000232200 від 06.05.2015 р.;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000242200 від 06.05.2015 р.;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000252200 від 06.05.2015 р.;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000262200 від 29.07.2015 р.;

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що при проведенні перевірки позивачем надано всі первинні документи, однак відповідачем зроблено неправомірним висновок про нереальність господарських операцій.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав викладених в позовній заяві, просив задовольнити в повному обсязі, надав пояснення аналогічно до викладеного в позовній заяві.

Відповідачем подано до суду заперечення на позов, в якому проти позову заперечує, просить суд відмовити позивачу у задоволенні адміністративного позову.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, надав пояснення, аналогічні викладеним у запереченні на позов, просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Суд, заслухавши думку представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.

У період з 23.03.2015р. по 27.03.2015р. Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області було проведено виїзну позапланову документальну перевірку Виробничо-торгівельного підприємства «Фірма Старт» з питань правомірності формування податкового кредиту та податкових зобов»язань з податку на додану вартість та правомірності формування доходу та витрат, що враховуються при визначені об»єкту оподаткування з податку на прибуток за період з 01.09.2012 по 30.09.2013 р. по взаєморозрахунках з ТзОВ «Українська нафто-газова компанія».

За результатами перевірки складено Акт від 03.04.2015 року за № 303/13-25-22-00 13827764.

Як вбачається з даного акту, податковим органом встановлено порушення:

- пп.138.1.1 п.138.1, п.138.2 п.138.4 ст.138 пп139.1.9 п.139.1 ст.139 ПК України завищено витрати собівартості придбаних товарів, робіт (послуг) на суму 4528269 грн., в т. ч. за 3 кв. 2012 р. в сумі 316125 грн., за 4 кв. 2012 р. в сумі 1367242 грн., за 2013 р. в сумі 2864902 грн., що призвело до заниження податку на прибуток в сумі 897838 грн., в т.ч. за 3 кв. 2012 року в сумі 66387 грн., за 4 кв. 2012 р. в сумі 287120 грн, за 2013 рік -544331 грн.;

- п.44.1 ст.44 п.185.1 ст.185, п.186.1 ст.186, п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1 та п.200.2 ст.200, п.201.1 п.201.4, п.201.6 п.201.10 ст.201 ПК України, що призвело до заниження податок на додану вартість в сумі 367643 грн., в т.ч. за вересень 2012 р.-54204грн., за жовтень 2012 р.-91369 грн., за листопад 2012 р. -50913 грн., за січень 2013 р. в сумі 43131 грн., за лютий 2013 р. в сумі 5530 грн., за липень 2013 р. в сумі 56374 грн., за серпень 2013 р. в сумі 66122 грн.,

Завищення залишку від»ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду станом на 30.09.2013 р. в сумі 384700 грн.,

Завищено бюджетне відшкодування по декларації в сумі 152761 грн в тому числі за липень 2013 р. в сумі 70710 грн., за липень 2013 р. в сумі 82051 грн.

На підставі вказаного акту прийнято податкові повідомлення - рішення :

№ 0000232200 від 06.05.2015 р форми «Р», збільшено суму грошового зобов»язання з податку на додану вартість на суму 551464,50 грн. в т.ч. за основним платежем -367643 грн., за штрафними санкціями -183821,5 грн.;

№ 0000242200 від 06.05.2015 р. форми «Р», яким збільшено суму грошового зобов»язання з податку на прибуток на суму 1346757 грн. в т.ч. за основним платежем -897838 грн., за штрафними санкціями -448919 грн.;

№ 0000252200 від 06.05.2015 р. форми «В4», яким зменшено розмір від»ємного значення суми податку на додану вартість за вересень 2012 р.-9021 грн., серпень 2013 р.-288831 грн., вересень 2013 р.-86848 грн.

№ 0000262200 від 06.05.2015 р. форми «В1», яким зменшено суду бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 152761 грн. та застосовано штрафні санкції -76380,5 грн.

На підставі рішення ГУ ДФС у Львівській області від 20.07.2015 р. № 3592/10/13-01-10-07-05 про результати розгляду первинної скарги податкове повідомлення-рішення № 0000262200 від 06.05.2015 р. скасоване та прийнято нове № 0000262200від 29.07.2015 року, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 152761 грн. та застосовано штрафні санкції -38190,25 грн.

В ході проведення перевірки використано акти Основ»янської ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області від 12.08.2014 р. №1137/20-38-23-01-04/37764888 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Українська нафтова компанія» щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.10.2012 року по 16.01.2014 р» та від 27.08.2014 р. № 1175/20-38-22-01-04/37764888 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Українська нафтова компанія» щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.06.2012 року по 16.01.2014 р».

Враховуючи акти Основ»янської ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області відповідачем зроблено висновок про відсутність поставок товарів, що свідчить про укладення угод без мети настання реальних наслідків, отже, правочини між ВТП «Фірма Старт» та постачальником ТзОВ « Українська нафто-газова компанія» відповідно до пп.1,2 ст.251,пп1,5 ст.203 ЦК України є безтоварним, і в силу ст..2016 ЦК України не створюють юридичних наслідків, крім тих, що пов»язана з їх недійсністю.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - Податковий кодекс).

Згідно з підпунктом 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Відповідно до пункту 198.1 статті 198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Пунктом 198.2 статті 198 ПК України визначено, що датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Податковий кредит звітного періоду, за змістом пункту 198.3 статті 198 ПК України, визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

За змістом пункту 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

З наведених законодавчих положень випливає, що обов'язковою умовою виникнення у платника права на податковий кредит та зменшення оподатковуваного доходу на суму витрат є реальне здійснення операцій з придбання товарів (робіт, послуг) з метою використання у господарській діяльності, а також оформлення зазначених операцій необхідними документами первинного обліку.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" №996 від 16.07.1999р., підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Представлені представником позивача в судовому засіданні документи свідчать про підстави виникнення цивільних прав та обов'язків, а також про фактичне здійснення господарських операцій позивачем та його контрагентами, та є достатніми доказами на підтвердження здійснення останніх. Факт здійснення операцій підтверджується договорами, податковими накладними, актами виконаних робіт та іншими письмовими документами.

Для підтвердження господарських операцій позивачем надано:

- Договір купівлі-продажу природного газу №П/12-179 від 23.08.2012 року, згідно якого ТзОВ « Українська нафто-газова компанія» зобов»язується передати позивачу природний газ(товар), а позивач зобов»язується прийняти та оплатити газ на умовах даного договору;

- Додаткова угода №1 від 27.12.2012 р. до договору купівлі-продажу природного газу №П/12-179 від 23.08.2012 року;

- Додаткова угода №2 від 31.01.2013 р. до договору купівлі-продажу природного газу №П/12-179 від 23.08.2012 року;

- Ліцензія серія АГ №507498 видана ТзОВ « Українська нафто-газова компанія» на постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за нерегульованим тарифом;

- Договір №КМ-104-П на надання послуг по транспортуванню природного газу магістральними трубопроводами від 01.09.2012 р., укладений між Бібрським ЛВУМГ філії УМГ «Львівтрансгаз» та позивачем; рахунки №0359-9-2012 від 30.09.2012р., №0359-10-2012 від 31.10.2012р., №0359-11-2012 від 30.11.2012р., №0359-12-2012 від 31.12.2012р., №0359-1-2013 від 31.01.2013р., №0359-2-2013 від 28.02.2013р., №0359-3-2013 від 31.03.2013р., №0359-4-2013 від 30.04.2013р., №0359-5-2013 від 31.05.2013р., №0359-6-2013 від 30.06.2013р., №0359-8-2013 від 31.08.2013р., акт від 31.07.2013 р. приймання-здачі виконаних робіт, виписки з банку про оплату;

- Договір №2354 на розподіл природного газу від 30.12.2011 р., укладений між Філією Пустомитівського УЕГГ ПАР «Львівгаз» та позивачем; Договір №2013/Т-ПР-21 2354 на розподіл природного газу від 28.12.2012 р., укладений між Філією Пустомитівського УЕГГ ПАР «Львівгаз» та позивачем;рахунки на оплату №212354Б від 28.08.2013 р.,21 2354 від 30.07.2013 р., 21 2354 від 21.06.2013 р., 00002970 від 28.05.2013 р., 2354 від 30.04.2013 р., 2354 від 31.03.2013 р., 2354 від 28.01.2013 р., 2354 від 29.01.2013 р., 2354 від 21.12.2012 р., 2354 від 30.11.2012 р., 2354 від 29.10.2012 р., 2354 від 27.09.2012 р., виписки з банку про оплату;

- Акт передачі-приймання природного газу від 30.09.2012 року, Акт передачі-приймання природного газу від 31.10.2012 року, Акт передачі-приймання природного газу від 30.11.2012 року, Акт передачі-приймання природного газу від 31.12.2012 року, Акт передачі-приймання природного газу від 31.01.2013 року, Акт передачі-приймання природного газу від 28.02.2013 року, Акт передачі-приймання природного газу від 31.03.2013 року, Акт передачі-приймання природного газу від 30.04.2013 року, Акт передачі-приймання природного газу від 31.05.2013 року, Акт передачі-приймання природного газу від 30.06.2013 року, Акт передачі-приймання природного газу від 31.07.2013 року, Акт передачі-приймання природного газу від 31.08.2013 року;

- Акти приймання-передачі природного газу за вересень 2013 р., жовтень 2012 р., листопад 2012 р., грудень 2012 р, січень 2013 р, лютий 2013 р., березень 2013 р., квітень 2013 р., травень 2013 р., червень 2013 р., липень 2013 р., серпень 2013 р., вересень 2012 р., жовтень 2012 р., грудень 2012 р., січень 2013р., лютий 2013 р., березень 2013 р., квітень 2013 р., травень 2013 р., червень 2013 р., липень 2013 р., серпні 2013 р., листопад 2012 р.,

- Податкові накладні №850 від 30.09.2012 р., 709 від 25.10.2012 р., 1062 від 31.10.2012 р., 570 від 22.11.2012 р., 1041 від 30.11.2012 р., 722 від 28.12.2012 р.,869 від 31.12.2012 р., 773 від 31.01.2013 р., 641 від 28.02.2013 р., 642 від 28.02.2013 р.,670 від 31.03.2013 р., 29.03.2013 р., 209 від 31.05.2013 р., 513 від 30.04.2013 р., 192 від 30.06.2013 р., 157 від 27.06.2013 р., 278 від 31.07.2013 р., 334 від 31.07.2013 р., 250 від 29.08.2013 р., 310 від 31.08.2013р.,

- Докази оплати;

- Копія технологічного регламенту, копії калькуляцій статей витрат за видами продукції, виготовленої у вересня 2012-серпні 2013 р., копії актів виготовлення продукції за серпень 2012- вересень 2013 р. податкові декларації з податку на додану вартість за вересень 2012 - вересень 2013 р., реєстри виданих та отриманих податкових накладних, податкові декларації з податку на прибуток за 2012,2013 р, копія звіту про результати використання палива, теплової енергії та електроенергії за 2013 р., копія Державного статистичного спостереження «Звіт про залишки та використання енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти» за 2012 р., копія Державного статистичного спостереження «Звіт про залишки та використання енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти» за 2013 р., копія Державного статистичного спостереження «Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції» за 2012 р., копія Державного статистичного спостереження «Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції» за 2013 р., копія Державного статистичного спостереження «Терміновий Звіт про виробництво промислової продукції за видами» за 08.2012 -08.2013р., копії звітів про фінансові результати за період 09.2012-08.2013 р., звіти з праці за період з 09.2012-08.2013 р., копії звітів про роботу автотранспорту за 2012 р.,2013р, копії звітів про взаєморозрахунки з нерезидентами, копії списання природного газу за період 09.2012-08.2013 р. копії договорів на продаж скловиробів, скло продукції, виробів зі скла, оборотно-сальдові відомості по рах. 36, копії рахунків-фактур та товарно-транспортних накладних, податкових накладних.

Як вбачається із поданих документів основним видом діяльності позивача є виробництво порожнистого скла, технологічний процес передбачає використання різних видів енергоресурсів, основним з яких є природний газ, який повністю використаний у господарській діяльності позивача.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України, податкова накладна є документом, який підтверджує сплату покупцем податку на додану вартість в ціні товару. За наслідком придбання товару та послуг позивачем отримано податкові накладні, які не мали недоліків та, порядок заповнення яких, відповідає встановленому чинним на момент їх виписки законодавством.

Актом перевірки не підтверджено, що на момент здійснення господарських операцій, контрагент позивача не був зареєстрованим в Єдиному державному реєстрі, а також що у такого не було свідоцтва про реєстрацію платником податку на додану вартість, доказів того, що спірні господарські зобов'язання в судовому порядку визнавались недійсними представником відповідача суду не надано.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини у справі "БУЛВЕС"АД проти Болгарії"(заява № 3991/03) Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 22 січня 2009 року зазначив, що платник податку не повинен нести наслідків невиконання постачальником його зобов'язань зі сплати податку і в результаті сплачувати ПДВ вдруге, а також сплачувати пеню. На думку Суду, такі вимоги стали надмірним тягарем для платника податку, що порушило справедливий баланс, який повинен підтримуватися між вимогами суспільного інтересу та вимогами захисту права власності.

Мета отримання доходу як кваліфікуюча ознака господарської діяльності кореспондує з вимогою щодо наявності розумної економічної причини (ділової мети) під час здійснення господарської діяльності. Оскільки господарська діяльність складається із сукупності господарських операцій платника податку (які є формою здійснення господарської діяльності), то розумна економічна причина має бути наявною в кожній господарській операції.

Суд вважає необґрунтованими висновки відповідача про безтоварність операцій так як у актах приймання-передачі природного газу не зазначено прізвища та посади відповідальних осіб, так як сама собою наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов'язаннях платника податків у зв'язку з його господарською діяльністю мали місце.

Позивачем доведено, що господарські операції були вчиненні з метою отримання економічного ефекту, а саме отримання прибутку з виробленого порожнистого скла, що підтверджено матеріалами справи, а тому позивач має право на врахування у податковому обліку наслідків відповідних господарських операцій.

Як вбачається з акта перевірки позивача в основу висновків відповідача покладено акти Основ»янської ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області від 12.08.2014 р. №1137/20-38-23-01-04/37764888 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Українська нафтова компанія» щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.10.2012 року по 16.01.2014 р» та від 27.08.2014 р. № 1175/20-38-22-01-04/37764888 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Українська нафтова компанія» щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.06.2012 року по 16.01.2014 р».

Однак, на переконання суду, використана відповідачем при перевірці інформація без дослідження у контрагента відповідних розрахункових, платіжних та інших первинних документів, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку, не може свідчити про порушення позивачем норм Податкового кодексу України та невідповідність правочинів вимогам законодавства.

За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Крім того, відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому адміністративний позов підлягає до задоволення.

Оскільки позивачем документально підтверджено сплату судового збору (держмита) в сумі 487,20 грн., такі судові витрати відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, слід стягнути з відповідача.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення № 0000232200 від 06.05.2015 р., № 0000242200 від 06.05.2015 р., № 0000252200 від 06.05.2015 р., № 0000262200 від 29.07.2015 р., винесені Державною податковою інспекцією у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області.

Стягнути з Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області на користь Виробничо-торгівельного підприємства «Фірма Старт» судовий збір в сумі 487,20 ( чотириста вісімдесят сім грн.20 коп) грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя (підпис) Кухар Н.А.

З оригіналом згідно.

Постанова станом на день виготовлення даної копії законної сили не набрала.

Помічник судді Опришко П.З.

Повний текст постанови виготовлено 06.10.2015 року.