Ухвала від 30.09.2015 по справі 813/3284/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

30 вересня 2015 року справа № 813/3284/15

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Братичак У.В.,

секретаря судового засідання Бугари М.Р.,

за участю:

представників відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної служби геології та надр України до Приватного акціонерного товариства “Олеський завод мінеральних вод” про анулювання спеціального дозволу, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної служби геології та надр України до Приватного акціонерного товариства “Олеський завод мінеральних вод” про анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 4303 від 19.07.2007 року.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце його проведення. Подав клопотання від 28.09.2015 р. №04-4292 про розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі наданих Державною службою геології та надр України документів та з метою захисту інтересів держави.

Представники відповідача в судовому засіданні заперечили проти поданого позову та подали клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до суду.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суддя вважає, що позовну заяву слід залишити без розгляду, з таких підстав.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлене інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ зазначених у пункті 5 частини першої ст. 183-2 цього Кодексу, встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду .

Судом встановлено, що позивач дізнався про порушення своїх прав та законних інтересів 14.08.2014 р., а саме робочою групою Державної служби геології та надр України для попереднього розгляду питань продовження строку дії, переоформлення, внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами, зупинення, поновлення дії, анулювання спеціального дозволу на користування надрами 14.08.2014 року прийнято рішення про анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 4303 від 19.07.2007 року, виданого ЗАТ “Олеський завод мінеральних вод”. Посилання позивача на лист № 5640/13/14-15 від 22.05.2015 р. та неотримання відповіді на нього як на підставу звернення до суду в строк, передбачений у ч.2 ст. 99 КАС України, є безпідставним.

Таким чином, строк звернення позивачем до суду з позовом про анулювання спеціального дозволу на користування надрами слід обраховувати з 14.08.2014 року.

Згідно з імперативною нормою частини 1 статті 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява відповідно до частини 2 статті 100 КАС України може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

А тому, оскільки позивачем не долучено доказів поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, суд приходить до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку із поданням позову після закінчення строків звернення до адміністративного суду.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 121, 183-2 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну Державної служби геології та надр України до Приватного акціонерного товариства “Олеський завод мінеральних вод” про анулювання спеціального дозволу,- залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Повний текст ухвали складений та підписаний 05.10.2015 року.

Суддя Братичак У.В.