Держпром, 8-й під'їзд, майдан ОСОБА_1, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"01" жовтня 2015 р. Справа № 5023/6017/12
вх. № 6017/12
Суддя господарського суду Дзюба О.А.
при секретарі судового засідання Шаповалов О.В.
За участю:
Ліквідатора - арбітражного керуючого ОСОБА_1
Представника ТОВ "Рейкон" - ОСОБА_2, довіреність від 13.08.15р.
Розглянувши справу за заявою
ФОП ОСОБА_3, м. Харків
до ФОП ОСОБА_4, м. Харків
про визнання банкрутом
Ухвалою господарського суду Харківської області від 02 вересня 2015 року, з урахуванням ухвали суду про виправлення описки, відкладено розгляд справи на 01 жовтня 2015 року.
До канцелярії суду від ТОВ "Рейкон" (набувач майна банкрута) надійшов відзив (вх№ 39527) на скаргу ліквідатора.
Через канцелярію суду від приватного нотаріуса ОСОБА_5 надійшла заява (вх№ 37193) про розгляд справи без участі нотаріуса.
В судовому засіданні ліквідатора підтримав своє клопотання про визнання недійсним договорів купівлі-продажу нежитлових приміщень № 2647 від 28.08.2013р. укладеного між ПАТ КБ "Надра" і ТОВ "Рейкон" та застосування наслідків недійсності правочину.
Присутній у засіданні суду представник ТОВ "Рейкон" проти вказаного клопотання заперечував.
Інші учасники процесу у судове засідання не з'явились.
Розглянувши матеріали справи суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції станом на момент порушення справи, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядаються справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Тобто, при вирішенні питань процесуального характеру під час розгляду справ про банкрутство господарські суди повинні керуватися зазначеним Законом і застосовувати ті статті або відповідні частини статей Господарського процесуального кодексу України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.
Відповідно до ст. 65 Господарського процесуального кодексу України, з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя вчиняє в необхідних випадках такі дії по підготовці справи до розгляду, зокрема зобов'язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії; витребовує від них документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору, а також вчиняє інші дії, спрямовані на забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи.
З метою повного та об'єктивного з'ясування усіх обставин даної справи, суд дійшов висновку витребувати у приватного нотаріуса ОСОБА_5 копію договору купівлі-продажу нежитлових приміщень № 2647 від 28.08.2013р. укладеного між ПАТ КБ "Надра" і ТОВ "Рейкон".
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає розгляд справи, коли за якихось обставин вона не може бути вирішена в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; неподання витребуваних доказів; необхідність витребування нових доказів та інше.
Приймаючи до уваги необхідність витребування о доказів, які мають суттєве значення для всебічного та повного розгляду справи, суд дійшов висновку розгляд справи та заяви ліквідатора про визнання недійсним договорів купівлі-продажу нежитлових приміщень № 2647 від 28.08.13р. та застосування наслідків недійсності правочину відкласти та попередити учасників процесу про відповідальність за невиконання вимог суду
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 22-32, 47-49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 65, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Витребувати у приватного нотаріуса ОСОБА_5 копію договору купівлі-продажу нежитлових приміщень № 2647 від 28.08.2013р. укладеного між ПАТ КБ "Надра" і ТОВ "Рейкон".
2. Відкласти розгляд справи на "12" жовтня 2015 р. о(об) 11:30 м. Харків, пл. Свободи 5 Держпром 8-й під'їзд, к. 106.
3. Попередити учасників процесу про відповідальність за невиконання вимог суду.
4. Дану ухвалу направити ліквідатору, кредиторам, боржнику, нотаріусу, ТОВ "Рейкон".
Суддя Дзюба О.А.