Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код за ЄДРПОУ 34390710
04 жовтня 2015 р. 19:09 № 820/10437/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бідонька А.В.
суддів: Мар'єнко Л.М., Мельникова Р.В.
при секретарі судового засідання - Кульчій А.М.
за участю:
позивача - Офіційного спостерігача від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" Рябухи Ольги Олександрівни
представника відповідача - Сібільової О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Офіційного спостерігача від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" Рябухи Ольги Олександрівни, ОСОБА_3 до Харківської обласної виборчої комісії, третя особа на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог: Всеукраїнська громадська організація "Громадянська мережа "ОПОРА" про визнання протиправною та скасування постанови, -
Позивачі, Офіційний спостерігач від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" Рябуха Ольга Олександрівна, ОСОБА_3, звернулись до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Харківської обласної виборчої комісії, третя особа на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Всеукраїнська громадська організація "Громадянська мережа "ОПОРА", в якому просять суд скасувати постанову Харківської обласної виборчої комісії № 57 від 28.09.2015 року; зобов'язати Харківську обласну виборчу комісію зареєструвати офіційними спостерігачами осіб, включених до подання Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА", подане до Харківської обласної виборчої комісії 25.09.2015 року у кількості 168 осіб.
В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначили, що 25.09.2015 року Всеукраїнською громадською організацією "Громадянська мережа "ОПОРА" було подано до Харківської обласної виборчої комісії пакет документів для реєстрації офіційних спостерігачів від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" у кількості 168 осіб на місцевих виборах, що відбудуться 25.10.2015 року. Харківська обласна виборча комісія прийняла постанову № 57 від 28.09.2015 року "Про подання Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" щодо реєстрації офіційних спостерігачів у багатомандатному територіальному виборчому окрузі на виборах депутатів Харківської обласної ради 25 жовтня 2015 року", якою відмовила у реєстрації офіційних спостерігачів від Всеукраїнської громадської організації "Громадська мережа "ОПОРА". Позивачі вважають постанову Харківської обласної виборчої комісії № 57 від 28.09.2015 року незаконною та такою, що порушує права осіб щодо участі у виборчому процесі.
Представник відповідача в письмових запереченнях, наданих до суду, зазначив, що на його думку з вказаним адміністративним позовом звернулись неналежні позивачі, оскільки підставою для подання позовної заяви із заявленими позовними вимогами може бути виключно порушення прав та інтересів осіб, стосовно яких подавалося подання на реєстрацію їх офіційними спостерігачами від громадської організації, чи прав та інтересів самої Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА". Також зазначив, що подані 25.09.2015 року Всеукраїнською громадською організацією "Громадянська мережа "ОПОРА" документи для реєстрації офіційних спостерігачів від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" у кількості 168 осіб на місцевих виборах, що відбудуться 25.10.2015 року, не відповідають вимогам, встановленим ч. 5 ст. 66 Закону України "Про місцеві вибори", оскільки в колонці "номер контактного телефону" усіх офіційних спостерігачів вказаний один і той же номер телефону, який не співпадає з відомостями щодо контактного телефону, вказаного особами у їх заявах про згоду бути офіційним спостерігачем.
Позивач, Офіційний спостерігач від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" Рябуха Ольга Олександрівна, в судове засідання прибув, адміністративний позов підтримав та просив задовольнити.
Позивач, ОСОБА_3, в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Представник відповідача в судове засідання прибув, проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представник третьої особи в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, колегія суддів встановила наступне.
Щодо посилань відповідача про те, що із вказаним адміністративним позовом звернулись неналежні позивачі, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до вимог ч. 1 та ч. 2 ст. 172 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму. Виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто.
Відповідно до положень ст. 12 Закону України «Про місцеві вибори» суб'єктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах є: 1) виборець; 2) Центральна виборча комісія; 3) виборчі комісії, сформовані (утворені) відповідно до цього Закону або інших законів України, які уповноважені забезпечувати організацію та проведення відповідних місцевих виборів; 4) кандидати в депутати, кандидати на посади сільського, селищного, міського голови, старости; 5) місцева організація партії, яка висунула кандидата (кандидатів) для участі у відповідних місцевих виборах; 6) офіційний спостерігач від кандидата, від місцевої організації партії - суб'єкта відповідного виборчого процесу, від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.
Згідно ч. 9 ст. 66 Закону України «Про місцеві вибори» офіційний спостерігач від громадської організації має право: звертатися до відповідної виборчої комісії чи до суду щодо усунення порушень цього Закону в разі їх виявлення.
Проаналізувавши вказані норми вимог законодавства, колегія суддів зазначає, що суб'єктам відповідного виборчого процесу, крім виборців, надано право на звернення до суду з таким позовом незалежно від того, чи порушені їхні права, свободи та інтереси, або від того, чи уявно вони вважають про таке порушення.
Отже, у випадку звернення до суду офіційного спостерігача від громадської організації, як суб'єкта відповідного виборчого процесу, під час вирішення виборчих спорів суд повинен перевіряти лише правомірність оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності відповідача та не встановлювати у разі їх протиправності наявність порушення прав, свобод та інтересів позивача.
Аналогічна за змістом правова позиція викладена у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України № 15 від 01.11.2013 року "Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом", а саме в підпункті 3.1.1 пункті 3.1.
Згідно наявного в матеріалах справи посвідчення № 294 від 30.09.2015 року, виданого Харківською обласною виборчою комісією, Рябуха О.О. є офіційним спостерігачем Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА".
На підставі вищевикладеного, колегія суддів зазначає, що Офіційний спостерігач від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" Рябуха Ольга Олександрівна є належним позивачем у даній справі, оскільки вона є офіційним спостерігачем від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА", а тому є суб'єктом виборчого процесу в розумінні ч. 6 ст. 12 Закону України "Про місцеві вибори", у зв'язку із чим наділена правом на звернення до суду з вищевказаним позовом незалежно від того, чи порушені її права.
Відносно позивача ОСОБА_3, колегія суддів зазначає, що згідно підпункту 3.1.1 пункту 3.1. постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 15 від 01.11.2013 року "Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом" у порядку передбаченому ст. 172 КАС України, звернутися до суду мають право особи, які мають намір реалізувати своє право на участь у виборчому процесі або набути статусу суб'єкта виборчого процесу, у разі відмови в цьому виборчими комісіями або органами державної влади чи органами місцевого самоврядування.
Оскільки, ОСОБА_3 є безпосередньо особою, стосовно якої Харківською обласною виборчою комісією прийнято оскаржувану постанову № 57 від 28.09.2015 року "Про подання Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" щодо реєстрації офіційних спостерігачів у багатомандатному територіальному виборчому окрузі на виборах депутатів Харківської обласної ради 25 жовтня 2015 року", колегія суддів зазначає, що вона також являється належним позивачем по справі.
Перевіряючи правомірність оскаржуваної постанови Харківської обласної виборчої комісії № 57 від 28.09.2015 року «Про подання Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА» щодо відмови у реєстрації офіційних спостерігачів у багатомандатному територіальному виборчому окрузі на виборах депутатів Харківської обласної ради 25 жовтня 2015 року" колегія суддів зазначає наступне.
Із матеріалів справи колегією суддів встановлено, що постановою Центральної виборчої комісії № 249 від 10.09.2015 року "Про клопотання Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" надано вказаній громадській організації дозвіл мати офіційних спостерігачів під час чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.
Всеукраїнською громадською організацією "Громадянська мережа "ОПОРА" 25.09.2015 року подано до Харківської обласної виборчої комісії пакет документів для реєстрації офіційних спостерігачів від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" у кількості 168 осіб на місцевих виборах, що відбудуться 25.10.2015 року.
Постановою Харківської обласної виборчої комісії № 57 від 28.09.2015 року "Про подання Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" щодо реєстрації офіційних спостерігачів у багатомандатному територіальному виборчому окрузі на виборах депутатів Харківської обласної ради 25 жовтня 2015 року" відмовлено Всеукраїнській громадській організації "Громадянська мережа "ОПОРА" у реєстрації офіційних спостерігачів у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Харківської обласної ради 25 жовтня 2015 року згідно списку.
В обґрунтування такої відмови Харківською обласною виборчою комісією, зокрема, зазначено, що подані до комісії документи не відповідають вимогам, встановленим ч. 5 ст. 66 Закону України "Про місцеві вибори". В колонці "номер контактного телефону" усіх офіційних спостерігачів вказаний один і той же номер телефону, який не співпадає з відомостями щодо контактного телефону, вказаного особами у їх заявах про згоду бути офіційним спостерігачем. Таким чином, громадською організацією не виконані вимоги статті 66 зазначеного вище закону щодо наявності у поданні контактного телефону офіційних спостерігачів.
Крім того, у оскаржуваній постанові відповідачем зазначено, також і інші порушення вимог Закону України "Про місцеві вибори" щодо кандидатів у офіційні спостерігачі від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, але враховуючи, що позивач погодився з даними порушеннями та в судовому засіданні зазначив, що не оскаржує їх, позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
В судовому засіданні, 03.10.2015 року, позивач зазначив, що не згоден із порушенням, зазначеним відповідачем у оскаржуваній постанові, в частині того, що в колонці "номер контактного телефону" усіх офіційних спостерігачів вказаний один і той же номер телефону, який не співпадає з відомостями щодо контактного телефону, вказаного особами у їх заявах про згоду бути офіційним спостерігачем.
Проаналізувавши підстави для відмови у реєстрації як офіційними спостерігачами від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" щодо інших кандидатів, а саме ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_171., ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47, ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50, ОСОБА_51, ОСОБА_52, ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68, ОСОБА_69, ОСОБА_70, ОСОБА_71, ОСОБА_72, ОСОБА_73, ОСОБА_74, ОСОБА_75, ОСОБА_76, ОСОБА_77, ОСОБА_78, ОСОБА_79, ОСОБА_80, ОСОБА_81, ОСОБА_82, ОСОБА_83, ОСОБА_84, ОСОБА_85, ОСОБА_86, ОСОБА_3, ОСОБА_87, ОСОБА_88, ОСОБА_89, ОСОБА_90, ОСОБА_91, ОСОБА_92, ОСОБА_93, ОСОБА_94, ОСОБА_95, ОСОБА_96, ОСОБА_97, ОСОБА_98, ОСОБА_99, ОСОБА_100, ОСОБА_101, ОСОБА_102, ОСОБА_103, ОСОБА_104, ОСОБА_105, ОСОБА_106, ОСОБА_107, ОСОБА_108, ОСОБА_109, ОСОБА_110, ОСОБА_111, ОСОБА_112, ОСОБА_113, ОСОБА_114, ОСОБА_115, ОСОБА_116, ОСОБА_117, ОСОБА_118, ОСОБА_119, ОСОБА_120, ОСОБА_121, ОСОБА_122, ОСОБА_123, ОСОБА_124, ОСОБА_125, ОСОБА_126, ОСОБА_127, ОСОБА_128, ОСОБА_129, ОСОБА_130, ОСОБА_131, ОСОБА_132, ОСОБА_133, ОСОБА_134, ОСОБА_135, ОСОБА_136, ОСОБА_137, ОСОБА_138, ОСОБА_139, ОСОБА_140, ОСОБА_141, ОСОБА_142, ОСОБА_143, ОСОБА_144, ОСОБА_145, ОСОБА_146, ОСОБА_147, ОСОБА_148, ОСОБА_149, ОСОБА_150, ОСОБА_151, ОСОБА_152, ОСОБА_153, ОСОБА_154, ОСОБА_155, ОСОБА_156, ОСОБА_157, ОСОБА_158, ОСОБА_159, ОСОБА_160, ОСОБА_161, ОСОБА_162, ОСОБА_163, ОСОБА_164, ОСОБА_165, ОСОБА_166, ОСОБА_167, ОСОБА_168, ОСОБА_169 колегія суддів зазначає, що єдиною підставою для відмови у реєстрації слугував висновок комісії про те, що в колонці "номер контактного телефону" усіх офіційних спостерігачів вказаний один і той же номер телефону, який не співпадає з відомостями щодо контактного телефону, вказаного особами у їх заявах про згоду бути офіційним спостерігачем.
Колегія суддів вважає, за необхідне вказати, що згідно ч. 1 ст. 66 Закону України "Про місцеві вибори" громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрована у встановленому законом порядку, не пізніш як за сорок днів до дня голосування може звернутися до Центральної виборчої комісії з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах. До клопотання, підписаного керівником громадської організації та засвідченого печаткою організації, додаються копія статуту громадської організації, засвідчена в нотаріальному порядку, а також копія свідоцтва про державну реєстрацію громадської організації, засвідчена в нотаріальному порядку, після офіційного оголошення про початок виборчого процесу.
Положеннями ч. 5 ст. 66 Закону України "Про місцеві вибори" встановлено, що офіційний спостерігач реєструється відповідною територіальною виборчою комісією за поданням керівника громадської організації. У поданні про реєстрацію офіційного спостерігача зазначаються його прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, відомості про громадянство, місце роботи (заняття), займану посаду, адресу місця проживання, номер контактного телефону. До подання додається заява про згоду цієї особи бути офіційним спостерігачем від відповідної громадської організації, а також копія рішення Центральної виборчої комісії про дозвіл мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах.
Згідно ч. 7 ст. 66 Закону України "Про місцеві вибори" підставою для відмови у реєстрації офіційного спостерігача може бути недотримання вимог частин першої, четвертої - шостої цієї статті.
Дослідивши в судовому засіданні зміст подання керівника Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" поданого до Харківської обласної виборчої комісії щодо реєстрації офіційних спостерігачів на місцевих виборах, що відбудуться 25.10.2015 року, колегією суддів встановлено, що заявником вказано усі обов'язкові відомості передбаченні ч. 5 ст. 66 Закону України «Про місцеві вибори» в тому числі і щодо зазначення у поданні контактного телефону офіційного спостерігача.
Крім того, слід вказати, що ч. 5 ст. 66 Закону України «Про місцеві вибори» не містить заборон щодо не можливості зазначення у поданні одного і того ж контактного номеру телефону для усіх офіційних спостерігачів, які висуваються громадською організацією, а також дана норма не містить вимог щодо відповідності номеру телефону зазначеного у поданні та у заявах кандидатів.
За результатами судового розгляду колегією суддів не встановлено порушень вимог ч. 5 ст. 66 Закону України «Про місцеві вибори» під час подачі Всеукраїнською громадською організацією "Громадянська мережа «ОПОРА» до Харківської обласної виборчої комісії пакету документів для реєстрації, в якості офіційних спостерігачів щодо 165 кандидатів.
Враховуючи зазначене колегія суддів дійшла висновку, що позовні вимоги Офіційного спостерігача від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" Рябухи Ольги Олександрівни, ОСОБА_3 до Харківської обласної виборчої комісії, третя особа на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог: Всеукраїнська громадська організація "Громадська мережа "ОПОРА" про визнання протиправною та скасування постанови підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 177 КАС України суд, установивши порушення законодавства про вибори чи референдум, визначає у рішенні спосіб захисту порушених прав та інтересів, а також порядок усунення усіх наслідків цих порушень відповідно до закону або приймає інше передбачене законом рішення.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до вимог ст. 94 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 11, 94, 160 - 163, 172, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Офіційного спостерігача від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" Рябухи Ольги Олександрівни, ОСОБА_3 до Харківської обласної виборчої комісії, третя особа на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог: Всеукраїнська громадська організація "Громадська мережа "ОПОРА" про визнання протиправною та скасування постанови - задовольнити частково.
Скасувати постанову Харківської обласної виборчої комісії № 57 від 28.09.2015 року "Про подання Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" щодо відмови у реєстрації офіційних спостерігачів у багатомандатному територіальному виборчому окрузі на виборах депутатів Харківської обласної ради 25 жовтня 2015 року" в частині відмови у реєстрації офіційними спостерігачами осіб, включених до подання Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" від 25.09.2015 року наступних осіб: ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_171., ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47, ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50, ОСОБА_51, ОСОБА_52, ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68, ОСОБА_69, ОСОБА_70, ОСОБА_71, ОСОБА_72, ОСОБА_73, ОСОБА_74, ОСОБА_75, ОСОБА_76, ОСОБА_77, ОСОБА_78, ОСОБА_79, ОСОБА_80, ОСОБА_81, ОСОБА_82, ОСОБА_83, ОСОБА_84, ОСОБА_85, ОСОБА_86, ОСОБА_3, ОСОБА_87, ОСОБА_88, ОСОБА_89, ОСОБА_90, ОСОБА_91, ОСОБА_92, ОСОБА_93, ОСОБА_94, ОСОБА_95, ОСОБА_96, ОСОБА_97, ОСОБА_98, ОСОБА_99, ОСОБА_100, ОСОБА_101, ОСОБА_102, ОСОБА_103, ОСОБА_104, ОСОБА_105, ОСОБА_106, ОСОБА_107, ОСОБА_108, ОСОБА_109, ОСОБА_110, ОСОБА_111, ОСОБА_112, ОСОБА_113, ОСОБА_114, ОСОБА_115, ОСОБА_116, ОСОБА_117, ОСОБА_118, ОСОБА_119, ОСОБА_120, ОСОБА_121, ОСОБА_122, ОСОБА_123, ОСОБА_124, ОСОБА_125, ОСОБА_126, ОСОБА_127, ОСОБА_128, ОСОБА_129, ОСОБА_130, ОСОБА_131, ОСОБА_132, ОСОБА_133, ОСОБА_134, ОСОБА_135, ОСОБА_136, ОСОБА_137, ОСОБА_138, ОСОБА_139, ОСОБА_140, ОСОБА_141, ОСОБА_142, ОСОБА_143, ОСОБА_144, ОСОБА_145, ОСОБА_146, ОСОБА_147, ОСОБА_148, ОСОБА_149, ОСОБА_150, ОСОБА_151, ОСОБА_152, ОСОБА_153, ОСОБА_154, ОСОБА_155, ОСОБА_156, ОСОБА_157, ОСОБА_158, ОСОБА_159, ОСОБА_160, ОСОБА_161, ОСОБА_162, ОСОБА_163, ОСОБА_164, ОСОБА_165, ОСОБА_166, ОСОБА_167, ОСОБА_168, ОСОБА_169 та зобов'язати Харківську обласну виборчу комісію зареєструвати вказаних осіб як офіційних спостерігачів від Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року.
У задоволенні адміністративного позову в іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду відповідно до ч. 5 ст. 177 КАС України шляхом подання через Харківський окружний адміністративний суд апеляційної скарги у дводенний строк з дня проголошення постанови.
Постанова набирає законної сили згідно з ч. 3 ст. 177 КАС України після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя Бідонько А.В.
Судді Мар'єнко Л.М.
Мельников Р.В.